Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10045
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 663 пъти
Получил благодарност: 1139 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от greeneyed »

Леки мебели,светли тонове, изчистени форми, супер! :daaa:
Само ножовете стоят заплашително- никой да не влиза, никой да не ме закача, че действам светкавично))))))))))))) 8-) :lol:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Наближава пролет ! Нямам търпение вече природата да се събуди :)

Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4390
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2124 пъти
Получил благодарност: 704 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Emilly1212 »

Много уютно и красиво, Силве! :liubov:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Deisy »

:omgoo: голяма красота .Прекрасно се е получило всичко.Знам,че имаше големи премеждия с кухнята ,но е страхотна.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Абе да взема да се изфукам с новата придобивка :). Взех я на сметка и 10 дена по-късно в Юск пуснаха промоция на техния вариант, който е по-компактен :)

Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8516
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 863 пъти
Получил благодарност: 665 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Shami »

Ехе,чудна е, честито! :daaa: :gush: Мечтая и аз за такава ама няма да е скоро.При теб е такъв разкош всичко,разтапям се просто,много хубаво ти е всичко. :omgoo:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Shami написа: Юни 2, '22, 16:17 Ехе,чудна е, честито! :daaa: :gush: Мечтая и аз за такава ама няма да е скоро.При теб е такъв разкош всичко,разтапям се просто,много хубаво ти е всичко. :omgoo:
Мерси Shami, отдавна я исках, ама все не ми се даваха толкова пари, защото и преди имахме люлка и си седя така, докато не изгни - никой не я ползаше.
Ама ай на, консуматорското надделя.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31705
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1051 пъти
Получил благодарност: 2532 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Мария Николова »

Честито! Радвай й се, Havga, разкошна е! :omgoo: И розите заслужават да ти се радват! :wooow2: :wooow2: :wooow2:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Каква я мисля, пък каква ще стане. Някой имаше такава тема, но и аз съм на този етап.
От години не се решавам да сложа един катерач на оградата, но сега реших. Проблемът е, че той докато порастне, пък и ако боледува, няма да ме пази от това комшиите да надничат. В момента, в сандък с размери 120х50х60 см височина имам две диви лози, които плътно покриват част от ажурната ограда над парапета. Затова си правя тънки сметки, да извадя дивата лоза и да я сложа в друг по-голям съд, а в контейнера, който е 1/3 кубик да сложа един Пърпъл скайлайнър (планиран за покупка на есен). Въпросът е , има ли начин Скайланера да го връзвам върху лозата - тя е оплетена по оградата. Няма да се конкурират в корените, защото ще се в отделни саксии, но мястото на оградата искам един вид да го дубрим, отдолу лозата, отгоре розата. Е като се стигне до рязане ще е филм, но лозата лесно ще се реже, ако го е оплела.
План Б е да насадя Скайланеря в по-голяма саксия да го чакам да поотрасне, до тогава да не пипам лозата, и като е достатъчно голям, поне 2м. да го преместя .
Какво мислите? На горната снимка, оградата, за която говоря, се вижда, тя е зад люлката, дълга е над 7 м. Сега на нея опирам Голдъна и Съмър сонг и WOH. Една част е покрита от лозата, другата е гола, временно закрита с две туи.
Освен това съм в преговори за покупката на саксия около 100 л., в която мисля да насадя розовия Еден, който в пристъп на умопомрачение купих, но е дна педя още. Него ще го мъча на обелиск :) Но това не е решено, и може просто да го подаря.

Друг план е подмяна на рози, така че ще имам излишни на есен, но тогава ще пиша специално, защото още не съм решила с кои да се разделя окончателно.

Така, имам го вече записано, мога да почна да го променям :lol:
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7313
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 773 пъти
Получил благодарност: 1457 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от ljuboznatelna »

Каква картина невероятна с розите и креслото, Ах, Ах, Ах!
Мисля да оставиш лозата, докато порасне розата.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”