Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Заключено
gospodinov

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от gospodinov »

ivanina написа:..................
Никъде не срещнах обаче в нея да се споменава за отношения и чувства между потребителите. :hmmm:
Като цяло, аз мисля че чувствата е добре да ги оставим за реалния живот.
..............................................
Аз така виждам нещата. :|
Да, не се споменава за отношения и чувства, те не са задължителни. Но понякога човек, когато споделя нещо, което го вълнува, те си идват от само се бе си.
Когато има повече от един такъв субект, между тях възникват отношения т.е. това са човешки деяния, които трудно се мерят и теглят.
На кой както му идва от вътре, така да прави.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от МГХ »

Аз харесвам и двете форми на общуване. Тук ми е хубаво не само заради съветите и възможността да споделиш сполуки и неуспехи, но и заради хората. Така стана , че с доста хора се познаваме и лично заради форумните срещи. Безценни са срещите на живо , с което форумът се е превърнал в нещо повече. Аз съм активна и във фейсбук с около 1200- 1300 приятели. Там също ми е интересно. С една дума има какво да намериш и на двете места. Не е нужно да се търси това , което се получава в реалния живот, нито да се заменят и разменят ролите. Просто е достатъчно да се общува по предложените начини.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от calico »

Гео, и някой още спомена, че ФБ е добър, ако искаме да популяризираме форума.
А искаме ли? И кому е нужно такова популяризиране, и защо? Да се похвалим?

Бел е споменала, че във ФБ можеш да намериш много съвети за отглеждането примерно на розите, и то от световни майстори.
И какво става на практика при това- примерно Бел пита нещо, Кордес й отговаря съвсем професионално и до час-два това вече е потънало в блатото на ФБ, ако влезна след два дни или когато ми трябва след 5 месеца, няма и да го намеря посмъртно.
Тъй че това за информацията просто не е вярно в същината си.

Аз предпочитам примерно Дал да ми обясни нещо за розите, и то си стои тук и може да с прочете и след три години, лесно се намира.

и един месец да се ровя ежедневно във ФБ няма да намеря и косъм от информацията, която има тук, и ми е достъпна просто с две кликвания. В това отношение изобщо не може да става сравнение и ФБ е на светлинни години по отношение на информация за грижите примерно по розите.

ФБ е по-добър само в едно- да посъберем овации от повече хора днес за една снимка, утре за друга и така... Там общуване няма. Щото задаването на въпрос и получаването на отговор, пък дори и от самия Остин, извинете ме, но това не е общуване.

Господинов, браво за темата. Точно е дошло време за разделяне между тези неща.
И когато на хората им омръзне от непрекъснатите лайкове и загубата напразно на време във ФБ, ще се върнат във форума- дали в този, или в друг, все едно, но за цветари хора ФБ не е платформата.
Във ФБ мога да прочета статия примерно за Луната, която съм пропуснала, пък ми е интересна, или да науча нещо за живота на мравките, но не и за цветя. Там масовото ниво е ниско за такива неща - "извинете, ама нали всички рози се режат ниско наесен?" - е, във форума такива неща няма, тук нивото е друго. Като искам да обясня нещо и кажа "мускусен хибрид" това обяснява и много неща дето не са казани, и най-вече всички те разбират, а в системата за лайкове това не може да се случи - винаги ще има случайно попаднали дето ще напишат нещо, от което всичко се размазва и потъва.

и Белисима, ако ще мерим кривите неща на форума и ФБ, то битката е неравна, ФБ е доста напред по това.

Венче, забравих да те поздравя- страхотен бисер си написала, :tzvetentze: таман казва всичко за ФБ в две изречения
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от ivanina »

gospodinov написа:Да, не се споменава за отношения и чувства, те не са задължителни.
Да, не са задължителни Господинов , но през целият ни съзнателен живот те ни следват. :hmmmmmm:
Голямото ми изумление е , че те не правят граница между виртуалното и реалното.
Вмъкват се нахално, неканени навсякъде с нас.
Само гледай какви способности може да развива човешкият ни мозък- да превръща у нас тежки човешки съдби, написани думи на непознати хора в Чувства. :shock:
Плакала съм по загубата на младата рожба на наше форумно другарче, и със сълзи съм се смяла с други пък весели истории
на някои образи. Преживявания, с нищо по- различни от реалния живот.
А, горните ми постове си бяха чиста Провокация :twisted: ....може и да си под усетил това.
...исках да разчовъркам нещата, и да чуя нещо по- вече от това за -"Форумът или Фейсбук" защото с тях нещата са ясни-
до като ги има във виртуалния свят - ще имат и потребители. :nod:
Благодаря за темата! :tzvetentze:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от libra »

