Нещо като червени паячета

Модератор: Миша

Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Нещо като червени паячета

Мнение от subversive »

Не знам дали тук трябва да пусна темата.. Имам голям проблем.Смъквам си аз днес плумерията да я къпя и гледам- целите листа на едни ситни бели петна, по стеблото към върха- една тънка паяжинка и по нея лазят някакви червени мънички неща.. Какво да ги правя? Неспасяемо ли е?
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Нещо като червени паячета

Мнение от zmei4o »

акари са явно :)
намери си веднага Омит :!: и пръскай, че ще ти изядат ушите :mrgreen:
първо изкъпи плумерията :) акарите мразят водата. обичат жега и прахоляк :dovolen:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Нещо като червени паячета

Мнение от subversive »

Ами сега изкъпах абсолютно всички цветя в хола, гледам, че само по тази плумерия ги има (имаше).. Как се ползва този Омит? От цветарски магазин може ли да се купи?
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Нещо като червени паячета

Мнение от ptiholov »

Можеш да го купиш в агро-аптеките.На опаковката пише как се използва.Може да купиш и някой друг акарицид. :nod: И да знаеш,че борбата е постоянна. :dovolen:
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Нещо като червени паячета

Мнение от subversive »

Хм, за Омит пише, че е категория на употреба 2, а тъй като имам и зайче вкъщи и нямам възможност къде да изнеса растението предпочитам да карам само наверо и пръскане засега, че ако си уморя животното... Стискайте палци да не е плъзнало и по другите китки :cry: А за колко време се махат? И листата ще се оправят ли, или трябва да ги махна?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Нещо като червени паячета

Мнение от Миша »

Омит е хубав,но понякога може да прегори нежните връхчета.Много добър акарицид е Санмайт,при това той обхваща и белокрилката.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Нещо като червени паячета

Мнение от Blue sky »

subversive написа:Не знам дали тук трябва да пусна темата.. Имам голям проблем.Смъквам си аз днес плумерията да я къпя и гледам- целите листа на едни ситни бели петна, по стеблото към върха- една тънка паяжинка и по нея лазят някакви червени мънички неща.. Какво да ги правя? Неспасяемо ли е?
Ако не искаш да пръскаш, опитай за къпеш системно плумерията - през 2-3-4 дни - общо взето ще ги отмиеш. но това действа само ако няма по другите китки, иначе постоянно ще се заразяват :snif:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Нещо като червени паячета

Мнение от subversive »

Ами майка ми каза, че го е забелязала от 2-3 дни, но понеже е недоскив и си помислила, че е прашасало и не ми казала. Измихме всички китки, обстойно ги инспектирах, почти под лупа :D - нищо не виждам засега..
Ок аз си мисля нещо друго- така и така листата са в неспасяемо положение, мога да я отрежа(и без това го планирах, защото беше с много хилава дръжка и доста нагоре започваха листата) и да чакам да изникнат нови
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Нещо като червени паячета

Мнение от botan »

И аз имам проблем с акари само че моите не пускат паяжина ами си правят гнезда в листната петура или поне седят в дупки направени от тях по листа и го правят да изглежда ръждив. Червеникави са на цвят. Явно не мога да ползвам Омит тъй като има нежни връхчета, Санмайт ли да търся?
Системен ли е? Системен значеше попадащ в растението и тровещ гадовете щом го смучат, нали?
Уффф как го мразя този раздел. :hmmmmmm:

Едит: Дамм значи става дума за плоскотелка. :evil:
Изображение
Ей така са ми надупчили и моите листа. :cry:
Insta: ex_hort
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Нещо като червени паячета

Мнение от libra »

Ейййй,ама те ще те изгризат и тебе -много си ги изпуснал!Аз бих изрязала тези листа,освен пръскането!
И аз имам надупчени ,само че не са червени-листата стоят като със пори-какво ли е ?
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”