Моята Градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята Градина

Мнение от clock »

ins, помисли има ли вариант розите да не са строени в една редица. Разчупи линията, раздвижи розите, съчетай ги, формирай групи. Мисля, че пространството не те ограничава. Само рози ли ще има там? Някое иглолистно тук там? Или друго дръвче? Кои са розите? А розите за арката?
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Иглолистни ще има, много ги харесвам. Дръвчета и храстчета също /магнолии и др. имам и 2 ацера/ Розите за арката са 2 бели катерещи и 2 розови ,много финни и красиви ми изглеждат на картинката :D
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Всички рози са: Queen Elizabeth , Sika, Pascali ,Blue Moon , на другите имената им не ги знам ,само как изглеждат знам ,да ги снимам и да ги кача?
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята Градина

Мнение от clock »

Снимай ги и ги качи. :nod:
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Съжалявам за ужасното качество. Но сега не ми се вадят ,а преди ги снимах набързо.
Надявам се все пак да се разбере :stiskam:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Няколко от розите са на село и нямам снимки.
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Хейй :dovolen:
Днес си направих бордюрче от иглики ,но не съм го снимала цялото. Посадих и нови чемшири ,физокарпуси, хойхери ,сега ще сея хости, ще оформя чемширите ,ще сложа мулч отдолу /тъмен/ и ще ви го покажа местенцето :liubov2:
Изображение
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята Градина

Мнение от calico »

ins написа:Всички рози са: Queen Elizabeth , Sika, Pascali ,Blue Moon , на другите имената им не ги знам ,само как изглеждат знам ,да ги снимам и да ги кача?
Инс, сега видях питанките ти за розите
страхотно дворче се очертава :daaa: , много хубаво става!

розите са ти чаени хибриди. Което значи, че отдолу ще оголват крака, т.е. на около поне 40-50 см от земята ще имаш само голи пръчки. Чаените хибриди са подходящи за втора линия, за да има нещо пред тях. Добре е да направиш смесена леха- отзад да са розите, а отпред на направиш бордюр с някакви тревисти, перенни, цъфтящи, пълзящи и пр. Защото знаеш - чаените хибриди са няколко пръчки с по цвят на върха, те трудно оформят сами самостоятелна леха.

Куин Елизабет е най-разпространената роза в Бг, виждала си я при всички случаи. Някъде я дават че е грандифлора- чаен хибрид с едри цветове, който се реже по-високо от обичайното. Тя е доста висока роза, ако я режеш ниско няма да развие пълния си потенциал на цъфтежа. виж тук http://www.rosebook.ru/roses/grandiflor ... elizabeth/- дават я дори до 2,5 м. Но поне 1,80 ще ти е още след втората година.

за Сика нищо не знам, дори не я бях чувала, има я в ХМФ http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.40003
също грандфлора, няма размери но се предполага че и тя ще е височка
Паскали е хубав бял ЧХ, Блу Муун е лилава, и тя ЧХ, внимавай с нея че е от болнавите рози, иначе е красота голяма

Паскали http://www.rosebook.ru/roses/tea-hybrid/pascali/
Блу Муун http://www.rosebook.ru/roses/tea-hybrid ... fastnacht/


мнението ми е че тези рози искат отпред нещо, или пък ги групирай на петна по 3 или 5.
Така в редичка стоят добре малките храстовидни рози, Остинки например,- които имат хубава кълбовидна форма на храста и цъфтят по цялата му дължина.

колко всъщност рози взема от тези видове?

а тези дето са без имена, нищо не се знае за тях. там ще е като тото, каквото излезе

Всъщност, ти по картинка ли ги избира розите? :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Помощ!!! :eeeh:
Калико, стресира ме, откъде да знам какви рози съм купила :D Мразя голи пръчки..,посадих ги в редица,защото нямаше да издържат в кутиите дълго време.
Какво да правя? Да вадя розите или какво нямам никаква идея! Какво да засадя пред тях? Насадих хости ,но май ще размествам всичко
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята Градина

Мнение от calico »

нищо не пипай вече, късно е за вадене. Ще ги видиш като нацъфтят. Като засееш тревата и като поникне, ще стане чудно.
тъкво тогава ще ти дойда наум новите идеи, хем ще видиш розите какви са, как се развиват, цветове, храсти и пр. И наесен вече ще разместваш, ако не ти хареса. Сега не пипай повече
Просто остави още малко място отпред , да ти стане по-широка лехата, да няма трева още поне 20-30 см пред лехата. Ако решиш да слагаш други рози, има храсти на които 50-60 см леха няма да им стигне, нека ти е по-широка лехата. Хем да има място за разни проекти цветни, смесени бордюри и пр. Поне 1-1,20 м да е широка.
Спокойно, розите си знаят работата

п.п. хостите не са за пълен пек, няма да им е добре ако ги пече. Те може би още не са нараснали, ако не са можеш да ги махнеш от там и да ги сложиш на сенчесто място
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”