Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1010
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 133 пъти
Получил благодарност: 143 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от хортензия »

Ето днес какви ги свърших
Готови за пикиране
Изображение
Вече пикирани
Изображение
Забелязах,че Воловското сърце както и Розовата магия имат склонност към издължаване.Всички семена засях заедно,но тези два сорта имат 1 см,че и повече разлика от Останалите-Ръгби и Биг бийф.
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Светката »

Който има някакви впечатления от Идеал-розов,моля да ги сподели :dovolen:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
незабравка

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от незабравка »

Светката написа:Този коментар много ми хареса :lol: Светка ,мислил ли си да се пробваш в рекламния бизнес. :D
:daaa:

Хахха! Всеки ден реклами правя ама на мебели.Ако дойда в разсадника ти за 2-3 дни само ще видиш как ще ти
помогна с вдигането на оборота.Хахах! Няма да искаш да ме пускаш да си тръгна :daaa:Ще изпродадем наличностите :D
Знаех си,че имаш общо с рекламата. :P Идвай да разпродаваме и след това екскурзия до Английски замъци и градини-Кю,Мю,Хидкот,Челси шоуто и тн. :D От там в Италия до някои доматени градини ,с бордюрчета от босилек и риган. :ieeee:
незабравка

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от незабравка »

И аз имах това лято от жълтите крушовидно-дренковидни доматчета,прекрасни са.Има и едни червенки,заострени отдолу.Това,което остана в повече от дребосъците го сложих в хартиени торбички във фризера и сега ги използвам за готвени-много добре са се съхранили. :nod:

Изображение
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от alexg »

Светката написа:Който има някакви впечатления от Идеал-розов,моля да ги сподели :dovolen:
Сладък с леко кисела жилка, средни на големина, изравнени плодове, гъста листна маса и не много устойчив.
Вече трета година го гледам и определено вкуса ми допада.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10119
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 376 пъти
Получил благодарност: 1064 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от МГХ »

Тази година семената са големи бързаци. Чак да не повярваш. Засях семена домати на 19.02 на обяд и на 21.02 сутринта бяха поникнали. Брей ,че юнаци. :ieeee:
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от reni7377 »

МГХ,ще ти бъда благодарна ако ми дадеш едно две коренчета чери от твоите .Само в случай,че имаш повече.Моите черита мисля са вече само събирани от болни растения и не се развиха добре миналата година.Бях сеотказала от Черита на като видях твоите се замислих.
Иванина,ти ли имаше рано сят Лабрадор?Моите от този сорт сяти на 29 декември са с почти готов цвят.Миналата пролет съм ги садила в оранжерията на 5 март.Много издържат на студ.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10119
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 376 пъти
Получил благодарност: 1064 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от МГХ »

reni7377 написа:МГХ,ще ти бъда благодарна ако ми дадеш едно две коренчета чери от твоите .Само в случай,че имаш повече.Моите черита мисля са вече само събирани от болни растения и не се развиха добре миналата година.Бях сеотказала от Черита на като видях твоите се замислих.
Иванина,ти ли имаше рано сят Лабрадор?Моите от този сорт сяти на 29 декември са с почти готов цвят.Миналата пролет съм ги садила в оранжерията на 5 март.Много издържат на студ.
:daaa: Разбира се , ще се намери чери и за теб.
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от reni7377 »

МГХ,ще чакам знак!И благодаря предварително! :dovolen:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Lizi »

Светката написа:Който има някакви впечатления от Идеал-розов,моля да ги сподели :dovolen:
Общо взето това ,което продават като семена в момента няма нищо общо с някогашните домати Идеал.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”