Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от prijatel62 »

Добре, мисля си нещо. Ако при температури над 16 градуса гъбите трудно се развиват, дали пък да не охладим с обикновена пръскачка и хладка вода връхната част на растенията заедно с цветовете? В горещите часове на деня. :srain:
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ivanina »

prijatel62 написа:Добре, мисля си нещо. Ако при температури над 16 градуса гъбите трудно се развиват, дали пък да не охладим с обикновена пръскачка и хладка вода връхната част на растенията заедно с цветовете? В горещите часове на деня. :srain:
:shock: ..... :hmmm:
Каква цел преследваме с този хладен душ в горещата част на деня?
...мисля , че то ще се почувства както ние - ако загрущени /напечени/ ни залеят със студена вода- Бър-р-р-р....Гадно! :x
Последно промяна от ivanina на Авг 30, '17, 10:57, променено общо 1 път.
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от prijatel62 »

prijatel62 написа: 2) Овладявате ли с помощта на мрежите съхненето на цветовете по върха на растенията?
... следствие на горещините....не студена, написах хладка... :D
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от lidiq_macka »

Досега 2 години съм садила само директни сортове, всичко, което е похвалено във форума.Вкус превъзходен, количество...не, че не сме яли, но.....Тази година половината са хибриди ( пак от форума ).Те бяха основна манджа, а другите за десерт.Няма жеги, няма изресяване на цветовете, няма болести.При това положение ми се виждат и едни вкусни, вкусни.Не знам за другите, но за себе си аз открих топлата вода.Директните ми остават, те са си направо гурме, но ще разширя кръгозора си за нови сортове хибридни.
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 81 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от katina »

lidiq_macka, кои хибриди имаш тази година? Аз съм на същото мнение за хибридите и директните сортове, сях семена Ръгби. Изумена съм от изобилието и вкуса е супер :daaa:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от kim »

Така и не намерих време да махна шумата
Ния :gydigydi:

Изображение

Изображение

Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от lidiq_macka »

katina написа:lidiq_macka, кои хибриди имаш тази година? Аз съм на същото мнение за хибридите и директните сортове, сях семена Ръгби. Изумена съм от изобилието и вкуса е супер :daaa:
Ръгби, Рила, Наслада, Паулина, Бонония. Най-ранни ми бяха Наслада.За догодина ще пробвам и други сортове.
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ния »

[quote="kim"]Така и не намерих време да махна шумата
Ния :gydigydi:

:lol: :lol: :lol:
Ким на краставици съм..
утре снимка,от толкоз залят пазар на домат и любители успешни ,ще умрем от глад пройзводителите,та домат не поглеждам :D :D :D
Днес приятелка от форума ми се сърди ,че нямах на пазара.Но 3лв за бананов кашон-20кг плащат търговци/чудя се кой го гледа и 25ст/кг за консерва е меко казано срамота.... :hihihi: Но си отличничка с домата таз година,бравооооооо :tzeluvka:
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 4608 »

Моите хибриди са Паулина, Ръгби, Рила, Хъни Муун (Пинк Рок нещо ми се изгуби, може да е бил преяден, не разбрах). Хъни Муун ми хареса - добре завърза, прилично тегло на доматите и вкусен. Но самостоятелно не бих могла да си купя семена. Ръгби ту ми харесва, ту не, но пък връзва добре. Рила е навън и растенията, които са в единия край на реда са отрупани с плод, но няма как да си завъртя градината. Като вкус не е нещо кой-знае какво, но трябва и такива за количество. Трябва да е узрял добре, а аз все го пробвам по-рано.
Пробвах колтуци от Бренди бой - завързаха в градината без проблем, но за мене отпада, защото е много нежен домат, а нежни си имам (розовите сърцевидни). Сигурно се повтарям, но голямо ДА за Момини сълзи в оранжерията (навън не съм опитвала). Не знам дали писах, но като цяло съм доволна от всички домати. Със сигурност ще пропусна Гития - не, че не става съвсем, но има по-вкусни.
В градината яко съм омешала сортовете на единия ред - такова разнообразие е, че съм в шах, но пък са вкусни.
Бонония не ми се получи - имам две растения с жълти домати, а ще станат ли червени, чакам да разбера. Други узряха, но не ми харесаха. В оранжерията са, та може и това да не им допада като отглеждане.
Трапезица го харесах (само ципата е малко дебела, но нищо). Сърцето на Албенга ми е едно растение и има много завръз, крушите също са завързали добре - за разнообразие са добри. Старите познайници като Чудо земли, Дива роза, Ясенички ябучар, Невес азорско червено, Розов мед, Розов блян, от Кнежа, Хоумстед, двата вида розови сърца, нови селски домати - всички са ми много вкусни. От черитата сигурно ще се откажа, че при толкова домат не стигам до тях. :) И разбира се накъде без Лабрадор за ранен домат! :)
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от lidiq_macka »

Как се снабдяване с Пинк Рок и Хъни Муун? Някой ще прави ли обща поръчка?
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”