Ацидантера / Acidanthera

Публикувай отговор
Neli
Кафевар/ка/
Мнения: 839
Регистриран на: Яну 30, '11, 15:15

Re: Ацидантера / Acidanthera

Мнение от Neli »

Моята прецъфтя вече.Имам я за втора година.От миналата година насях дребните луковички в сандъче и са доста едрички, но още не цъфтят.Не само че е толкова нежна, но има и страхотен аромат .Само ,че не знам дали трябва да спирам да ги поливам , защото са в саксии.
denitsavm

Re: Ацидантера / Acidanthera

Мнение от denitsavm »

И моите са в саксия, но на двора, с акари, трипси и каквото там се сетите... не им опазих цветовете :snif: Но пък мисля да стоят до последно и си ги поливам, че и торя даже... От октомври ще ги оставя на дъждовете и после под навес да съхнат докато не стане време за прибиране
maya_mdv
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1130
Регистриран на: Юни 19, '11, 20:29
Местоположение: Пловдив

Re: Ацидантера / Acidanthera

Мнение от maya_mdv »

Кат' се рових из тая тема, си мислех: трябва да си купя и аз такова цвете - много е красиво и много нежно, не, не - направо ще си купя!
Пък то се оказа, че съм имала :ieeee: , ама то едни листа листа с никакъв шанс за цвят, пък и съм забравила - то едно и две ли са... и от скоро се чудя как да ги приспя всички луковични, че така и така няма да видя цвят тази година, но... ГРЕШКААА
Днес много се зарадвах, когато видях цветчето :liubov2: Изображение Изображение
Голям кеф е :tzvetoman:
Аватар
roza64
Дълго кафе
Мнения: 106
Регистриран на: Ное 22, '10, 18:58

Re: Ацидантера / Acidanthera

Мнение от roza64 »

.http://roza64.snimka.bg/nature/cvetya.554174.25346723" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето и моята красавица!
Последно промяна от roza64 на Окт 16, '11, 21:03, променено общо 3 пъти.
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Ацидантера / Acidanthera

Мнение от DarinaN »

:daaa: супер е
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: Ацидантера / Acidanthera

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Много нежно! :ieeee:
Моите също края на септември -началото на октомври цъфтяха и преди 2 дни ги извадих. Луковичките им не са достатъчно "узрели" и не съм сигурна дали ще са читави до пролетта... :eeeh: Ще видим. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Ацидантера / Acidanthera

Мнение от estrella74 »

Гледам, гледам и се чудя защо моите ацидантери цъфтяха юни-юли, а на всички останали сега? Едва ли са различни сортове.
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: Ацидантера / Acidanthera

Мнение от Мария Николова »

estrella74 написа:Гледам, гледам и се чудя защо моите ацидантери цъфтяха юни-юли, а на всички останали сега? Едва ли са различни сортове.
При мен е, защото на хората вече бяха изкарали и пораснали всички листаци през май, когато садих луците им. Жегата е задържала развитието им. Като спаднаха през септември градусите до юнските - набързо разцъфтяха. Иска си точно часовете слънце на ден, точно "неговата си" температура. Когато ги получи, тогава цъфти. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: Ацидантера / Acidanthera

Мнение от verji »

моите не цъфтяха.. мисля си да им изрежа листата и да ги зазимя ..без полване и на хладно
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Ацидантера / Acidanthera

Мнение от gabi123 »

Изображение Ето и моята красавица ! :ieeemyzh:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”