Оксалис

Публикувай отговор
denitsavm

Re: Оксалис

Мнение от denitsavm »

Нямам нищо киселолюбиво в градината, засега :mrgreen: , от тия малките плевелчета, дето Блу ги плюе имам много и смятам в тревата да си ги оставя. А почвата на места си е много варовита, чак копривата страда от хлороза :lol: , точно там смятам хортензиите да садя, та ще се купува почва...
А оксалисите са в саксии по перваза на юг и на обед ги пече яко
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: Оксалис

Мнение от Fiut »

Разбрах, че тоя с лилавите листа замръзва, така ли? Щото лятос реших да го поразредя от саксията, та и в градината боднах - много си е добре, под юката е и се разрасна супер. Ама пролетта ще го реновирам, няма сега да скубя - имам си на прозореца в саксия. То от една малка саксия колко завъдих - не ти е работа - хем децата новите 3 саксийки го бяха опекли под един найлон - тръгнаха си като пичове и сега си имат нови собственички и те ми се хваля колко били хубави. Много благодарно това цветенце еййй!
Аватар
cherry_lady1984
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Дек 14, '10, 14:49

Re: Оксалис

Мнение от cherry_lady1984 »

имам червена и от тази с тъмно в основата на листата.втората заспа ,напролет ще я видим.червената обаче ми я подари една приятелка и ми каза ако искам да не заспива да я държа на студено.стои си на остъкления балкон,доста оредя но не е заспала.много е красива дори и сега.
Аватар
Peperomia
Kъсо кафе
Мнения: 54
Регистриран на: Мар 27, '11, 21:24

Re: Оксалис

Мнение от Peperomia »

http://peperomia.snimka.bg/daily/cvetya.506350.19009284 това живее при нечовешки условия зиме и оживява!http://peperomia.snimka.bg/daily/cvetya.506350 и другата /лоша снимка,нямам друга!/
Pipa
Аватар
cherry_lady1984
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Дек 14, '10, 14:49

Re: Оксалис

Мнение от cherry_lady1984 »

червения го държах на остъклената тераса и зимата като стана по-студено започнаха да му покафеняват листата и да падат.мръзне си.но вътре на топло няма да имаш грижи.моя беше в хола а там сме с климатик,дори не е спал тази година. :dovolen:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Оксалис

Мнение от vodo-leika »

Ей ги моите два, презимуването им се отрази чудесно:
Изображение
отдолу все още има саксия :lol: :
Изображение
denitsavm

Re: Оксалис

Мнение от denitsavm »

Зелената топка е много впечатляваща :shock: Моите ги приспивах и сега едва покарват, но бързичко растат :nod:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Оксалис

Мнение от botan »

Едно цветоносче от най-обикновения, ама много ми хареса как си го беше провесил надолу и не се сдържах да го снимам.
Изображение
Insta: ex_hort
denitsavm

Re: Оксалис

Мнение от denitsavm »

Много го обичам тоя, щото непрекъснато цъфти :daaa:
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Оксалис

Мнение от nikolica »

Не мога да му се нагледам :sheart:
Изображение
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”