Erythronium

Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2244 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Erythronium

Мнение от pepelqshka71 »

Nevita написа: Апр 19, '20, 16:00 Много нежни цветя! Обаче тук някъде четох, че са малко капризни, вярно ли е?
Аз нямам впечатление да са капризни. Жълтите ми се размножиха, а белите не цъфнаха, но са изкарали.
Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2195
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 76 пъти

Re: Erythronium

Мнение от Nevita »

Благодаря! Сетих се, че се коментираше, че обикновените жълти цъфтели без проблем, а другите се ослушвали. Знаеш ли му точното име на жълтия?
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2171 пъти
Получил благодарност: 1006 пъти

Re: Erythronium

Мнение от Polin »

Много са ви очарователни Диме, Магдаленче, Пепеляшче :sheart: :sheart: :liubov:
При мен обаче е капризен :snif: Жълтия ми е от 3-4 години,поумножи се, но ми цъфти рехаво, с по1-2 цветлета. По-миналата
есен си взех още два - единия вече го няма, даже и цвета не му видях. Скоро видях пъпчица на един от старите, но така и не цъфна,
засушена е :cry:
Как ухажвате вашите, че така прекрасно цъфтят :hmmm: Какво предпочитат - слънце, сянка, влага...
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2244 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Erythronium

Мнение от pepelqshka71 »

Неви, жълтия е Erythronium Pagoda :tzvetentze:

Поли, моите са на пълно слънце и изобщо не ги ухажвам. Оставила съм ги да се борят за вниманието ми. Лятото поливам от време на време, щото ги забравям.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2195
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 76 пъти

Re: Erythronium

Мнение от Nevita »

Благодаря, Пепеляш! Май ще ме изкуши.
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2171 пъти
Получил благодарност: 1006 пъти

Re: Erythronium

Мнение от Polin »

pepelqshka71 написа: Апр 19, '20, 21:26 Неви, жълтия е Erythronium Pagoda :tzvetentze:

Поли, моите са на пълно слънце и изобщо не ги ухажвам. Оставила съм ги да се борят за вниманието ми. Лятото поливам от време на време, щото ги забравям.
Благодаря ти, Пепеляшче :tzeluvka: Значи ще трябва да ги връщам обратно на припек, защото миналото лято ги вадих и местих :hmmm:
Луд умора няма, ...само се поти :lol:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Erythronium

Мнение от Магдалена »

:lol: Тук ми стана интересно? Пепеляшче, аз моите ги купих само защото бяха
в категорията цветя за сянка и полусянка и са засадени на сянка, под кивито!
Ти пък ги отглеждаш на припек!? Ха сега де! :hihihi:

пп. На първа страница на тази тема има пост на Нини,показала е снимка на луковичките
и там е сложен и линк, в който се дават повече пояснения за същността на това цветле! :daaa:
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Erythronium

Мнение от Дим »

Моите са на шарена сянка под магнолията.Тъй като в момента няма листа през повечето време са си на слънце.Мисля че цъфтежа както от сорта зависи и от това какви луковици сме купили.Жълтият и един който трябва да е розов съм взела преди три години от БГ.Още чакам да цъфне розовия и добре че поне листата му са красиви защото само това има.Белият е от една поръчка на Флуел мисля и веднага /пролетта/зацъфтя.Не знам ако ги наторя дали няма да се увеличат по-бързо или ще ги бастисам :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1080
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Erythronium

Мнение от Оля »

И аз имам Пагода от Флуел от поръчката преди три години мисля. Тогава бях взела 20 бр., от които само десетина бяха здрави. Доколкото съм наясно , луковиците им не държат много извън земята, така че има риск при транспортиране. Моите са засадени под кедър и са си добре. В близост до дървото имам чешма, така че получават и вода от време на време. Половината от еритрониумите, които са по - близо до чешмата са направили по-големи туфички. Вчера торих малките иглолистни и ми остана от тора и ги почерпих и тях, да видя дали ще им се отрази.
Та, с две думи, извода за мен е: в пловдивско- на сянка и водичка от време на време.
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Erythronium

Мнение от Murof »

ИзображениеИзображение
Erythronium 'Pagoda'
Нито една градина не е идеална.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”