Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Публикувай отговор
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2169 пъти
Получил благодарност: 1006 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Polin »

Спойлер
Покажи
mds777 написа: Авг 9, '21, 20:53 LAGERSTROEMIA indica BLACK SOLITAIRE® Purely Purple
Изображение
falling asleep on the phone emojis

LAGERSTROEMIA indica BLACK SOLITAIRE®Red Hot
Изображение
falling asleep on the phone emojis

Изображение
falling asleep on the phone emojis
mds777, страхотни са :woooow: :sheart: :sheart:
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2399
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от mds777 »

Lilly написа: Авг 10, '21, 00:22
mds777 написа: Авг 9, '21, 20:53 LAGERSTROEMIA indica BLACK SOLITAIRE® Purely Purple
Страхотни са !
Моят blush за втора година не цъфна, рязах го миналото лято - да се сгъстява, трябва до почета дали това не докарва проблем с цъфтежа.
Но пък листната маса на тая серия е толкова красива , че и така му се радвам много.
Благодаря, Лили!
В сайта на незабравка, когато ги купувах, четох, че трябва силно да се режат на пролет, за да цъфтят. Аз ги рязах така и за сега втора година цъфтят. blush и аз го харесвам много, надявам се да ти цъфне :stiskam:
Поли, благодаря! :tzeluvka:
Kia_i
Kафенце
Мнения: 18
Регистриран на: Апр 14, '18, 01:49

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Kia_i »

Lilly написа: Авг 10, '21, 00:22
mds777 написа: Авг 9, '21, 20:53 LAGERSTROEMIA indica BLACK SOLITAIRE® Purely Purple
Страхотни са !
Моят blush за втора година не цъфна, рязах го миналото лято - да се сгъстява, трябва до почета дали това не докарва проблем с цъфтежа.
Но пък листната маса на тая серия е толкова красива , че и така му се радвам много.
Не е от рязането. Аз моите преди да ми измръзнат ги орязвах значително към края на март и се скъсваха да цъфтят. Чела съм, че цъфтежът е само на новите клонки, а подрязването ги стимулира. Да не би да е на сянка?
Kia_i
Kафенце
Мнения: 18
Регистриран на: Апр 14, '18, 01:49

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Kia_i »

Иначе, май Blush е най-студоустойчив, но не го намирам в БГ. Ще трябва да го поръчам от немския сайт, а червения ще поръчам от Флора пък ако оцелее зимата....
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4459
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 326 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от jozefin »

Голямо драпане беше докато успея да си направя и лятна (пролетна си имам :D ) циганийка в двора с пландорекски попълнения.
Изображение
Цикламената ми е най-стара. Отпреди 2006. Години гледана в саксия на тераста. После на село, с многократно зануляване.

Бялата е от Пландорекс. Години наред и измръзваше надземната част. От две години стана достатъчно голяма, за да преживява зимата.
Изображение
Не се спира да пуска издънки.

Динамит ми е от български разсадник. Беше с прилични размери, не разсад като поръчковите :mrgreen: . Мисля, че една зима не преживя. От няколко не е имала проблеми.
lagerstroemia indica dynamite red
Изображение
Не прави издънки. Поне последните години няма.

От по-късните Пландорекси имам розова, която се оказа цикламена и ми се дублират. Доста бързо дръпна и изпревари по-старите.
Изображение
Доста съжалявам, че ми заема място и не е млечно розова например. Сърце не ми дава да и бия шута и да освободя място за друга.

От същата поръчка е и catawba, но бавно върви. Малко над метър е. Не пуска издънки (това го приемам за предимство)
Изображение
Тук е с опадали цветове, но има още неотворени пъпки.

Най-тегавата - lagerstroemia indica peppermint lace от първите пландорекси. Това чудо години наред мръзнеше и новият прираст стигаше до една педя. Сега последните две години дръпна малко. Миналата не е мръзнала.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Естествено, че си мечтая за една от черната серия, но не знам дали Незабравка ще ги предлага тази година. Но почти неразрешимеят проблем е мястото. Наистина не мога да измисля къде :shock: .
Имам и една cameo d'ete в средния двор :mrgreen: . Крета на педя височина, но е много приятен цвят. Вече прецъфтя и не съм я снимала.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4459
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 326 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от jozefin »

jozefin написа: Авг 23, '21, 18:47Най-тегавата - lagerstroemia indica peppermint lace от първите пландорекси. Това чудо години наред мръзнеше и новият
Объркала съм името. Lagerstroemia indica 'Berlington Menthe' е.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от ljuboznatelna »

И аз съм безкрайно щастлива с моята черна красавица, цъфна! Слабичка е, но пролетта много измръзна с тези късни студове. Догодина ще чакам по-солидна корона. Сложила съм я на стратегическа позиция, виждам я от прозореца докато споделям цветарските си вълнения с вас :)

Изображение

И още една имам, която е два пъти по-малка и не цъфна :( Забравих лилава ли е, бяла ли е 🤣
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2169 пъти
Получил благодарност: 1006 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Polin »

Невероятна красавица е, ljuboznatelna :woooow: :sheart: :sheart:
Мариела
Кана кафе
Мнения: 651
Регистриран на: Юни 7, '17, 22:52
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 185 пъти
Получил благодарност: 195 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Мариела »

lagerstroemia indica Catawba

Изображение
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2399
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от mds777 »

Моля за помощ -какво им има на листата на LAGERSTROEMIA indica BLACK SOLITAIRE®Red Hot?

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”