СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от Гео, граф »

Тази страница май се очертава да бъде пълнена основно от Тобич :sitwasntme:
ToBo написа:
Гео, граф написа:Всичките снимки надолу са от темата Рози и компания, която съм пропускала до сега :ufff: :ufff: ... И веднага се връщам да я разглеждам обстойно цялата :nod:

Тобо

Изображение
:lol: В задачата се пита "Къде е розата?"
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от Гео, граф »

И пак тя :nod:
Kaira написа:ТоВо,... Красавицата Ребека я мярнах на една панорамна снимка, как се представи тази година и къде е генерала, че го търсих, но не го срещнах никъде?
ToBo написа:Благодаря ти, Кайра. Няма го Генерала. Засега е вдовица :snif: Ако възкръсне, ще се чуе ;)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
лалесъм

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от лалесъм »

gospodinov написа:При мен миналата година, Носталгия беше пуснала два шиша над 2 метра.
Аз ги отрязах и оттогава не се е повтаряло....
Чандос бюти не е погаждала такъв номер, расте компактна и красива, ......дали зависи от присадката?

Според мен действай смело с ножицата.....и най голямата красавица има нужда от фризор :D
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от milena02 »

libra написа:Mила,успокоявай се,че един ден и ти ще станеш свекърва или тъща.Ама,сигурно тогава ,ще дойде снахата или зетя и ще каже "Божее,тая лудата е натъпкала двора с гюлове,няма място за една лоза или шезлонг!Накъдето се завъвъртиш,все бодили!Няма пари за едни Малдиви,всичко за треволяк се дава!"
Как да не я обичаш Либра! :lol: :lol: :lol:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от ToBo »

Ами аз в своя защита ще кажа, че не съм пускала снимка без роза в "Рози и компания" :lol: Обаче Гео е отворила пет теми наведнъж и е объркала географията :hihihi:
Наистина много смешна тема се заформи :lol:

Ето още:
ToBo написа:Някой да е чувал за (и най-вече практикувал) торене с мая за хляб?
ToBo написа:
libra написа:Не.Само противозачатъчни на теменужките сме слагали. :angel2:
Стига бе :shock: Е как ги размножавате тогава :hihihi:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от Гео, граф »

ToBo написа:Ами аз в своя защита ще кажа, че не съм пускала снимка без роза в "Рози и компания" :lol: Обаче Гео е отворила пет теми наведнъж и е объркала географията :hihihi:
Наистина много смешна тема се заформи :lol:
Нали затова е Смехотерапия, бре, Тобс :lol: :lol: :sbear: ! А мен си ме знаете какъв съм вейхайвей (разбирай гьограф), като нищо съм наотваряла петнайсетина теми и съм копирала напосоки, а после съм обобщила с широка ръка :angel2:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
лалесъм

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от лалесъм »

На Графинята да и се опре географията :shock: :shock: :shock:
:lol:
лалесъм

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от лалесъм »

milena02 написа:Ей, позабравихме класиците! Бай Чудомир иска да сподели последните клюки.


