.... Как ехото заглъхва

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

.... Как ехото заглъхва

Мнение от calico »

Откривам нова тема, и копирам тук мнението на Тутти в темата на Мечтица.

Правя го не за раздуване на огъня, а защото искам да си изясня някои неща.


..........

"Много нелицеприятни неща станаха в онази вече затворена тема,в която няколко ентусиазирани наивници се опитваха да изяснят заради всички заинтересовани обстоятелствата и фактите.Стана,каквото стана.Отпора беше неочаквано огромен и груб,но истината лъсна,в крайна сметка.И една поръчка има шанс да бъде спасена,макар и под натиск.
И аз си мислех,че тук има стерилна среда за добри взаимоотношения,но когато става въпрос за пари и за неистини,отношенията няма как да са спокойни,особено ако успешно се повдига дебелата завеса. ;) Зад завесата изскачат всякакви декори,артисти,суматоха,и подготовка какво точно трябва да види публиката. ;) И ако нещо не е както го е предвидил "този,който трябва",езика става груб и безапелационен.Така става,когато някои хора мислят,че имат роля на ментори.А според тях,ролята на всички останали е да са статисти-безмълвни и безропотни.Лоши продуценти,и слабо представление.Затова няма да има аплодисменти,а публиката започна да се разотива преди края на представлението.Жалко....
......
Жалко че не можеш да приемеш,че хората са като глава кромид лук-като обелиш един слой,другият може и да не е бял.
:liubov: :liubov: :liubov:
"
.........



Бих искала да чуя мнението ви, дори ви моля: всички ли като Тутти смятате, че тези, които се опитвахме да подкрепим Деси в цялата ситуация, сме виновни за това че някои момичета се оттеглиха?
Моля ви да не забравяте, че никога не съм казвала, че Деси е невинна. Тя е виновна
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mama_li

Re: .... Как ехото заглъхва

Мнение от mama_li »

Мисля, че този цитат, който Малката Ида е сложила в друга тема, абсолютно точно се отнася за всички нас тук, в този момент.
Мъдрите хора са го казали мнооого отдавна.

Re: Совите не са това,което са!

Мнениеот Малката Ида » Чет Фев 16, 2017 3:31 pm
- Когато вашият дух се отдели и тръгне да броди с вятъра, тогава вие, сами и неозаптени, правите зло на другите, а така и на себе си.
И поради това извършено зло ще трябва доста време да хлопате нечути на портата на блажените.
Божественото ви Аз е като океана – извечно и неомърсено.
То като въздуха извисява крилатите.
Божественото ви Аз е като самото слънце – не пълзи в къртичините и не търси змийските дупки.
Но Божественото ви Аз не обитава във вас само.
Във вас има още много от човека и много във вас още не е човек,
а незрящо джудже, което върви насън в мъглата и дири пробуда.
Но да ви кажа за човека във вас.
Защото не Божественото ви Аз и не пигмеят в мъглата, а човекът във вас е този, който познава престъплението и наказанието за него.
Чувал съм ви да говорите за някой съгрешил така, сякаш той не е един от вас, а е чужд вам и натрапник във вашия свят.
Но аз ви казвам, че както святите и праведните не могат да се издигнат над най-висшето, което е във всеки от вас,
така и грешниците и слабите не могат да паднат по-ниско от най-низкото, което също е във вас.
И както листът не пожълтява самичък, а с мълчаливото знание на цялото дърво,
тъй и злосторникът не върши зло без тайното съгласие на всинца ви.
И вие вървите заедно в шевствие към своето Божествено Аз.
Вие сте пътят, вие сте и пътниците.
И ако някой от вас се препъне и падне, той пада като предупреждение за онези, които идат след него, че има камък.
Да, той пада и поради това, че вървящите отпреде му, които, макар и по-бързи и по-уверени в нозете, не са отместили камъка от пътя.
И това помнете, макар то да ляга тежко на сърцата ви:
убитият също ще дава сметка за убийството, ограбеният не е без вина за постигналия го грабеж.
Праведният не е невинен за делата на кръвника, неопетненият не е чист от деянията на злия.
Да, нерядко виновния е жертва на пострадалия
и много често осъденият мъкне бреме вместо безукорния и непокварения.
Не можете да разделите правите от кривите и злите от добрите,
защото те стоят наедно пред лика на слънцето, тъй както бялата и черната нишка са втъкани в едно.
И когато се скъса черната нишка, тъкачът трябва да огледа цялото кросно, дори да види дали станът му не къса.
И ако някой иска да осъди невярната съпруга, то нека той постави на везните и сърцето на съпруга и и да премери душата му с всякакви мерилки.
И който иска да нашиба с камшици сквернословника, то нека той се вгледа и в сърцето на обидения.
И ако някой иска да накаже в името на благочестието и замахне с брадвата по хилавото дърво, то нека той погледне корените;
истина ви казвам, той ще намери корените и на доброто, и на злото, на плодното и на безплодното, сплетени в едно в безмълвната гръд на земята.
А вие, съдии, които искате да съдите право,
каква присъда ще издадете на тогова, който, макар и честен по плът, е крадец по дух?
И с каква казън ще накажете оногова, който убива плътта, но сам е убит духом?
И как ще съдите тогова, който постъпва като измамник и подтисник, ала сам е подтиснат и ограбен от живота ?
И как ще накажете ония, чиито угризения надвишават тяхното злотворство?
Понеже не е ли съдът на съвестта най-висшата проява на закона, на който драговолно служите?
Ала вие не можете нито да докарате угризения на невинния, нито да облекчите с тях сърцето на виновния.
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
А вие, които търсите да разберете правдата, как бихте го постигнали, ако не огледате всички дела на ярка светлина?
Само тогава ще узнаете, че правият и падналият са един и същ човек, застанал в здрача помежду нощта на пигмейското си Аз и деня на божественото си Аз.
И че камъкът, който увенчава фронтона на храма, не е по-високо от най-ниско положения камък в основите на храма.



