Фрезии

Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Фрезии

Мнение от johnstalker »

vodo-leika написа:Колко луковички мога да сложа в саксия? Защото съм си взела общо 20 и като ги видях какви са малки, мисля, че няма да им пречи да ги сложа всичките в една саксия? :hmmm:
Май всичко зависи от диаметъра на саксията. :hmmm: :hihihi:
denitsavm

Re: Фрезии

Мнение от denitsavm »

Все пак гледай да има по 2 пръста разстияние между луковиците. Важно е и добър дренаж да има, слънце и умерена температура. Аз два пъти ги прецаквам и не знам защо :snif: . Пак ще слагам :twisted:
Аватар
nadetoabromova
Кана кафе
Мнения: 666
Регистриран на: Ное 27, '09, 05:38

Re: Фрезии

Мнение от nadetoabromova »

Аз слагам от двете страни на сандъчето като ограда от тези пласмасовите катерушки за лиани и опъвам мрежа за зеленчуци от външната страна зелена да се слее с листата цвета и ги издържа.Моите като ги насадя на дълбочина около 3-4 см дълбочина отгоре само пръскам с пръскалото като изсъхне почвата пак .Цяла зима държа на източен прозорец на перваза на средна температура около 13-15 градуса и цъвтят около 8 март .
http://picasaweb.google.bg/nadetoabromova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Фрезии

Мнение от subversive »

А зимата може ли да не вадя луковичките- просто с все сандъче- в някоя хладна стая или в мазата?
Аватар
nadetoabromova
Кана кафе
Мнения: 666
Регистриран на: Ное 27, '09, 05:38

Re: Фрезии

Мнение от nadetoabromova »

Не знам аз ги вадя и ги съхранявам в торбичка хартиена от подаръци изчистени на тъмно и проветриво место
http://picasaweb.google.bg/nadetoabromova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Фрезии

Мнение от subversive »

А кога да го свърша това?
Аватар
nadetoabromova
Кана кафе
Мнения: 666
Регистриран на: Ное 27, '09, 05:38

Re: Фрезии

Мнение от nadetoabromova »

vodo-leika написа:Колко луковички мога да сложа в саксия? Защото съм си взела общо 20 и като ги видях какви са малки, мисля, че няма да им пречи да ги сложа всичките в една саксия? :hmmm:
Аз слагам по 20 в сандъче от 45см и между тях бебетата от предната година
http://picasaweb.google.bg/nadetoabromova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Фрезии

Мнение от Bi_ »

Аз бебетата ги садя отделно и ги дрогирам здраво :lol: .А големите ги садя по3-4 в кофички от мляко .После кофичките подреждам в сандъче-събира 9,маскирам с камъчета и готово.Във всяка кофичка сладам и пръчка-50-60см.И напролет,когато фрезиите са прецъфтяли а още не са за вадене,пък сандъчето ми трябва за друго...лесно е
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: Фрезии

Мнение от Fiut »

Имам лаишки въпрос - луковичките на фрезии (купешки) мога ли сега есента да засадя в градина, или да си ги бода в саксия? Ако все пак есен е подходящо, то кога да го направя? И кога горе-долу ще се очаква развитие и цъфтеж?
Много са ме наплашили с фрезиите, че били ужасно капризни и не си струвало да се пробвам хич.
denitsavm

Re: Фрезии

Мнение от denitsavm »

Луковичките на фрезии - сега в саксии, докато е топло навън и после внасяш вътре, не издържат отрицателни температури. Може и пролет да се садят в градина :nod: , тогава цъфтят юни, юли. Аз имам неуспех и при двата варианта, първия не цъфнаха, втория не поникнаха въобще :eeeh: . Сега пак в саксия ще слагам :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”