Едно време....

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Едно време....

Мнение от Ава_и_мама »

wenche написа: Мар 6, '18, 20:55 Колело и ролкови кънки и нека да е лято :slove:

Изображение
А пък моите бяха синииии :hihihi: :lol: И със сините платненки :ieeemyzh: :lol: :lol:
Карах ги на село!!! Много, много добра бях! Там беше спокойно и улиците бяха асфалтирани, А какъв асфалт имаше тогава, не като сегашния... ;) :nod:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Едно време....

Мнение от Ава_и_мама »

А, сетих се за асфалта. Кметът асфалтира цялото село. Да съм била около 10 годишна. "Начетоха" го за асфалта.Изразходвал много и го уволниха по партийна линия! Човекът се притесни, поболя се и си замина. Светла му памет. Помня го! :sbow: :sbow: Цяло село го помни. Асфалтът още е здрав. Миналата година подменяха водопровода и след време положиха на разкопаното. КАКВА разлика само!!!
gospodinov

Re: Едно време....

Мнение от gospodinov »

Спомняте ли си какво еуфория беше кубчето на Рубик?
Нашите ми бяха дали 20 лв.(много пари за онези времена) и аз всеки ден ходех да м-н"Млад техник" да проверявам дали не са пуснали.

Изображение

Бях се научил да го нареждам бързо, но вече съм забравил, скоро ми попадна кубче, стигам да някъде и не мога да се сетя как беше по нататък.
После имах и Змията, но цилиндър не съм имал.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: Едно време....

Мнение от Мария Николова »

Пращали сте си в час пибележки?
Например:
Пичпиапикпиапийпи пимпиепи писпилпиепидпи пичпиаписпиапи. :hihihi: :lol: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Едно време....

Мнение от сюзан »

Да, пращали сме, само че на срички. Наричахме го на пилешки език.
"Пичапикай пиме пислед пичас."
Признавам си, че твоят вариант е по-труден за разгадаване.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Едно време....

Мнение от ivanina »

Стига с туй едене на пасти Витоша и марципани! :x
Аз още от онуй време си падах по плодовете и зарзаватите, и баба ми знаеше къде да ме намери, ако зачезна- горе на черешата ,или на черницата. :twisted:
Но може ли някой от нас да е забравил, или пък да не е изпълнил пионерското си поръчение-
да събере и предаде няколко килограма билки, отпадъчна хартия и желязо в най- близкия ни пункт- през лятната ваканция?
И трудовите дни - срещу подпис в малко ученическо книжле се отразяваха и предаваха в училище.
Аз ги отработвах в консервения цех, близо до нас - 10 дни чистене на ягоди от дръжките в щайгички, и цепене на кайсии.
Обичах много тази дейност... нещата все опират до келепира :hmmmmmm: - ядене на плодчета на томбак! :shock: :lol:
....ех, минало- Незабравимо! :liubov2:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: Едно време....

Мнение от Мария Николова »

Нещо друго от едно време. :D
Професиите от едно време, които вече не съществуват.
Първо вие, а аз накрая само ще допълня. Ако остане нещо за допълване. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
gospodinov

Re: Едно време....

Мнение от gospodinov »

Мария Николова написа: Мар 11, '18, 01:00 Нещо друго от едно време. :D
Професиите от едно време, които вече не съществуват.
Първо вие, а аз накрая само ще допълня. Ако остане нещо за допълване. :lol:
На първо време се сещам за професията "машинописка", май вече не съществува, и "телефонистка" вече няма.
За друго не се сещам, има много такива изчезващи.....
Миналото лято на една сергия, продаваха дърворезби, фигурки и всякакви такива на доста ниски цени. После разбрах, че се правят CNC фреза а не с чук и длето :hmmm:. Това тотално обезценява труда на дърворезбарите и хората на изкуството.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Едно време....

Мнение от Албена »

В детството ми имаше кюмюрджия /от кюмюр - въглища/ .Разнасяше с каруца по домовете въглища през есента ,а през лятото вар ,за да си белосват хората къщите. Била съм наистина много малка. Може би в детската градина. Спомням си ,че стоях навън ,докато ни стоварваха въглищата в двора. Тогава за първи път видях кон отблизо и той ме очарова и малко уплаши с пръхтенето си. :dovolen:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5275
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Едно време....

Мнение от Daniela Pargu »

И аз се сетих за една залязла професия- "кантонер"- отговарял е за определен пътен участък.
Неподдържани покрай пътя пространства е нямало. ММ все ми разказва,как бай Стоян- възрастен човек е бил,
постоянно обхождал участъка си и всичко почиствал, подстригвал ,зимата разхвърлял пясък по завоите!
Колко необходима професия ,но уви!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”