Градинка под бор- мисията (не)възможна

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Didoni_3
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Окт 3, '17, 08:36

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от Didoni_3 »

Да кажа какво съм засаждала под борчето и не въри- хоста,хохейра, циганчета, астибле, японски клен, хортензии, маргарити,кампанула, седуми, топ карамфил и нищо от изброените, не се развива добре. Обаче идеята за някаква композиция от иглолистни джуджета не е лоша- обаче какви?
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от Daniela Pargu »

Къде е градинката?
Пълна сянка ли е ?
Didoni_3
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Окт 3, '17, 08:36

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от Didoni_3 »

Ами то всъщност, не е сянка там, аз все си мисля, че растенията умират от суша, поливам и сутрин и вечер, обаче хортензиите все си бяха клюмнали. После ще снимам и самото дърво.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от iv.tarlen »

То като се засади се полива, ама редовно!Може там да бъркаш, щото аз така си подредих една част от новобранците в градината :cry: !
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от iv.tarlen »

Грешиш точно в поливането.От личен опит ти казвам.Полива се вечер, само фуксиите се поливат сутрин и се опръскват.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от Ава_и_мама »

Привет, Didoni_3! Добре дошла!
Разкажи повече за себе си. Градината в кой край на България се намира? Какви цветя харесваш? Ще ни бъде интересно. Обичаме да гледаме снимки. :gush: :tzeluvka:
wenche

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от wenche »

Didoni_3 написа: Изображение

Общо взето това е въпросната "градинка"
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от Daniela Pargu »

Ако е смърч- може да пие водата и корените му да пречат :hmmm:
Didoni_3
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Окт 3, '17, 08:36

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от Didoni_3 »

http://prikachi.com/images/882/9192882u.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето го дървото, може и да е сребрист смърч, ама да кажат по-компетентните от мен.
И още нещо да питам -как да качвам снимките, че да се вижда направо изображението, а не линк към него
Didoni_3
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Окт 3, '17, 08:36

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от Didoni_3 »

Да разкажа малко за мен. Къщата се намира в едно село до гр.Елин Пелин, тук сме от близо четири години, до преди това съм живяла само в апартамент и като доидохме тук нищо не разбирах от градинарство. Сега вече определено знам повече, но въпреки това, не успявам да превърна двора в градина.
Като купихме къщата дворът беше много запуснат имаше само трънки от малини и мн бурени. Постепенно засадих някое и друго цветно петно, даже успявам и зеленчуци да си отгледам(много съм доволна от това), като цяло обаче не съм доволна от това как изглежда дворът. Постоянно купувам растения, обаче като си го представям е едно, а като го засадя изглежда съвсем друго и все не ми харесва.
Довечера като се прибера ще направя снимки на целия двор и ще ги кача тук, приемам всякакви идеи, мнения, препоръки и т.н.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”