Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Публикувай отговор
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от Албена »

Поздравления,Серена! Прекрасни лалета :daaa: Чак не ми се вярва ,че са в саксии . Колкото до образуванието в пазвата на листото и на мен ми прилича на луковица ,но не ми се е случвало при моите лалета.
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от kmm »

Не е за вярване, че тези лалета са на тераса :potekoha: Сигурно е невероятно удоволствие да стои човек на нея. :dovolen:
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от serena »

kmm написа:Сигурно е невероятно удоволствие да стои човек на нея. :dovolen:
О дааа! Имам си едно столче, за което се надпреварваме с Чери (моята писана) кой да седне пръв :D Да седя и да ги гледам, особено като е слънчево и светло, е прекрасно и изпълва душата ми.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
just

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от just »

Serena, поздравления за разкошните лаленца :tzvetentze: :ieeee: :ieeee: :ieeee:

То ние с градините наистина повече се вихрим :mrgreen: , ама пък ти можеш да си ги гледаш когато си поискаш, а не като повечето от нас - от уикенд на уикенд :eeeh:

Добре дошла в клуба на подвластните на лалетата :angelche: :angelche: :angelche:

Заповядай и тук http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=28&t=3145" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от estrella74 »

Serena, поздравления! :liubov: Според мен да имаш толкова лалета на терасата си е истински майсторлък! Сподели опита си с нас. :daaa:
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от serena »

Ами, майсторлък :dovolen: Някои не цъфнаха така, както очаквах. По принцип внимавам, когато купувам луковиците, да нямат мухъл, да не са наранени. Като се изправя пред стелажите с лалета в Бриколаж есента, мога с часове да се въртя, да оглеждам различните видове, да се чудя кое да избера, да въздишам ех защо не мога да взема повече... ама мястото все пак ме ограничава. Торила съм ги с оранжев кристалон два-три пъти. До първите студове изкараха на терасата, после ги прибрах в къщи в по-хладната стая и на стълбището. Поливането не беше прекалено често. Като ги садих, реших да опитам какво ще стане, ако засадя луковиците нагъсто, почти една до друга, и горе-долу се получи. Любими тази пролет са ми лилавите лалета - Tulip Double Late Black Diamond, а сега с голямо нетърпение чакам да цъфне Carnival de Nice, то е голяма красота, от седем са покарали три стръка с луковици, дано имам късмет да ги видя.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от Виола »

Браво, Серена! :tzvetentze: Много са хубави! Права е Юлето, ти си късметлийка, че ги виждаш всеки ден.
denitsavm

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от denitsavm »

Наистина голям разкош тази тераса :liubov2: Серена, нови луковици ли са и колко са нагъсто?
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от serena »

Да, всичко е нови луковици, в повечето саксии луковиците са почти една до друга или съвсем малко разстояние има между тях, 1-2 см примерно.
Имам "отличници", при които покараха и цъфнаха всички луковици, обаче комбинираните опаковки се изложиха и от тук нататък купувам само по видове.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
denitsavm

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от denitsavm »

Ясно :nod: аз само една комбинирана опаковка съм сложила в градинката, но май ще са еднакви, пооне листата им са еднакви шарени :hmmmmmm: аз нещо в саксии не им улучвам поливането и пресъхват до следващото :ufff: , което пък им засушава цветовете... Но пак ще пробвам догодина. Тази година една саксия оцеля и вече е навън, че тук става топло :dovolen: До няколко дни ще цъфнат :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”