Деси, приятно ми е!

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Dessi2026
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Май 17, '17, 09:53

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Dessi2026 »

calico написа:Добре си дошла, Деси :tzvetoman:
имаш мерак, другото или се научава, или се купува.

обаче като гледам, имаш и други неща, дето подсказват разни работи
ей тази пейчица например е за завиждане - и пейката, и настилката. Котки имам, за тях не завиждам :lol: , но им се радвам

Изображение

показвай, разказвай - какво мислиш, какво искаш, какво търсиш- пък ние може да те залеем, я с акъл, а с цветя, най-често с двете :daaa:
Благодаря ти,

пейката е една от двете еднакви, които имам, голямата ми гордост е, че си купих шевна машина и калъфките на възглавниците съм си ги правила аз :) е, кривички са малко, ама като за пръв път в живота затваряйте по едно око ;)

Иначе настилката също е собствено производство, теренът беше отвратителен, глинест наклон - що пясък и чакъл мъкнахме с мъжа ми да я направим... тази година е наред още една такава тераска - пред стаята на дъщерята. Там обаче ще е доста по-лесно, равно е и не ни трябва толкова пълнеж. В събота пристигат материалите и ще видим кога ще запретваме ръкави.
Deleted User 1445

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Deleted User 1445 »

Добре дошла, Деси, посмях се на патешката история, но дресура на патки е мисия невъзможна, май :hmmm: :lol: Кучо е красавец, той не ги ли гони :hmmm:
Dessi2026
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Май 17, '17, 09:53

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Dessi2026 »

Nini написа:Добре дошла, Деси, посмях се на патешката история, но дресура на патки е мисия невъзможна, май :hmmm: :lol: Кучо е красавец, той не ги ли гони :hmmm:
Благодаря, Нини!

Невъзможна е, установяваме го и ние. Ама някакси сме поставени пред свършено положение - обичаме си ги вече :) Иначе заплахата, която най-често се чува, е: Ще ви сготвя с ориз!

Кучо е куча, казва се Тери и не гони нищо, освен чужди котки и мотористи. Много е мила тя, никакъв респект няма никой от нея, ни котка, ни патки!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Гео, граф »

Преди години (преди мнооого години, когато децата ми бяха малки), в пристъп на безумие им купихме две пухести патета - жълто и черно, май току-що излюпени. Занесахме ги на село при бабата, мъжът ми сипа в един стар леген вода и ги пусна вътре. Аз се разпищях, че ще се удавят, защото още нямат пера, той умря от смях, а патоците междувременно щастливо си се гмуркаха и се бутаха едно друго изпод водата. Оказаха се мъжко и женско. Години наред свекърва ми си ги гледаше, даже ги размножи до 5-6. Красиви и умни птици, но, да, на дресировка някак не се поддаваха и си правеха каквото са си наумили :nod:. Сигурно внасят специална нотка в пейзажа (както и естествена тор :angelche: ).

Разкажи и за котьовците, Деси, те ме вълнуват също! И за проектите за градина, за осъществените идеи... въобще давай смело :arrow: :daaa:

ПП. Забравих да ти изкажа възхищението си от лехите за домати. Напомниха ми снимка, която съм запазила, защото много ме впечатли:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Ава_и_мама »

Привет, Деси!
Кучето ти е хубаво, патките ти хубави,котките ти и те, къщата ти прекрасна! На мене много ми допада такъв стил - модернистичен, или по- точно хай тек. Ако някога имаме пари и строиме къща то тя ще бъде в такъв стил. Широко, високо, с голями прозорци(витрини), светъл и просторен дом.
Разкажи и за къщата.
Извинявай, ама има за какво да ни разказваш и няма да те оставим на мира. Любопитни сме. :gush: :tzeluvka:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от calico »

Гео, за дресурата на патките не си права, виж тук :lol:

[video][/video]

[video][/video]

[video][/video]

значи може :lol:

Деси, извинявай, ма пък може да ти е полезно :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Ава_и_мама »

:D Деси, явно трябва да викаш силно! Високи и ясни команди. Или сФирка! ;) :P
Dessi2026
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Май 17, '17, 09:53

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Dessi2026 »

Гео, граф написа:Преди години (преди мнооого години, когато децата ми бяха малки), в пристъп на безумие им купихме две пухести патета - жълто и черно, май току-що излюпени. Занесахме ги на село при бабата, мъжът ми сипа в един стар леген вода и ги пусна вътре. Аз се разпищях, че ще се удавят, защото още нямат пера, той умря от смях, а патоците междувременно щастливо си се гмуркаха и се бутаха едно друго изпод водата. Оказаха се мъжко и женско. Години наред свекърва ми си ги гледаше, даже ги размножи до 5-6. Красиви и умни птици, но, да, на дресировка някак не се поддаваха и си правеха каквото са си наумили :nod:. Сигурно внасят специална нотка в пейзажа (както и естествена тор :angelche: ).

Разкажи и за котьовците, Деси, те ме вълнуват също! И за проектите за градина, за осъществените идеи... въобще давай смело :arrow: :daaa:

ПП. Забравих да ти изкажа възхищението си от лехите за домати. Напомниха ми снимка, която съм запазила, защото много ме впечатли:

Изображение
Много са забавни патиците. Гледам твоята ограда около градинката пред входа и си мисля, че такава ще ни трябва, за да им спрем безконтролните похождения... Ние една по-друга направихме, ама прелитат гадовете, щото е нисичка!

Котките... Котките са мъжка и женска, кастрирани, живеят си у нас, имат си котешка врата в стената на кухнята - срещу пейката, на която са се свили на снимката. Ходят из селото, но не надалеч. Минали години ни носеха мишки, оставяха парчета от тях пред входната врата, две къртици ни уловиха също. Тази още не сме имали трупове - или мишките на село са свършили, или са го ударили на мързел :)

Като в зоопарк сме у нас.

Лехите ги организирахме набързо преди две-три години. Даже не са слепени тухлите, само са наредени така. Сложих им пръст и компост, всяка година като засадя разсад, добавям отгоре и трева от косенето на двора - хем да пази влагата, хем да не никнат бурени. Върши работа, ама малко странно ме гледат бабите наоколо :)

Гео, едно питане: какво им правя на тия снимки, та не се качват правилно? И как да ги редактирам?
Dessi2026
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Май 17, '17, 09:53

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Dessi2026 »

calico написа:Гео, за дресурата на патките не си права, виж тук :lol:

[video][/video]

[video][/video]

[video][/video]

значи може :lol:

Деси, извинявай, ма пък може да ти е полезно :angelche:

Хахахахаааа, ми явно са ни се паднали глухи патки :)))))
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Гео, граф »

Много си е весело като имаш зоопарк у дома. Като спомена за котешка вратичка, та се сетих. Моята Бела ни вадеше душите цяла нощ. Скръъц - излез, скръъц - влез :evil: . И така вратари цялата нощ (вратАри е глагол, който измислих специално заради нея). Откакто накарах Шефа (мъжа ми) да изреже във вратата отвор, през който да минава свободно, рахатясахме :swhew: . Само дето не се съгласи да има летяща вратичка, просто отказа да минава през нея, та сега си имаме квадратен отвор, окантен с пвц-винкели, но и на това сме доволни.

Деси, има специална тема за качване на снимки. Аз не бих могла да опиша по-добре нещата :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”