Домашно консервиране

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 530
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от qn4eto »

Още не е силен консервният сезон. Но ще питам и аз - дано се попробуди темата. Тази година имам много патладжани. Търся идеи за консервиране. Тук намерих рецепти за сладко и кьопоолу. Ще ги пробвам. Имам рецепта за мариновани, но трябват камби, а още няма. Дайте идеи.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от libra »

Можеш да направиш мариновани само патладжани. Майка ми правеше и ми харесваха.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от Тутти »

qn4eto написа: Юли 28, '22, 18:10 Още не е силен консервният сезон. Но ще питам и аз - дано се попробуди темата. Тази година имам много патладжани. Търся идеи за консервиране. Тук намерих рецепти за сладко и кьопоолу. Ще ги пробвам. Имам рецепта за мариновани, но трябват камби, а още няма. Дайте идеи.
Патладжани с чесън и доматен сос, магданоз и черен пипер. Готово ястие през зимата.
Патладжаните се опичат във фурната на колелца, посолени, отцедени, оваляни в олио и брашно. Докато покафенеят леко. В това време се прави доматения сос. Парчета домати се сгъстяват на котлона, после се добавя чесън, магданоз и черен пипер.
Реди се на пластове, стерилизира се 15 Мин и готово.
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 530
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от qn4eto »

Добра идея, благодаря! Аз правя, но плюс запържен пипер. Ще пробвам.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от Daniela Pargu »

qn4eto написа: Юли 28, '22, 18:10 Още не е силен консервният сезон. Но ще питам и аз - дано се попробуди темата. Тази година имам много патладжани. Търся идеи за консервиране. Тук намерих рецепти за сладко и кьопоолу. Ще ги пробвам. Имам рецепта за мариновани, но трябват камби, а още няма. Дайте идеи.
Янче, ако решиш да пробваш сладкото - пиши- ще ти дам подробности за
"подводните камъни " !
Става страхотно !
Аз пък ги замразявам печени и цели /небелени- така запазват и
аромата на печено/ - после стават и за манджи и
за разядки :daaa:
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 530
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от qn4eto »

Може да останат за малко сладко. Даниела, пиши рецепта и подробности, ако обичаш. Сигурно ще е интересно.
И аз сложих във фризера печени, направих мариновани в буркани и една салата от печен пипер и патладжан.
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1810
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 109 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от mariyanag »

Дани, аз не съм садила патраджани, но съм мераклия отдавна да направя сладко - така че няма да откажа акъл за подводните камъни. :D
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от Гео, граф »

greeneyed написа: Яну 21, '21, 11:46 Изсипи всичко в разлато съдче, оцетната гъба е като желе, компактна е, вадиш я и си я пазиш за есента, в бурканчето доливаш оцет , за да не изсъхне и почернее. Останалата смес е за ползване като оцет .
С новата реколта ябълки отново тръгнах да правя оцет, обаче който не чете (а и не помни!), не налива оцет в бурканчето с гъбата и тя почернява, та се налага да я изхвърля :ufff: . Затова сега го правя като за сефте, пък да видим дали ще стане нещо поне от третия път. Засега за около десетина дни изглежда доста мътно, като бъркам сутрин и вечер. Ако не трябва да има този вид, казвай, за да слагам нов мат'рял, дорде е време :arrow:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от desunie »

Гео, не се коси за гъбата. Ако много държиш, ще ти дам една. Гъбата сама си се образува.
Следи да има мушици. Да няма много дневна светлина и да е на топло. Аз не помня да съм бъркала. Миналата година правих, тази нямаше материал.
Зашожих чист ябълков сок и парчета, като теб. От сока съм по-доволна. С парчетата е друга бира, поне при мен.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Домашно консервиране

Мнение от apis »

Помислих,че това е буркан с развален боб.След това прочетох,че става дума за оцет.
Не би трябвало да е такъв мътен оцет,има ли захар вътре ?
Гъбата не проблем,тя си се образува.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”