Не обичам, как'Гео, и не съм от тия, дето се заглеждат по хорските градини, ама има едни жени, като Мама Ли, като разчекнат едни лозарски ножици - като ханджийска порта! Онзи ден, както си окопавам доматите и си сея магданоза, гледам я през прозореца, тин-тин-тин, помъкнала разсади, накокошинила се с резници, с чувал коренища в ръка, и право у Калико влиза. Заета жена ма, сестро, да си седне в офиса и да си гледа работата, а то - фитнало се и не оставя градината на мира! Година и половина я гледам, все рози сади. Какви бяха тия рози, какво беше туй чудо! И по покрива да бяха никнали, и все дупки да им беше копала, пак досега мястото щеше да свърши. Окепази големия двор, патката му с патка! Гледам комшийката й, горката - охка, пъшка, завижда, рева - па и тя почна май да си покръшнува резници: все с мотика я гледам излиза и в косата й колорадски бръмбари гнездят, като фантазия.
Не ми е работа, как’Гео, и не съм от тях, ама една изпъдена форумка разправяла на Данеда, пък тя казала на наша Ким. Ама и за нея се чува, че е луда. От два месеца била на къра и все един съсед, уж от тяхното село, се мъкнел да й помага. Остава ли ми време, сестро, от пусто плевене да разуча отде е, откъде е и дали не е някой изкукал кактусар! Пък и работа ли ми е да се меся в хорските ниви! Човек да си гледа градината, да му е окосено, оплевено и орязано навред, че вчера ходих у Елена Кирилова за яра мила - пази боже! Розите им, как’Гео, от две години неподрязвани, лилиумите им пълни с акари и засадени в едно кьоше и около тях троскот. Грехота и срамота! Два пъти в годината си пазарува от Кордес и клематиси от Полша носи, а в градината им - сякаш първи ден след отпуска. Ама тяхна работа е пак, да ти кажа. Да садят, каквото си щат. Мой НЛ тъй дума: “Във всяка градина - и сеитба, всяка кукундрила - със свой мерак. Кой както иска, тъй да копае!” Я Тили пък никога не си трови охлювите в градината. Както се измъкнат сутрин, тъй си пълзят околовръст по цял ден. Рекох веднъж на Тили, а тя: “Нарочно - кай - ги оставяме, та да сме екологични.” Пък то, че я мързи да пръсне вениш, мързи я, ама защо лъже форумците! В една градина, дето има химически арсенал, то си личи. И краставиците им неоколтучени, и на терасата има едно пукнато сандъче, и арката е килната накриво, а пък градинарските им ръкавици - сякаш цигани са копали с тях! Ооох, каквото, каквото - техни са си разсадите! Да си чати човек и да си следи поръчките във форума - тъй си зная аз, и кой какво е садил - той да си го плеви, ами я да ставам да си вървя, че оставих НЛ да коси ливадата в къщи: ще вземе да ми помели ехинацеите и да оръфа рудбекиите, та пак да рева на Миша да праща от нейната градина. Нали пустата им градина е на кьоше! Тя каква е градина, ама лехи има и надолу към дерето, и нагоре по склона. В едната постоянно е Мишето, а в другата - НМ и не пропускат корен да мине, докато не разчовъркат цялото му родословие. И все на нуреле мирише покрай тях. Убав човек, мари, сестро, а тръгнал по ума на жена си! Все тая циния да завъдим, онуй тагетисче да хванем - чунким форумците са полудели цяла градина с едногодишни да садят! То да не излезе като Деси-Слава? Копала, садила, щяла да сее, а и до ден днешен си блъска главата над лехите смутена и чорлава, та и Трольо Канадеца й се смее вече. Пък и той какво ли търси? Чунким не помня, като кацна у Торонто къв бунак беше и какви келяви домати отчува четири месеца по-напред в задния двор!...
Снощи по тъмно, като скубах глухарчета из двора, и - тупуррр - събори се нещо през две-три къщи от нас. Тръснах ръкавиците в количката, хукнах се и - какво мислиш? На Малката Ида, новачката, на дувара от лявата страна, от Пиер де Ронсаря три пръчки отрязани. Кръст ме болеше и не можах хубаво да се покатеря, та сутринта рано още ходих и три листни въшки да лазят намерих около мястото. Попитах нея кой й офъка така Еденя снощи, а тя: “Комшията - кай, - Миленски, комшията ме замоли да му услужа и си чупна резници, че си няма...” Мари аз го зная тоя комшия, дето си има сто сорта рози и пет книфофии в къщи, па и работи в разсадника, ама не обичам да ги разправям! От друга страна, яд ме е пък, че все на невежа се прави, все във форума влиза и пита ли, пита. Ама мой НЛ знаеш ли за такива как дума: “Който пита за рози, има неврози". И права приказка е тя, ами не ми трябва да ги разправям! Чунким у градината всичко е оплевено, та из чужди дворове ще ровим. Един НЛ си доведох, как’Гео, господ да те пази до девета рода! Откак го взех, счупи две косачки и помля пет лопати. Тримерът му бил бавен, греблото му било халтаво, най го бивало да плеви, пък на втория ден на Великден половината нов разсад оскубал, дордето разсаждах карамфилчета! То добре, че като походвам тук-таме, та ми дават по некое коренче, инак де можем надви с разсади в къщи! Не остави ни тагетис, сестро, ни латинка, ни джоджен! Мислех си, като е селянин, поне копъра няма да бута, а то, га погледнах в голямата леха - тук-там се зеленее некое стръкче! Дума ми на мене Форума: слушай мене бре, шматко, аз да ти избера мъж, че ги познавам всичките градинари в околията. Какво ли не ми дума! Дигнах си един ден полите, че чак от царевичака го довлякох. Хората и мамул си не вземат от царевичака, а аз НЛ домъкнах! Малоумна излязох аз, на Дал съм се метнала. Не попитах да се посъветвам, да погледна чуждите градини и наредби, ама тъй, урбулешката! Малко ли ми думахте: да ида у Сашини, да дойда у Бел, че да видя какво се казва наредба и градина! Я бат’Ботан, умен човек излезе, дето си развъжда геснериеви. Малко трудно се опрашват и не излизат от първия път как си требе, ама няма Нобелова награда да гони я! Цъфтят си му хубавичко и саксийките им подредени, и Ботан на всеки форумен празник с ново гадже, а то у нас - неокосено, неполято, една галимация!... Да започна да ти разправям, как’Гео!... Ами не ми е по характера...
Не съм от тях!...
лалесъм

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от лалесъм »

gospodinov написа:........
Линка е валиден до.........
ToBo написа:Е как до 35.06.17 е валиден :shock: Аз ще мога чак на 39ти да го дръпна :hihihi:
лалесъм

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от лалесъм »

Re: Рози и компания
UNREAD_POSTот liubami » Нед Юни 11, 2017 8:24 pm
liubami написа:Рози и компания :lol: Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”