Из “Пророкът” – Халил Джубран
Малката Ида

Re: .... Как ехото заглъхва

Мнение от Малката Ида »

Един въпрос ми се върти във главата тези дни :hmmm: ще ти отговоря със него Калико :tzvetentze:

Егоцентризмът...дали е вид душевна краста?

Поздрав най-сърдечен! :tzeluvka: :tzvetentze:
Lois

Re: .... Как ехото заглъхва

Мнение от Lois »

Калико :liubov: , понякога и сините каски не могат да се справят.
РОУЗ

Re: .... Как ехото заглъхва

Мнение от РОУЗ »

Не съм привърженик на конспиративните теории, с цялата ми симпатия към Тутти, нейният пост ми звучи точно така.
Артисти, задкулисие...стига метафори, давай право куме в очи! :mrgreen:
Какво точно е обвинението?
Deleted User 5091

Re: .... Как ехото заглъхва

Мнение от Deleted User 5091 »

calico написа:Откривам нова тема, и копирам тук мнението на Тутти в темата на Мечтица.

Бих искала да чуя мнението ви, дори ви моля: всички ли като Тутти смятате, че тези, които се опитвахме да подкрепим Деси в цялата ситуация, сме виновни за това че някои момичета се оттеглиха?
Моля ви да не забравяте, че никога не съм казвала, че Деси е невинна. Тя е виновна
Ами, подкрепата на Деси можехте да я направите по подобаващ начин- на лични, а отворената дискусия от Къщичка за проблемните поръчки се превърна в надговаряне и презентиране кой кой е, много груб тон, директни обиди, раздаване на диагнози, назидаване. Няма начин възрастни хора със самочувствие да не се издразнят.
Тази караница ме накара да се замисля над това, което сме като народ, защото ние във форума сме си една извадка. И да не се оплакваме повече за положението, в което се намираме- заслужаваме си го.
лалесъм

Re: .... Как ехото заглъхва

Мнение от лалесъм »

mija написа: Тази караница ме накара да се замисля над това, което сме като народ, защото ние във форума сме си една извадка. И да не се оплакваме повече за положението, в което се намираме- заслужаваме си го.
И мен на народопсихология ме изби - как винаги за нас е по-важно това, което ни разделя, отколкото това, което ни събира.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: .... Как ехото заглъхва

Мнение от МГХ »

Ани мила ,кому е нужно това ?
За да има изясняване на истината е необходима пълната информация. Тук я нямаме. Няма защо да си вадим душите.
Аз съм спокоен и умерен човек. Дълги години съм търсила "обективната истина " поради професията си. За нея е необходимо да се изяснят всички обстоятелства. Трябва да се видят и документите. Не можем да го направим.
Защо тогава да се караме някак по принцип.
Повече няма да пиша тук .Предлагам да не го правят и останалите . Както решите.Това е моето мнение, почерпено от опита да помирявам хора и да отсъждам кой е прав и кой не.
РОУЗ

Re: .... Как ехото заглъхва

Мнение от РОУЗ »

По време на война (като в "онази" тема) се суспендират основните закони. ;)
Calendula_off
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Яну 29, '15, 17:15
Местоположение: София

Re: .... Как ехото заглъхва

Мнение от Calendula_off »

"Няма по-голям смут от смута на един прост ум. "/Фр. Скот Фицджералд/
„Почувстваш ли желание да критикуваш някого — ми рече той, — просто си спомни, че не всички хора на този свят са имали преимуществата, които си имал ти.“ /Фицджералд, «Великият Гетсби»/
Онази, заключената тема, ми напомни за една моя тема, която пуснах преди близо 8-9 месеца. Тогава бях обвинена в накърняване на реномето на една «велика розарска фирма», размахваше ми се поучително пръст, колко е малоумна, как даже ми е минало през главата да отворя подобна тема. Разни форумски фосили се възмущаваха ( фосил в добрият смисъл на думата естествено ;) и ми се отщя да пиша и да чета, въпреки, че това беше единственото място, в което почувстах ли умора или просто исках да се заредя с позитивна енергия влизах и безбройни минути съм гледала прекрасните снимки, кото сте качвали ....
И ти да видиш как същите тези хора с един размах на перото, с няколко натиснати клавиша в рамките на цели 62 страници, опетниха едни хора, хвърлихте кал по друг, трети предполагам са били само за шоуто... хора, които до скоро са били ваши приятели. Пишели сте си, споделя ли сте, събирали сте се...Както писа един потребител «диария», словесна бих допълнила. И не диария, направо чиста форма на метеоризъм.
Сега, предлагам след този тюрлю гювеч, вместо да се замазва с ла*н*н парцал положението облечено под философсли мъдри мисли, едно засрамено за известно време да помълчите и следващият път преди да гледате треската в окото на другите, усетете гредата в своето.
Лека вечер!
Нека утрешният ден да накара всички да се замислят, колко преходно и суетно е всичко земно.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”