Нов ентусиаст в клуба

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от gogo1966 »

по отношение на цветове и видове предлагам на обсъждане следния вариант - на снимката.

Изображение
две зелени в двата края (очаквам предложения - не по-високи от 2 м, диаметър 1-1,5 м)
между тях Florentina и Graham Thomas да има и разнообразие в цветове, и във височини.
Въпроса е дали ще могат да се натъпчат в 4 метра покрай оградата?

В единия ъгъл самостоятелно Leonardo, а в другия (под прозореца) Alexandra of Kent - по-малка и ароматна, както го дават)

Как мислите ще е тази комбинация - моля за всякакви мнения, критики и предложения.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от маргото »

:shi: и добре дошъл, Гого! Поздравления за желанието ти да зарадваш съпругата си с желани рози! :sclap:
При толкова красиви градини тук и толкова предложения до сега, сигурен бъди, че ще превърнеш мечтата си в реалност! :stiskam:
Ето и няколко идейки от нета:

Dee Dee Bridgewater
Изображение Изображение

Leonardo da Vinci
Изображение Изображение
Изображение
Изображение

Abraham Darby
Изображение Изображение

И едно предложение от при мен:
Изображение

Тук се опитвам да кача на метална конструкция /ако си майстор на електрожена, няма да ти е трудно изпълнението/,
A.Darby, Belvedere и Lady of Chalott /най в ляво/, така има възможност за ограничаване ширината на розите. Лехата е
дълга 6 м. и широка 1.20 м.
И Eyes for you /"Очи за теб"/ си струва да я имаш! Ще те радва продължително с обилен цъфтеж, красива е и много ароматна.
Разбира се изборът е единствено и само твой! Успех! :daaa:
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от gogo1966 »

Като гледам Leonardo тук е доста висок, а го дават към 1-1,20 м.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от маргото »

Гого, Принцеса Александра от Кент се разраства на ширина, а Леонардо си е висока флорибунда. Но и при двете се наблюдават в края на лятото и ако пък есента е топла, доста дълги клони, гонещи двата метра, но пък нали напролет търпят резитба.../ то и при повечето е така.../
Виж инфото в Rosebook и за Red Leonardo da Vinci. Червена е, малко по-ниска флорибунда, цъфти по-рано от розовият Леонардо, прави
по-хармоничен храст, а понася и полусянка.

Изображение

Изображение тук храста е на 4 години...

Поледни и Mona Lisa, по-компактна е и също обилна...

Изображение храста е един, но при високо загърляне, някои от стеблата, които са избили от основният корен
са се вкоренили, малко по-встрани от него и са станали на собствен корен, изглеждайки, че са засадени повече от един корен...

Изображение в компанията на иглолистни...

В "Нашите албуми" потърси тема "Градината с присадените рози" /стр. 3/. Mileidiv 72 предлага много добри ашладисани корени рози. Свържи се
с нея на ЛС и виж какво предлага, има голямо разнообразие за есен 2019.
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от gogo1966 »

Благодаря Марго за инфото.
А как ще е Леонардо, може и Red до Graham thomas и покрай тях вечнозелени храсти. А Александра в ъгълчето - там не ми трябва висока роза
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от маргото »

Аз бих сложила до стената между вечнозелените Graham Thomas и червеният Леонардо. В ъгъла /където е количката/ - розовият Леонардо, а на розовият кръг с Леонардо - Принцеса Александра
от Кент... Но не е задължително, ако не съвпада с твоя вкус, това си е твоята градина естествено. Може да се включат и други, с по-интересни предложения, не прибързвай с крайното решение. :daaa:
А в свободният ъгъл /по диагонал на количката/ бих сложила "Очите" и комбинирала с още 1-2 рози в лилаво-пурпурната гама... /може и едната да е в св. жълто/.
Приятни и успешни комбинации ти желая! :sheart:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от calico »

