Фрезии

Публикувай отговор
Аватар
r0s1
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Ное 17, '13, 17:32
Местоположение: Раднево

Re: Фрезии

Мнение от r0s1 »

Успешно пренесени в две саксии, вече няколко дни .Надявам се да се чувстват добре .Засега съм ги сложила в хладно помещение,но не са на пряка светлина.Кога трябва да ги пренеса на топло и светло?
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Фрезии

Мнение от mimeta »

Моите почнаха да жълтеят, така че ги качих на гардероба, където няма да ги поливам. Като съвсем изсъхнат, ще ги сложа в коридора на хладно. Надявам се догодина да тръгнат когато им е време а не като до сега :hmmmmmm:
Изображение
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Фрезии

Мнение от liubami »

Код за потвърждение: Избери целия код

Изображение ето ги моите фрезийки
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Фрезии

Мнение от mimeta »

Крастота :)
Много ги харесвам тия цветя... :dovolen:
Изображение
Аватар
r0s1
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Ное 17, '13, 17:32
Местоположение: Раднево

Re: Фрезии

Мнение от r0s1 »

liubami чудесни са ,но за съжаление и моите зажълтяха и както изглежда, няма да се радвам на ухание и цвят. Следващия сезон отново, ще се погрижа ,вече като натрупал опит :tzvetoman: Много са ми сладки тези цветя.
kikylana
Kафенце
Мнения: 12
Регистриран на: Мар 29, '14, 20:20

Re: Фрезии

Мнение от kikylana »

Здравейте, много харесвам фрезии и днес в един магазин едно пакетче с около 20 луковички фрезии бяха намалени и аз купих. Искам да попитам дали мога да ги засадя сега в градината ? Трябва ли да ги махам от там, когато стане студено или те след зимата пак ще си се покажат,без да ги местя ?
Аватар
jtopalova
Кафе с мляко
Мнения: 217
Регистриран на: Юни 4, '13, 09:11
Местоположение: Пловдив, Раковски, Труд

Re: Фрезии

Мнение от jtopalova »

И аз много се чудих дали да не си взема фрезии преди няколко месеца. В бабата на една приятелка си спомням, как хубаво цъфтяха в саксийките на прозореца. Ще видим може би догодина ще се наканя.
Аватар
jtopalova
Кафе с мляко
Мнения: 217
Регистриран на: Юни 4, '13, 09:11
Местоположение: Пловдив, Раковски, Труд

Re: Фрезии

Мнение от jtopalova »

Грижи: Фрезията изисква лека, пропусклива почва с голямо количество органични вещества. Подходяща за отглеждане е почвена смеска от торф и малко пясък.
Място: Фрезия е много капризна към светлината. Отглежда се в полусветли, добре проветриви помещения при температура 12-16º, която с появата на пъпките е хубаво да се повиши на 18º. Полива се умерено. Ако пък отглеждате вашата фрезия в градина, тя трябва да е на някое скрито от преките слънчеви лъчи място, тъй като обича полусянката. Почвата трябва да е рохкава и отцедлива.
Размножаване: Размножаването става чрез луковици и вегетативно. Луковиците се засаждат не по-рано от май в сандъчета с почвена смес от листовка, чимовка и тор. При температура 20-22*С поникването става след 25 дни. През август от всяка луковица израстват 1-3 стръка с цвят. При топло време може да цъфти до октомври. През лятото е необходимо ежедневно поливане, ежеседмично подхранване с минерални торове
kikylana
Kафенце
Мнения: 12
Регистриран на: Мар 29, '14, 20:20

Re: Фрезии

Мнение от kikylana »

Много благодаря за изчерпателната информация !
Аватар
tronix_bg
Виенско кафе
Мнения: 392
Регистриран на: Юни 25, '14, 14:01
Дал благодарност: 28 пъти
Получил благодарност: 16 пъти
Обратна връзка:

Re: Фрезии

Мнение от tronix_bg »

Купих си 10 луковички фрезийка- 5 цвята. Мисля да ги засадя през ноември в една саксийка и за нова година да имам свежи аромати цветове :angelche:
Дано да не са ми прекалено капризни. Ще снимам, когато дойде уреченото време.
- Да, мила моя, - каза ми Съдбата. – Нима не знаеш, че от мен можеш да си купиш само семена...
"Притча за семената"
http://www.gnezdoto.net/mydrost/540-liu ... na-sydbata
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”