Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dar »

И къде да я преместя? Поръчах си Дженито и едвам му измислих място. Освен да преместя Атлас на определеното място за Дженито, а Дженито да отиде на мястото на Атлас, че е по-ниско и прибрано дръвче да не пречи много на розите? Или да си стои Атласа, пък каквото стане, че е 30 см сега и ехеееееееее и с тези 5 см прираст годишно, кой ще я дочака :gush:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

Ема написа:Да, чака те богат цъфтеж :dovolen:
:ieeee: :ieeee: :ieeee:
Благодаря ти, Ема! :gush:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от сюзан »

dar написа:И къде да я преместя? Поръчах си Дженито и едвам му измислих място. Освен да преместя Атлас на определеното място за Дженито, а Дженито да отиде на мястото на Атлас, че е по-ниско и прибрано дръвче да не пречи много на розите? Или да си стои Атласа, пък каквото стане, че е 30 см сега и ехеееееееее и с тези 5 см прираст годишно, кой ще я дочака :gush:
Дар, аз имам същата дилема. Атлас ми е засадена пролетта, от Пландорекс, и сега е 30-40 см. Поръчах и Genie и сега ще й мисля място. Не смятам да местя Атласа, страхувам се да не го повредя. Още повече, че не расте толкова бързо.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1341
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от popov »

От Пландорекс магнолиите са малки и няма проблем на пролет да ги преместите, ако е необходимо - няма да усетят. С повече пръст, по-отдалече ги вадете.
Иначе сега са малки и растат по-бавно. Нека се вкоренят добре и ще имате до метър годишен прираст.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dar »

Попов, плашиш ме с тази информация. Значи трябва да местя Атласа. А като дръвче ли е или като храст и колко широко се очаква да стане? Благодаря и весело посрещане на Новата 2017
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1341
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от popov »

А, Атлас и аз имам от тази пролет. Дано оцелее. Иначе за прираста казвам, съдейки по другите ми магнолии, Джени включително.
Весело посрещане!!!
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от presto »

dar написа: А като дръвче ли е или като храст и колко широко се очаква да стане?
Здравей, тук има инфо, но е на немски, ако може Девина да помогне с превода ще е чудесно.
Виж снимката и си представи, че тези цветове трябва да са по 35см :D щото аз не можах, имам половин метрова клечка, като вас и вече нямам търпение. :lol:

http://www.lunaplant.de/magnolia-atlas-2016.html
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от naska50 »

Имам Магнолия грандифлора, завъдих я от семенце, след 2 год.отглеждане в саксия, я посях в градината. Вече е на 4 год.и в момента е около 70 см, не съм я торила с нищо и може би затова не расте бързо. Има оформени 3 разклонения, един център и две клончета отстрани. Надявам се да се " поразбърза" и да вземе да расте по бързо, за цвят едва ли скоро мога да се надявам!
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dar »

presto написа:
dar написа: А като дръвче ли е или като храст и колко широко се очаква да стане?
Здравей, тук има инфо, но е на немски, ако може Девина да помогне с превода ще е чудесно.
Виж снимката и си представи, че тези цветове трябва да са по 35см :D щото аз не можах, имам половин метрова клечка, като вас и вече нямам търпение. :lol:

http://www.lunaplant.de/magnolia-atlas-2016.html
Благодаря ти Просто!
Успях с чичко Гугъл да преведа информацията. Важното беше , че я дават след 20 години висока около 6 м и широка повече от 4 м. ММ каза да си стои там, където си е. Вярвам на мъжката интуиция и се надявам да оцелее това бебе и да се чувства добре в компанията на розите на Тантау. Весели празници
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dar »

Престо, извини ме за сгрешеното име. Пиша от тел и резултата е налице. Още веднъж извинявай
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”