Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Краси Лазаров »

Снимал съм Хъни Муун и Пинк Рок днес в оранжерията,за да ги видите на живо,а не само по описание. :dovolen:
[video][/video]
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от MotacillaAlba »

Леле, Краси, какво ги правиш толкова много домати? Поздравявам те за успеха, ти си голям мераклия, даваш на домата най-доброто и получаваш съответно най-добър резултат. Действаш като професионалист и няма да се изненадам, ако някой ден решиш да станеш и професионален зеленчукопроизводител.
Благодаря за отговора за ръгбито.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от mimivd »

Браво,по това време такъв домат е отлично свършена работа.
Дай повече информация кога е сят и кога саден в оранжерията и с какво си торил.
Моите отдавна се изчерпаха.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от lidiq_macka »

Изображение Изображение Ето го и моето Ръгби.Не знам защо, но половината от доматите ми се напукаха.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 4608 »

Малко снимки и от мене
Ръгби и Паулина (мисля) на първата снимка и Розова магия на втора и трета снимка. При мене Ръгби е около 80-130 г (рядко повече). Сега връзва и зрее най-добре, на повече от две стъбла е.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от MotacillaAlba »

lidiq_macka, Алис, благодаря.
Алис, не ще и дума, хванала си им цаката на доматите - как хубаво са навързали. Разбирам, че магията ти върви по-добре от Розовия блян - или е еднакво? На Розовия блян ми харесва това, че освен вкусен, е и издръжлив. Като нося домати за София, спокойно бляновете ги слагам най-отдолу - изкарват по десетина дни, без да омекнат и да се развалят. Магията как е в това отношение?
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 4608 »

Мхм, блянът е вкусен и издържлив. Магията бързо омеква, но връзва с една идея повече. Нямам блян в оранжерията. Блянът е малко по-късен. Магията не ми е толкова вкусна. Но и двата сорта продължават.
Вкусни са ми блянът, чудо земли, трапезица и дългите ми розови сърца, особено към края на сезона. Мисля, че и Паулина ми се получи вкусна тази година, но не съм сигурна дали е тя. Догодина ще се опитам да установя. Ръгби не е лош, малко ми е особена ципата, но и той продължава.
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от peterstamov »

Тез белокрилки ми разказват играта...........имам малко късни домати в оранжерията. През 3 дни съм пръскал с БИ58, Вазтак нов и Конфидор Енерджи. Днес отивам и като бутна корена мъгла! :dovolen: Жълтите лепки и те са пълни и пак има :ufff:
May the Force be with You!
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от wesselin »

peterstamov написа:Тез белокрилки ми разказват играта...........имам малко късни домати в оранжерията. През 3 дни съм пръскал с БИ58, Вазтак нов и Конфидор Енерджи. Днес отивам и като бутна корена мъгла! :dovolen: Жълтите лепки и те са пълни и пак има :ufff:
Прескочи до Турция и си вземи Актара. :stiskam:
Аватар
Нешев
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Юли 27, '17, 01:37

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Нешев »

peterstamov написа:Тез белокрилки ми разказват играта...........имам малко късни домати в оранжерията. През 3 дни съм пръскал с БИ58, Вазтак нов и Конфидор Енерджи. Днес отивам и като бутна корена мъгла! :dovolen: Жълтите лепки и те са пълни и пак има :ufff:
Много упорити и издръжливи гадини няма спор. Много бързо придобиват резистентност, пръскаш ли два три пъти последователно с един и същ препарат може да се каже, че препарата става безполезен.
Преди седмица направих комбинация между Теппеки+Пикадор и пръсках срещу белокрилката останах доволен намаля с поне 80-90%, иначе преди това пръсках с доста други препарати но нямаше почти никаква разлика от преди...
Активното в-во на теппеки е ново от тая година е и все още белокрилката не е придобила резистентност към него, затова е и малко скъп но пък е ефикасен...
Най- съвършените и цивилизовани хора са тези, които работят през целия си живот, произвеждат много повече, отколкото биха могли да консумират, и са щастливи от това...
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”