Фрезии

Публикувай отговор
Аватар
allana
Виенско кафе
Мнения: 396
Регистриран на: Окт 15, '12, 15:01
Местоположение: Сливен

Re: Фрезии

Мнение от allana »

Обнадеждена съм, защото моя колежка така ги гледа години на ред на работното ни място. Тя ги сее в кофички от кисело мляко но през ранния ноември и сега март ще цъфнат. Гледаше ги миналата година на източен прозорец в стая с централно парно над 25 градуса. Подпираше ги на едни клечки и се спукваха да цъфтят. Дано и аз успея :stiskam: Задължително ще фоткам и споделям опит :dovolen:
denitsavm

Re: Фрезии

Мнение от denitsavm »

Засади ги по-дълбоко обаче :nod:
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Фрезии

Мнение от mimeta »

На мен ще ми цъфти една от фрезиите :) Цяло лято бяха на вън на слънце, ама лятото тук беше толкова студено, че едвам - едвам две от 20-те луковички почнаха да се показват през август. Като дойде зимата двете показали се сложих на топло в офиса и едната сега ще цъфти :)
Изображение
Аватар
vivianna444
Кана кафе
Мнения: 595
Регистриран на: Юли 29, '12, 22:06
Местоположение: Sofia

Re: Фрезии

Мнение от vivianna444 »

vivianna444 написа::evil: аз моите ги бучнах днес в една саксия и ... да става каквото ще :twisted:
Хмм... значи на 18 ноември засадих 6 луковички. След около седмица ми поникна едната. В момента е над 30 см. още 3 ми поникнаха преди 2 седмици, петата се показа днес, шестата още я нямаа...това нормално фрезийско поведение ли е? :lol:
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Фрезии

Мнение от dora »

allana написа:... моя колежка така ги гледа години на ред на работното ни място. Тя ги сее в кофички от кисело мляко но през ранния ноември и сега март ще цъфнат. Гледаше ги миналата година на източен прозорец в стая с централно парно над 25 градуса. Подпираше ги на едни клечки и се спукваха да цъфтят. :
Това все едно за моята колежка е писано- :lol:

Вчера си купих и аз тези ароматки. Мерак са ми от години, ама все не се решавам.
Не,че ще е кой знае какво, ако се проваля, но ми се ще все пак опита да е успешен.
Боднах няколко в дълбока саксия и се кипрят на прозореца с южно изложение.
Останалите са в сандъчета на откритата ми южна тераса.
Изчетах цялата тема и видях, че има опити и по това време и на есен пък каквото такова.
:stiskam:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
r0s1
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Ное 17, '13, 17:32
Местоположение: Раднево

Re: Фрезии

Мнение от r0s1 »

Фрезийското поведение на моите луковици е неразбираемо.Посадени февруари 2012 в градината,измъкна една която по-късно изсъхна и край.Реших че са се затрили.Да ама не.Преди месец когато садих лалета на това място,ровнах и за моя изненада имаше здрави фрезийни луковички.Сега какво да ви кажа-покарали са , в момента са около 9 броя и са около 15см. високи.Няма цветоноси,вчера ги огледах,ама нали се задава студ.Какво да ги правя.Дали да не ги покрия с бутилки от мин.вода?
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Фрезии

Мнение от mimeta »

Чаках друг да напише, щото аз не разбирам много от фрезии, ама не бива да са на студ. На хладно, но не под нулата. Моите и те растат сега, цяло лято спаха :hmmmmmm: и сега са на прозореца - демек хладно, но все пак в стая.
Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Фрезии

Мнение от greeneyed »

На тази дълбочина , на която са луковиците, почвата ще замръзне рано или късно .Според мен ги премести в саксии в студена стая.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Фрезии

Мнение от Bi_ »

Фрезиите нямат шанс по това време в градината.Под 5 градуса за тях става опасно
Аватар
r0s1
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Ное 17, '13, 17:32
Местоположение: Раднево

Re: Фрезии

Мнение от r0s1 »

Bi_ написа:Фрезиите нямат шанс по това време в градината.Под 5 градуса за тях става опасно
Два дни е доста студено тук,надявам се да не са замръзнали :ufff: :ufff: , greeneyed,ще те послушам и още днес ще направя упражнението с местенето.Къде съм :zzz: ,да не видя съветите ви по-рано,но така е в работно време,а и нали рано се стъмнява........Да съмне и ги почвам. mimeta ,като проведа днес спасителната операция,се надявам да ме радват цветчета и ухания. Благодаря ви :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”