"ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
лъч
Kафенце
Мнения: 30
Регистриран на: Мар 10, '16, 06:42
Местоположение: зона 7b, Южна Бг с н.в

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от лъч »

z_v_d написа: Юли 29, '19, 16:10
лъч написа: Юли 2, '19, 14:52 Имам от този лук, понеже съм почитател на хубавите и полезни неща, а направо обожавам тези, който само- процъфтяват почти само с любов. :)
Сега имам и налични луковички, тазгодишна реколта. Ако има още някой, който го няма , а много иска да си го завъди - да пише.
Тъй като все ми се струва, че съм в началотото на разработването на една огромна градина(въпреки всичкия къртовски труд до сега), с радост може да приема интересни неща за размяна (някои семена или клонче(та) с няколко пъпки за присаждане от някои сортове овошки, които още нямам).
Изображение
Това живораждащ лук ли е?
Да. Прави луковички вместо семена.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от milena02 »

Майка ми беше забутала луковиците на извънземно място, така че се извинявам на всички, на които съм обещала, пък не съм се обадила. Открих ги! Ако някой много зарита за вечнозелен лук, да дава адрес и да пращам. От опит зная, че не са нужни много луковици, за да ви изпълни цялата градина и да не може да се отървете после от него, така че внимателно. Аз го ограничавам, скубя го, иначе без рози ще остана. Номерът е да се "стриже" редовно. Иначе се втвърдява и прави луковици и не става за ядене.

А! Сега чак прочетох назад в темата, че и такъв чесън имало. Ми дайте три-четири луковички, колкото да се смърсим, че мъж ми обича салатата с чесън - чудесен повод да спя в другата стая.
Аватар
z_v_d
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Юни 12, '19, 08:54

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от z_v_d »

milena02 написа: Авг 29, '19, 21:06 Майка ми беше забутала луковиците на извънземно място, така че се извинявам на всички, на които съм обещала, пък не съм се обадила. Открих ги! Ако някой много зарита за вечнозелен лук, да дава адрес и да пращам. От опит зная, че не са нужни много луковици, за да ви изпълни цялата градина и да не може да се отървете после от него, така че внимателно. Аз го ограничавам, скубя го, иначе без рози ще остана. Номерът е да се "стриже" редовно. Иначе се втвърдява и прави луковици и не става за ядене.

А! Сега чак прочетох назад в темата, че и такъв чесън имало. Ми дайте три-четири луковички, колкото да се смърсим, че мъж ми обича салатата с чесън - чудесен повод да спя в другата стая.
Ще може ли и за мен няколко луковички от живораждащият лук?!
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5281
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 108 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от Daniela Pargu »

А живораждащия чесън ? :hmmm:
Който го има ,да си признава без бой и да го покаже :angelche:
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от Станимир »

Моля знаещите да кажат може ли на живораждащия лук да не се режат само перата а да се реже и през стъблото? Питам, защото направи доста дълги стъбла, а ме е страх да не се мина ако застареят и станат негодни за консумация, пък можело да ги употребя по предназначение. :hmmm:
Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от apis »

Ами при мене бяха окосени до земята и сега гледам,че са изкарали нови пера.
Ти за какво стебло говориш,за това кухото в средата -
това е бик,върху него се появяват малки лукчета за разсад(ако имаш желание естествено).
Предполагам,че за консумация ще бъде като трески.Когато нарежеш обикновен зелен лук
и в него има изкарало копи,то стои дървено и в салата и в готвено в ястие.
А самата глава на лука не знам,не съм опитвала.
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от Станимир »

apis написа: Сеп 19, '19, 08:52 Ами при мене бяха окосени до земята и сега гледам,че са изкарали нови пера.
Ти за какво стебло говориш,за това кухото в средата -
това е бик,върху него се появяват малки лукчета за разсад(ако имаш желание естествено).
Предполагам,че за консумация ще бъде като трески.Когато нарежеш обикновен зелен лук
и в него има изкарало копи,то стои дървено и в салата и в готвено в ястие.
А самата глава на лука не знам,не съм опитвала.
Благодаря! Питам за мекото стъбло, от което излизат перата. Значи спокойно мога да режа отдолу. :tzvetentze:
Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5281
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 108 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от Daniela Pargu »

Това мекото с времето става здраво и на върха му растат новите луковички.
И аз преди време се чудех за същото - орязах новите и ги посадих /по съвет
на форумно другарче :tzeluvka: /
Това стебло ми досвидя да го изхвърля и го използвах за пържено месо- предаде си
страхотния аромат :daaa:
А сега имам въпросче :nod: - какво животинче яде този лук ?Полянката ми пострада до
край :snif: ! Добре,че на друго място засадих новите луковички :ieeemyzh:
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от apis »

Станимир пита за мекото стъбло от което тръгват да излизат перата,оттам излиза и бика.
Малките лукчета се образуват отгоре на бика,а не на мекото стъбло.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13540
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 175 пъти
Получил благодарност: 269 пъти

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от kim »

Станимир написа: Сеп 18, '19, 16:50 Моля знаещите да кажат може ли на живораждащия лук да не се режат само перата а да се реже и през стъблото? Питам, защото направи доста дълги стъбла, а ме е страх да не се мина ако застареят и станат негодни за консумация, пък можело да ги употребя по предназначение. :hmmm:
Можеш да го режеш. Новите ще излязат долу от основата в почвата. :daaa:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”