Isa Bel за кратко наричана Руми

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Noel »

уауууу :o
Живот!
:sheart:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

Ей Лилчо :tzeluvka: :gush:
и аз много ги обичам ... нарочно не кося полянките докато ги има тез цветя из тревите ... много ми се иска и макове да имам .... но незнам дали ще се хванат ако ги пръсна семената в тревата - не ми се вярва много ...
ей така изглеждат полянките :

Изображение

Изображение

Изображение

представи си между детелинките, глухарчетата и великденчетата да има и макове - съвсем като поле ще заприлича ...
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

Ноелкааааааааа :liubov: видя ли го жълтурчето окъпано от слънцето - ей те това си ти сладурано .... грееш момиче .... все такава да бъдеш!
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Noel »

Isa Bel написа:Ноелкааааааааа :liubov: видя ли го жълтурчето окъпано от слънцето - ей те това си ти сладурано .... грееш момиче .... все такава да бъдеш!
:gush:
Ми как да не го видях :D Обичам "дивачетата".Обичам и тези прелестни малки слънчица сред тревата.
И те като хлапетата,щом се осъзнаят веднага нахлузват крилата и отлитат по света.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от clock »

Никакво косене на полянките, Изи! Глухарчетата ги обичам ей така грейнали на полянка! И детелинките също! Толкова е свежо и зелено! Аз нали си падам леко дивачка (обичам всичко диво, да уточня :lol: ) нито едно друго цвете да няма тези ми стигат! Глухарче, детелинка, мак и лайкучка и тук таме синцец :liubov2: Плюс в добавка за разкош една ароматна бъзовина :liubov:
Изи, пробвай да пръснеш маково семенце. Може и да се получи. Нали ти казах, че цветята слушат само теб. Само се замислих, че май мака цъфти след глухарчетата. Ама нищо де, ти пробвай със семенцата. Обожавам макове, казвала ли съм ти? :angelche:
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

Може да се пробвам със семенца Лили - пък каквото излезе ... :angelche:
помня че имам една снимка със и без "червени воали" - и все са хубави тез макове ....
да помечтаем заедно момичета... :angelche:

Изображение

Изображение

ей така да ги имам насред полянката много ще ме зарадват

Изображение

:liubov:
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от elmaz »

Руми,
след тия красоти ще те моля да
обясниш като на бавноразвиваща се
как завиваш разсада в хартия - оставяш ли дъно,
правиш фуния, или правиш тунелче ...
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от calico »

Изи, да ти насъбера макови семенце от полето като се изцъфтят маковете тук?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

calico написа:Изи, да ти насъбера макови семенце от полето като се изцъфтят маковете тук?
хайде Ани :dovolen: ще знам че са от теб ... стига да се хванат ... много ще съм ти благодарна ... а може да ги насея и в лехите с цветя ... да знам че със сигурност ще излязат ... те моите цветни лехички са съвсем малки - импровизирани - но нищо не пречи да се опита :dovolen:
elmaz написа:Руми,
след тия красоти ще те моля да
обясниш като на бавноразвиваща се
как завиваш разсада в хартия - оставяш ли дъно,
правиш фуния, или правиш тунелче ...
хехе Елмаз сега ще ти обясня не като на бавноразвиваща а като на малко любопитно детенце :stongue:
първо ето тук в това видео се обясняват няколко начина за използване на хартия .... аз ги навивам както е посочено накрая с вестника:

[video][/video]

след като са готови за засаждане премахвам само дъното на чашките за да може свободно корените да се разпростират в почвата ... обикновено дъното е влажно и се маха лесно

правя дупка с една лъжица и поставям хартиената чашка вътре

Изображение

Изображение

Изображение

за съжаление опитът при мен е неуспешен заради огромната банда котаци които понякога надвишават 10 ... сламата стана най-доброто място за боеве, излежаване и разручкване .... от 60 марули посяти оцеляха само 20 ... преместих ги на друго място и смятам тази година след като станат по-големи растенията тогава да поставям сламата около тях - ей така:

Изображение

Изображение

иначе ей така се лежи върху марулките:

Изображение

добре поне че лука си никне и не му пречат котаците ... тез лехи ще останат май само с лук и чесън :lol: :lol: :lol:

Изображение

:hmmm: може и да съм се повторила с някой от снимките в темата, ама нищо за теб сега се постарах наново :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”