Иглика(Primula)

Публикувай отговор
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Иглика(Primula)

Мнение от mal4o_vasil4o »

Я аз да попитам тук.Съседка си взела няколко вида иглика,изкарала ги на терасата и след няколко дена долните листа пожълтяли и опадали.Възможно ли е да е измръзнала,или нещо в почвата-дайте идея :hmmm: И шестте и вида май ще отиват на кино.Какво изисква стайната иглика,каква температура иска,каква почва обича?
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Иглика(Primula)

Мнение от Миша »

Просто са били изнежени в оранжерията,и са се стресирали при рязката промяна на условията.Нормално е.Нека почисти пожълтелите листа и да не се притеснява повече.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Иглика(Primula)

Мнение от Миша »

И една серийка примула дентикулата,дано да ви харесат .За сега снимките са от нета,надявам се скоро да има и наши :stiskam: .
ИзображениеИзображение Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Иглика(Primula)

Мнение от Виола »

Много са ефектни, Мише :nod: Красиви цветни топки :dovolen: .Сега като няма много цветя, биха изпъкнали чудесно в градината.
Стискам палци скоро да си имаш много такива, че даже и излишни :stiskam: :D
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Иглика(Primula)

Мнение от 5ia »

А аз си закупих иглика, и сега се чудя нещо, понеже ми е за пръв път и нямам наблюдения. Цветовете бяха червени с жълто в средата. Но като увяхнаха, пъпките които останаха са жълти. Та се чудя сега каква иглика имам - червена или жълта? :hmmm: А искам да знам отговора преди да са се отворили новите цветове ;)
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Иглика(Primula)

Мнение от isa »

Би трябвало като се отворят постепенно да почервенеят. Ако са на сянка,цветовете леко избледняват, най-често се случва когато се отглеждат в стая, където светлината определено не им е достатъчна. Такъв ли е твоя случай :?:
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Иглика(Primula)

Мнение от 5ia »

Добре де, ще си призная :oops: . Купих я, и я бях забравила в един ъгъл. Извинителната ми причина е повече от уважитлна - трябваше да я внеса у нас нелегално ;) . И като видях темата днес, се сетих. Изрязах увяхналите цветове, и я чучнах на лично място. Явно това е проблема - обезцветила се е от липса на светлина. Надявам се да се оправи. Благодаря за отговора. :dovolen:
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Иглика(Primula)

Мнение от isa »

Предполагам вече няма вид на току-що купена китка и спокойно е изведена от прикрите.Целта е постигната :ieeee:
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Иглика(Primula)

Мнение от 5ia »

Важното е, че тъй като не лъжа, на въпроса дали съм го купила сега, мога спокойно да отговоря, че е отдавна. :lol:
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Иглика(Primula)

Мнение от 5ia »

Пак съм аз :oops: . Видях да продават denticulata. Обаче няма цветове. Дали е проблем с цветето, или вече е късно? Някак много ми се иска да си закупя :D
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”