Отглеждане на карфиол

Модератор: Миша

MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от MitkoGeorgiev »

ния написа: Ное 30, '18, 21:21 дни вегитация-много са по спомен 150дни и те така бройм обратно и накрая когато стане :mrgreen:
Изображение
Може би го бъркаш с брюкселско зеле като вегетация.
Обикновенно е 70-80 дни. Аз обикновенно гледам Наутилус F1. Но тая година се заиграх и със:

https://parkseed.com/graffiti-hybrid-ca ... 095-PK-P1/

https://parkseed.com/cauliflower-chedda ... 085-PK-P1/

Е това първото, червеното го държах допреди седмица и не искА да порасне повече от детска топка за игра. А пише вегетация 80 дни. Жълтото си даде. :dovolen:
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от ния »

О не, не бъркам 120дни и 30дни разсад е първият ми карфиол отгледан в зорите на моето земеделие ,което заради дългата вегитация излезе само на шума,Всички баби около нас бяха щастиви за шумата която и ядоха пуйките/после ядохме ние пуйка/но карфиол не.От тогава ММ се съгласи че 100лв е 2500семки карфиол и става за 80дни-лошо когато стане за 60дни,но няма виновни.
Митко,винаги съм ти завиждала че се забавляваш със зеленчук.С червеният се впечатлих,жълтият ми е като цъфнал бял и тц,аз харесах Романеско за цвят зелен и форма но само до семките стигнах,не сколасах да го сея.
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 4608

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от Deleted User 4608 »

90 лв. за семена за домашната градина?
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от MitkoGeorgiev »

ния написа: Ное 30, '18, 23:24 О не, не бъркам 120дни и 30дни разсад е първият ми карфиол отгледан в зорите на моето земеделие ,което заради дългата вегитация излезе само на шума,Всички баби около нас бяха щастиви за шумата която и ядоха пуйките/после ядохме ние пуйка/но карфиол не.От тогава ММ се съгласи че 100лв е 2500семки карфиол и става за 80дни-лошо когато стане за 60дни,но няма виновни.
Митко,винаги съм ти завиждала че се забавляваш със зеленчук.С червеният се впечатлих,жълтият ми е като цъфнал бял и тц,аз харесах Романеско за цвят зелен и форма но само до семките стигнах,не сколасах да го сея.
Интересно, сега се зачетох права си! Макар че миналата година едни зелени гъсеници, а може би бяха лаври на нощенка, ми изядоха половината разсад. Пратих половинката да купи нови семена, защото ги бях свършил, и тя донесе „снежна топка”. Сега като гледам вярно с вегетация 100-130 дни. Значи бях закъснял с разсада и тая голяма вегетация, ма пак стана, като имаш предвид, че миналата година не беше така топла като тая. Вярно завивах го с агривело няколко пъти, ма даде. Даже тая година сложих по-малко защото няколко равчета на фризера бяха пълни. При мене домашните животни унищожават първо броколите и брюкселското. :dovolen:
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от MitkoGeorgiev »

А относно забавлението и аз съм се чудил откъде дойде. Много съм мислил и може би отговора е, че нашето семейство, четвърто поколение живее в този град. Никога не съм имал село, като другите, никога не са ме карали да помагам на полето, едва ли не е било забранено а всяко забранено е интересно! Така пробвах първо с 20-тина корена домати, изкефих се че се справих, новобранците винаги имат късмет, и ми стана хоби. Доста вкусно хоби бих казал :dovolen:
Плюс това трябва доста четене, това си е наука а аз обичам да уча. За това хоби нямаш представа какво съм правил. Преди да реша окончателно да се нанеса в къщата гледах разсадите в апартамента. Предсави си една стая, в коята се и спи, пълна с 200-та корена разсад домати, 400-тин пипер и патладжан и брюкселско зеле и т.н. :lol:
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Deleted User 4608

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от Deleted User 4608 »

MitkoGeorgiev написа: Дек 1, '18, 10:41 Предсави си една стая, в коята се и спи, пълна с 200-та корена разсад домати, 400-тин пипер и патладжан и брюкселско зеле и т.н. :lol:
Само толкова ли?! :D

Една година опитах, но несполучливо. Сега дали да пробвам 5 корена (за спорта)? Ама казвате, че хоби опаковките са рискови.
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от MitkoGeorgiev »

alys написа: Дек 1, '18, 11:35

Една година опитах, но несполучливо. Сега дали да пробвам 5 корена (за спорта)? Ама казвате, че хоби опаковките са рискови.
Флорианс и Геосем имат профи опаковки за любители с около 20-25 семена. :stiskam:
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Deleted User 4608

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от Deleted User 4608 »

Благодаря, Митко!
Пишете, когато започнете да сеете.
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от помидорче »

Здравейте, тъй като виждам, че тук пишете за всички зелеви, да питам... :hmmm: Искам догодина да си отгледам броколи и брюкселско зеле. Обичаме ги вкъщи. Има ли нещо специфично, което може да споделите от опит? Трудно ли се гледат, кога се засяват и какво обичат? Дайте ми някакви насоки или съвети.
Deleted User 4608

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от Deleted User 4608 »

Помидорче, ако погледнеш предната страница, ще видиш, че vlax е пуснал темата миналата година. Остава да чакаш някой от корпуса за бързо реагиране, ако чете тук. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”