Снимки на домати и описание на сортовете

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от MotacillaAlba »

Тази година есента се получи студена и мрачна, септември е - 3,5 градуса спрямо предишни години, окомври вече е с - 3 а се предполага първата половина да е по-топла. Но ще бъде интересно при тия условия кои домати ще дочакат и ще могат "да се възползват" от по-високите температури, които се очакват след 20-ти октомври. Интересно е да се види.
Последно промяна от MotacillaAlba на Окт 12, '21, 22:14, променено общо 1 път.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6025
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 1208 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от alys »

Дружбата при мене завърза късно. Не е за моя климат. Като вкус много го харесвам. В оранжерията миналата година беше доста по-добре.
Най-добивен тази година е Влахова.
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от sylay »

Здравейте!
Бихте ли ми казали от къде мога да си купя семена за домати, но БАБЕШКИ СОРТОВЕ от едно време?
Не ми трябват много. Просто искам сорт без ГМО, хибриди и т.н. дивотии.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от MotacillaAlba »

Розов блян, най-добрият ми сорт за 2023.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1698
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 306 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от penkeler »

sylay написа: Ное 21, '21, 15:00 Здравейте!
Бихте ли ми казали от къде мога да си купя семена за домати, но БАБЕШКИ СОРТОВЕ от едно време?
Не ми трябват много. Просто искам сорт без ГМО, хибриди и т.н. дивотии.
Здравей,
Лично на мен така зададен въпрос ми звучи много общо и не знам дали отговора ще е задоволителен. Закупуване на семена става обикновено от магазините, както и онлайн сайтове (включително и чужди) или друг тип търговци. По принцип ГМО не се предлага на нашия пазар, а хибридите са обозначени на опаковката с "F1". Обикновено тук не се търгуват семената, а се разменят между колеги, а конкретно за домати има специална тема от години наред. Всеки сезон се започва с нова тема включваща всякакви мнения, опит, съвети, снимки и всичко свързано с доматите от засяване на семената, отглеждане на разсад и чак до унищожаване на растенията когато приключи сезона. Можеш да разгледаш темата назад, да си харесаш нещо и да се обърнеш към колеги с въпроси или за семена от конкретен сорт.
viewtopic.php?t=9880&start=4110
Момента е подходящ защото сезона почти приключи, семената за следващия сезон отдавна са отделени, а обикновено всеки отделя повечко. Аз по принцип също избягвам хибридите, но заради лични проблеми последните два три сезона не ползвах много собствен разсад, а повече купен или подарен и не съм сигурен в сортовете.
Третия възможен вариант, който аз лично не съм ползвал е да посетиш един сайт с насоченост към събиране, размяна, запазване и разпространение на семена на различни сортове растения , да се свържеш с тях и да проучиш какви са конкретните условия. Колекциите им растения са от всякакъв вид, а в долния десен ъгъл са различните категории продукти.
https://greenteambg.com
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6025
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 1208 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от alys »

Пенкелер, отговаряш на въпрос от 2021 г.

Стърчиопашке, добре появила се. :)
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1698
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 306 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от penkeler »

alys написа: Окт 27, '23, 17:42 Пенкелер, отговаряш на въпрос от 2021 г.

Стърчиопашке, добре появила се. :)
Оооох, съжалявам! Погледнах "ноември 21", без да обърна внимание на годината и не се усетих даже, че сме 27 ама октомври, а не ноември.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от MotacillaAlba »

Алис, Клеър, благодаря за плюсчетата. Преместих се при мамите. В доматената тема стана непоносимо, за съжаление, отказах се да пиша в нея. А пък и се убедих, че и без писане може да се гледат домати. :hihihi: Пожелавам ви много здраве, късмет и успех и до нови срещи някъде, където се засечем из интернета!
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”