Isa Bel за кратко наричана Руми

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 377
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 139 пъти
Получил благодарност: 368 пъти

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от радост-31 »

След толкова чакане най-накрая се показа! Ех тези бели иглики! Бяло, бяло, бяло и цоп! Лилаво! Ето за това те харесвам! Цветна си, слънчева, обикновена, а същевременно толкова специална! И да ти се скарам! Защо не снима охлюва как ти гризка от теменужката, а???? Хайде, чакам още от твоята пролет, Руми! До нови срещи! :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

:liubov2: :liubov2: :liubov2: така ме зарадвахте всички :gush: :gush:

всъщност и аз съм лекинко изумена от тез иглики защото историята е такава:
аз като ги намерих под розите забити на туфа те не цъфтяха - по 2-3 цветчета само ... явно розите ги задушаваха ... миналата година есента ги измъкнах от там и ги разделих - сложих ги в редичка и се надявах да се хванат ....
идва баба и казва - "ааааа не ... не е трябвало да ги местиш сега, няма да се хванат - уморила си ги"

да ама те пък се хванаха ... таз година в края на февруари реших да ги поразместя отново и им дадох малко повече място да дишат ... идва съседката и казва "оооооох ама що си ги пипала сега - сега няма да цъфнат" ....

в началото на март обаче аз вече имах ей тоз обилен цъфтеж - напук на всички :liubov2: :liubov2:
до сега не съм виждала толкова гъсто нацъфтели .... идва съседката и ми вика ... "хм, че защо така - моите още не са цъфнали даже :hmmm: " :lol: :lol: :lol: ... луда работа


Радост - а това бяло, бяло - цоп лилаво ... ти да не мислиш че аз знаех кое как цъфти - те бяха само зелени листенца като ги редих - а сега ти ми кажи - как са се наредили така сами ? ... сещам се за котаците ми ... и те така се редят сами за снимки ... та в тоз ред на мисли - колкото по-малко се месим толкова повече красиво ни изненадва природата :ssun:

момичета идеите ви за снимане на форумните градини е блестящ повод да се виждаме - стига някой да ме взима с летящо килимче и да ме връща :liubov2:

Светка - може да ми е простичък апарата ама не си го давам - хехе .... толкова съм свикнала с него че все едно е част от мен ... като бях в една макро общност имаше хора от цял свят там - помня един германец фотограф с 10 пъти по скъп от моя апарат ми писа Isa Bel още днес отивам и си купвам като твоя апарат ... щях да се пукна от смях тогава - рекох му а не искаш ли да си ги разменим :lol: :lol:

а иначе обичам много да снимам и просторите - там където душата ти се разлива ... ей такива гледки имаме тук ... слънчогледови полета, лавандулови, розови, житни - всякакви ... и разкошен язовир

Изображение

Изображение

а това се виждаше пред нас докато караваната ни беше на язовира

Изображение

абе да има време само човек да снима :dovolen:
:liubov:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от calico »

Прекрасни иглики, Изи, прелестни, точно тези са ми любими :potekoha:
колкото повече ги разсаждаш, те толкова повече цъфтят, иначе отдолу коренището вдървенява и почват да поумират

и моите са така нагъсто, но са само 7-8 коренчета
Изображение

след цъфтежа ще разсаждам и ще си правя голяма полянка
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5275
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Daniela Pargu »

Исе, а бе не е то до фотоапарат,време и пр.!
До ОЧИ е,мила и до сърце -да го видиш преди фотото! :liubov:

До летящото килимче- ще го докараме! :idea1:
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

calico написа: колкото повече ги разсаждаш, те толкова повече цъфтят, иначе отдолу коренището вдървенява и почват да поумират
ахааааа значи аз просто съм им помогнала като съм ги разредила - те затова са се отплатили с такъв цъфтеж ...супер - ще знам занапред ... може и аз да ги поразвъдя из двора ... тази година смятам да слагам цветя и в зеленчуковата градина - много тагетес може и латинки ... купих и декоративен грах, даже съм взела и мрежа за да го дигна по дувара - ако успея с него ще показвам снимки :stiskam: :dovolen:
Daniela Pargu написа: До летящото килимче- ще го докараме! :idea1:
на първо време долетете всички през юни да видите полета от рози и как ухае само ... ммммм.... всеки ден ходя до село - то е само на 5-6 км от града ... сато се стопли с колелото ходя - през тези розовите полета ... като нацъфтят е приказно .... има вело алея точно покрай полетата минава :angelche:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1465
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от vanina_g »

Оооо страхотни иглики! Красиво, красиво, красиво, то не знам друго какво да кажа!
Сега ги виждам и ме заредиха за целия ден! :dovolen: :dovolen: :dovolen:
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

хех Ванина - те са наистина малки енергийни "бомбички" :D

а вижте в какво се "спънах" вчера в тревата - наизлезли са вече всички ситни главици ....

малките приказни теменужки

Изображение

Изображение

Изображение

мъхнатите Великденчета

Изображение

Изображение

Изображение

нежните Вероники

Изображение

как Слънцето си играе с Жълтурчетата - които после ще се превърнат в Глухарчета

Изображение

Изображение

капчиците роса

Изображение

и едно съвсем миниатюрно цветче не по-голямо от 2-3 мм

Изображение

хубаво е човек да се "спъне" в таз красота ....
:liubov:

... ама че работа - днес било първа пролет - сега видях написано във форума - върнах се да допълня поста - как навреме сякаш се получи този пост :sdovolen: :
Честита ни Първа Пролет!!!! :ssun: :ssun: :ssun:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15890
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 872 пъти
Получил благодарност: 1733 пъти

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Гео, граф »

Честита първа пролет и на теб, Изи-Бизи :tzvetentze: :ieeee: :ieeemyzh: ! Твоята тема и Макрото на Алиса са като енергийни напитки с всичката тази прелест, до която ни допускаш :potekoha: :potekoha: !

Благодаря ти за споделеното богатство :sbow: :liubov: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

Графиньо :gush: :gush: :gush: :tzeluvka: :liubov:

понякога ми е трудно да си извадя носа от тревите :D :liubov2:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от clock »

Цветята те обичат, Изи, и бубулечетата те обичат, и птичките, и пчеличките, и котаните, и сладураните :angelche: Игликите не са послушали баба, нито съседката, защото са искали да зарадват теб :liubov: А това жълтурче мило как се е фризирало специално за твоят обектив и грее ли грее, като малко слънчице е! Кипри се, пъчи се,радост му е, че си избрала да снимаш точно него! Великденчето ми е едно от любимите цветя от полянките. Като деца си правихме венчета от него и от тогава много го обичам!
Изи, и аз като Гео потъвам в твоите снимки! Друг свят е това! :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”