На една песен разтояние

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: На една песен разтояние

Мнение от Тутти »

Тук като започнем от гледката и преминем през съществените промени в градината, всичко ми харесва.
Салвията е невероятна.
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: На една песен разтояние

Мнение от Diadolin1975 »

Привет на всички .
Отдавна не съм се появявала сред вас ,защото нали си създавам нова градина,а то от пустиня да се създаде цветен рай никак не е лесно.Много пясък заварихме в двора явно предишният собственик е изравнявал терена с пясък, че е най евтино,а и имаме пясъчна кариера наблизо. Така че в момента градината ни е нещо като опитно поле и изпробвам какви растения виреят.
Оказа се ,че климатът и песъчливата почва по черноморието са отлични за създаване на Алпинеум и отглеждане на индийски люляк Lugistremia на глинеста почва изобщо не искаше да тръгне а аз имам цели пет броя който си взех от предишната градина .Розите в началото не искаха да тръгнат цели три години растяха вяло явно сега вече са се аклиматизирали даже имах три който се стресираха от преместването и обърнаха на Шипка , но вече всички започнаха да растат бурно и в момента са отрупани с пъпки и започват да цъфтят. Тази почва - песъчливата е идеална и за различни видове Туя, смокиня ,лавровишна, фотония с която си правим жив плет, лавандула и билки и естествено палми -трахикарпус и вашингтония, дипладения,жасмин и пробваме и Албания .имаме една със зелени листа и две със вишнево червени листа които цъфтят пак със розови пухчета. Все още червените не са се разлистили само зелената започва иначе и те са на по три годинки вече в градината ни.
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: На една песен разтояние

Мнение от Diadolin1975 »

А сега ви представям моят Алпинеум
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
И палмите

Изображение
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: На една песен разтояние

Мнение от Diadolin1975 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: На една песен разтояние

Мнение от Diadolin1975 »

Ако можете да ми помогнете със съвет ще Ви бъда много благодарна.Тези рози ги купувах за влачещи Английски сортове наTantum u David Ostin и исках да си ги подведа по оградата , но нещо от две години въпреки подрязването продължават да се развиват като храсти.Незнам като прецъфтят да изрежа ли пак по голямата част от клонките.Имам само една роза която си трьгна както трябва.А аз си мислех ,че разбирам от рози ама не, нищо че в очите на приятелите сьм гоооляма работа.Иначе имам и друга градинка на майка ми кьдето сьм засяла пак увивни /влачещи рози по един асмальк ама те си трьгнаха нормално и нямам проблеми с тях.Купувала сьм ги от разсадник бьлгарски по обикновенни и даже са ароматни жьлтите миришат на ванилия.Сега ще Ви ги покажа.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: На една песен разтояние

Мнение от Diadolin1975 »

А ето и останалите ми рози който иначе са полудели след дьждовете и по две шепи угнила оборска тор и предварително напръскани за мана и листни вьшки когато залагаха пьпките си
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: На една песен разтояние

Мнение от Diadolin1975 »

Засях си и Лупина от семена и взеха,че всичките се развиха.
И ягоди засях отново и вече набрах една чиния.Голямо удоволствие беше да си хапнем градински ягодки.Решила сьм да сея и малини вече купих две сорт жьлти и кьпини и американска боровинка.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”