Гого, разстоянието което ти остава между двете иглолистни е около 2 м - това е малко и за Гр. Томас, и за Флорентина.
Предлагам ти да обмислиш варианта да ги редуваш- туя, после роза, после пак туя и другата роза.
избора ти на двете рози за тук е отличен, но мисля че няма да станат за една до друга. Ако изтеглиш Флорентината най-накрая, към ъгъла до къщата, можеш да я прикрепваш към стената и тя ще я заеме цялата след 2-3 години.
Розовият Леонардо също е отличен избор, за него рускините дават най най много точки в тяхната класация. Винаги можеш да го поддържаш на около 1-1,20 м кълбовидна форма, той ще ти цъфти отгоре до долу по храстчето. Също и Принцесата мисля че ще ти е добре на ъгъла, тя и без това ще се самонасочи към светлата част от двора, т.е. към тревата. Просто я засади на около 0,5 м от пътеката и ако нещо расте към нея, можеш да го режеш.
Още ти предлагам да помислиш да заоблиш срещуположния и свободен прав ъгъл. Правите ъгли си имат своето място, но във формалните градини(тези с чимширени лабиринти и бордюри и зелени пирамиди и пр, знаеш- в замъците). Иначе нарушават хармонията на естествените форми. На това съвсем малко заобляне на ъгъла можеш да сложиш нещо пълзящо ниско иглолистно-п пак ще ти е зелено, но ще има обем и ще смекчи там правия ъгъл. Някакъв юниперус хоризонталис например- има зелени, сивкави, жълтеникави, всякакви видове и форми. И също можеш и малко луковични да сложиш там- лалета, минзухари и пр.
ето нещо от този вид
Изображение

А за цялата схема ето тук визуално, не съм добре с това рисуване, но мисля че е ясно

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от gogo1966 »

Calico, прекрасна рисунка 😀😀
Тази подредба ми харесва - до пътната врата ще е вечнозелено, но не иглолистно да не боде влизащите. За флорентината там ше е добре да покрие тази стена, макар че тази част мислех да я оформя със сакъзчета в сандъчета или от сорта да е тип алпийски балкон. Там е сянка до обяд и не знам розата дали ще тръгне натам. Ако така става тофава вместо Флорентина да бочна Red Leonardo да е храст, не пълзяща. В ъгъла до количката да е Александра, че е по-ниска, а в по-далечния ъгъл да е ниско кълбовидно цвете върху тревата в голяма саксия, както и в другия ъгъл (там ще има кол и лоза за асма). Идеята е бодливките да са в зони с по-малко движение на хора, за да няма ох-ах и скъсани дрехи😀
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от gogo1966 »

iv.tarlen написа: Яну 24, '19, 14:57 Отварям форума и почвам да чета, нов ентусиаст gogo1966, продължавам Казанлък и пак продължавам жена рак, мъж овен.Та ние сме почти близнаци, само годинките са ни различни.Най-после сродна душа от моя град, здравей, много се радвам, добре дошъл.Като начало и аз бих те посъветвала да не бързаш и слушай жена си, тя е по-мъдрата, все пак от една зодия сме :hihihi: !Комбинация рози и клематиси?
В кой район на града си?
Забравих да отговоря на градския, че съм близко до Автогарата - ул. Хината.
А иначе за "слушането" - амиии слушам я какво да правя, и после каквото съм си решил. :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от calico »

gogo1966 написа: Яну 31, '19, 17:32 Calico, прекрасна рисунка 😀😀
Тази подредба ми харесва - до пътната врата ще е вечнозелено, но не иглолистно да не боде влизащите. За флорентината там ше е добре да покрие тази стена, макар че тази част мислех да я оформя със сакъзчета в сандъчета или от сорта да е тип алпийски балкон. Там е сянка до обяд и не знам розата дали ще тръгне натам. Ако така става тофава вместо Флорентина да бочна Red Leonardo да е храст, не пълзяща. В ъгъла до количката да е Александра, че е по-ниска, а в по-далечния ъгъл да е ниско кълбовидно цвете върху тревата в голяма саксия, както и в другия ъгъл (там ще има кол и лоза за асма). Идеята е бодливките да са в зони с по-малко движение на хора, за да няма ох-ах и скъсани дрехи😀
Гого, в оформянето на градина винаги важи правилото "По-добре едно по-малко, отколкото едно в повече". (не че много го спазваме :angelche: , но това е железен закон за хармонична градина). Та в този ред на мисли преразгледай решението си да има сандъчета с цветя на стената до розите. Ще стане претрупано, доста шарено от сакъзите и ще се изгуби стила, който имаш с даденостите си. Не им е мястото на сакъзите до храстите и розите. Освен това, Флорентина много красиво ще ти запълни там стената до ъгъла, ще легне дори отгоре на оградата и ако й позволиш, ще провисне над нея навън.
А идеята ти да размениш местата на Леонардо и Александра е отлична.
Саксиите винаги можеш да ги наредиш допълнително, дори и по тревата. Просто ще прецениш дали няма да е много шарено. защото многото шарено превзема погледа, а не успокоява.
Пиша всичко това не за да те накарам да правиш каквото казвам, а да ти кажа моето мнение.А ти ще направиш това към което те влече. :daaa: Ако не ти хареса, ще го промениш :mrgreen: - няма да си първия дето мести, разнася и реже чимове трева. :lol:

ще имаш ли местенце отвън - за кафе, за присядане и т.н. Ако е на плочите, точно мястото на саксиите и санъдчетата е там.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”