Eдка гьостерица ти трябва на теб да те провокира по задника .
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от ivanina »

gospodinov написа: Когато има повече от един такъв субект, между тях възникват отношения т.е. това са човешки деяния, които трудно се мерят и теглят.
И като стана дума за отношенията м/у насъбралите се по- вече субекти, кое чувство по- лесно завладява сърцата ни-
симпатия или антипатия към отсрещния.
....въпросът ми е в чисто психологичен план.
Освен цветята, ме вълнува и човешката природа. :dovolen:
А ние я носим навсякъде със себе си - било във Форума или във Фейсбук.
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
gospodinov

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от gospodinov »

ivanina написа:
gospodinov написа:Да, не се споменава за отношения и чувства, те не са задължителни.
Да, не са задължителни Господинов , но през целият ни съзнателен живот те ни следват. :hmmmmmm:
Голямото ми изумление е , че те не правят граница между виртуалното и реалното.
Вмъкват се нахално, неканени навсякъде с нас.
Само гледай какви способности може да развива човешкият ни мозък- да превръща у нас тежки човешки съдби, написани думи на непознати хора в Чувства. :shock:
Плакала съм по загубата на младата рожба на наше форумно другарче, и със сълзи съм се смяла с други пък весели истории
на някои образи. Преживявания, с нищо по- различни от реалния живот.
А, горните ми постове си бяха чиста Провокация :twisted: ....може и да си под усетил това.
...исках да разчовъркам нещата, и да чуя нещо по- вече от това за -"Форумът или Фейсбук" защото с тях нещата са ясни-
до като ги има във виртуалния свят - ще имат и потребители. :nod:
Благодаря за темата! :tzvetentze:
Поставяш ме на изпит а, поне кажи дали съм скъсан 8-) :dovolen: под усетих нещо, но не знаех на какво да го отдам.
Имах предвид, че не са дефинирани като задължителни(чувствата) в определението.
Всеки може да приема желаното виртуално пространство както реши - емоционално, комерсиално, само да взема, нищо да не дава, само заради поръчките.......
Факт е че, има хора които тук намират сродни души за цветарската мания, която ги е обзела и се чувстват, като у дома си.
И като стана дума за отношенията м/у насъбралите се по- вече субекти, кое чувство по- лесно завладява сърцата ни-
симпатия или антипатия към отсрещния.
Антипатия защо?
Всяко действие има равно по сила противодействие, много по-лесно е да се държиш зле с хората, обратното е по-сложно.
Да не теглиш и мериш всичко на кантара, да даваш дори тогава, когато някой не заслужава....
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от ivanina »

Господинов,
Отличник си от всякъде!... в това няма и съмнение!
А, умението ти да се владееш , без да грабнеш пушката или гьостерицата (дето ми я препоръчва Либра),
те прави великодушен - висок човек, над дребните неща! :daaa: :tzvetentze:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
gospodinov

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от gospodinov »

ivanina написа:Господинов,
Отличник си от всякъде!... в това няма и съмнение!
А, умението ти да се владееш , без да грабнеш пушката или гьостерицата (дето ми я препоръчва Либра),
те прави великодушен - висок човек, над дребните неща! :daaa: :tzvetentze:
:sbow: Ivanina :tzvetentze:
Чувствам се като студент след труден изпит :ssweat: :ssmiah: :ssmiah:
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от Бобсъна »

Суратя-место на неразумни ,копнеещи за бан от доносници:

http://afera.bg/%D0%BC%D1%80%D0%B0%D0%B ... D0%B0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Заключено

Обратно към “Разни и разнообразни теми”