Моята градина- късчета любов

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1309 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

И моите доматенца,първото доматче,радост,все едно че ги произвеждам за първи път :hihihi:
Изображение Изображение


Това е една китка
Изображение Изображение



Изображение
Интересното е че в оранжерията ,където краставиците садени много по рано от тези навън,още нямат нищо.
Изображение
Докато навън вече късам трета краставичка
Разсада един и същ,а между тях,където има загинали краставици,съм засадила корнишони.
Изображение

Изображение
И домати в градината
Изображение

Изображение
Това е някакъв вид руско чери :hmmm:
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 195 пъти
Получил благодарност: 93 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от Донка Тодорова »

Мечтица, всички суперлативи за възхищението ми от градината ти са използвани , така че аз само се прекланям пред труда и красотата , която си създала. Имам един практичен въпрос , за айсберга. Би ли ми обяснила как си го орязала драстично и само почернелите клони или и за подмладяване на храста ? Моят айсберг също вечно е с чп , но и винаги има цвят. Проблемът е , че не пуска нови клони от присадката / основата и ако отрежа някой от скелетните клони ...да не го уморя.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1309 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

Донка Тодорова написа: Юни 22, '23, 13:13 Мечтица, всички суперлативи за възхищението ми от градината ти са използвани , така че аз само се прекланям пред труда и красотата , която си създала. Имам един практичен въпрос , за айсберга. Би ли ми обяснила как си го орязала драстично и само почернелите клони или и за подмладяване на храста ? Моят айсберг също вечно е с чп , но и винаги има цвят. Проблемът е , че не пуска нови клони от присадката / основата и ако отрежа някой от скелетните клони ...да не го уморя.
Доне,има Айсберг флорибунда и катерач.Моя от втория вид.Всяка година след цъфтежа го режа драстично.
Първо,има доста почернели клони,дали от пробивач,или нещо друго не знам,но пролетта пак ги има,но вече не толкова много.
И моя Айсберг не пуска нови клони от присадка,но те и не ми трябват,отгоре след орязването,има достатъчно нови разклонения,които като фонтан се спускат надолу и прикриват долната голотия.
Засадила съм долу до него трева,която издържа на сянка(не знам името ей,подарък ми е от Англия),тя до сега беше скрита от падащи клонаци.След като орязах розата,вече има доста светлина за тревата и докато тръгне нова зеленина от розата,тревата малко прикрива голите ''крака'' на Айсберга.
Това е розата в пълен цъфтеж
Изображение
И сега,тук тревата още не тръгнала добре,трябват ей поне десетина дена.
Изображение

Изображение
Тази роза бях я поръчала за флорибунда и не предвидех че тя ще стане такова чудовище.Докато разбера за това,вече беше доста късничко за пресаждане.Много трудно я закрепих за дебели колове,пак и през това време,лейландита пораснаха и ей дават опора от другата страна.
Тази роза ми е от първите придобивки и сигурно е 7-8 годишна.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1309 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

За тези които искат да имат много рози,какво ги очаква.
Моята лакомия беше голяма и сега е това-
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Това е само от днес(където по нагоре писах за почивка и пълен релакс :lol: )
И така вече 3-я ден,а няма орязани и половината от рози :ufff:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1440
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 327 пъти
Получил благодарност: 456 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от Ема »

Мечтице, гледам и не вярвам на очите си :o
Как успяваш да се справиш с всичко това :worship:
Не, не ...отказвам да повярвам, че нямаш помощници...
Прекрасно е при теб, толкова много цветя, толкова много рози, кътчета, кръгчета, арки...според мен спокойно можеш да организираш посещения в градината си с вход, а допълнително и магазин за продажби...не знам мислила си по този въпрос, като локация има ли в близост големи населени места, макар че със сигурност много хора биха пропътували доста километри, за да видят тази красота и това изобилие.
Възхищавам се освен на това, което си постигнала, най-вече и на човека, който си :tzvetentze: :liubov: :sbear:
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 195 пъти
Получил благодарност: 93 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от Донка Тодорова »

Мечтица , много благодаря за отговора. И моят Айсберг е катерач , но ми се искаше някой нов клон да пусне. Иначе горе е гъсталак от клони.

Изображение
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1309 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

Не успях да нямеря тема за ипомеи,затова пускам снимките им тук.
Изображение

Изображение

Изображение
И петуниите,до красотата на desi_slava не можем да стигнем,но аз ги харесвам и такива:tzvetoman:
Изображение

Изображение

Изображение
И още картинки
Изображение

[img]https://i.imgur.Изображениеcom/6wONM0N.jpg[/img]

Изображение

Изображение

Изображение
Градинско домати
Аурия
Изображение Изображение
Поливани са тая сутрин и са мръсни
Изображение
От оранжерия
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от Lilly »

мечтица написа: Юни 22, '23, 09:50
А това е подарък от Лили,забравих името на това почвопокривно растение,прекрасно е,
Лилке :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:

Изображение
Aegopodium podagraria Variegatum
това е тая напаст, красиво е , и аз много го харесвам , но е супер инвазивно , така че го дръж под око
а градината ти ееееее...леле мале ! Нямам думи !!!
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1309 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

Нямам какво да покажа от градината!
Голяма жега и суша,за цялото лято капнаха няколко капки дъжд :cry:
Кладенеца почти празен,поливам от чешма,а за 4 декара градина,представяте си колко вода трябва :eeeh:
Поливам нон стоп,поне да успея да запазя растенията.
Овошните дръвчета и рози отвън,нито веднъж не полях и като гледам,розите са много издръжливи,някои дори цъфтят повторно.
Докато овошките с пожълтели листа,които окапват.А малкото плодове ,които успяха да завържат нещо след пролетните слани,падат на земя.
За първа година виждам такива аномалии в природа.
Но все пак има реколта,успях да затворя зимнина.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Дори,вишновка успях да направя :katericka:

Изображение
Петуниите от Миша,продължават да цъфтят :dovolen:
Изображение

Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от Тутти »

Мечтица, много харесвам такива снимки на изобилието. Труден сезон, без вода след подгизването през май никак не е лесно нито на градините, нито на градинарите. Ти си герой, пожелавам ти изобилен дъжд в точния момент да ти спести този труд.
Петуниите с пейката са върхът.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”