Улица 5, номер 21

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от cherry_23 »

Радостче, включвай се по-често. Да са ти живи и здрави юнаците и съболезнования за мама :snif: .
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31787
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1143 пъти
Получил благодарност: 2818 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Мария Николова »

Толкова се радвам, че се върна при нас, Радост! :sbear: :ieeee: :wooow2: За много години, мила!
И на мен ми е тъжно, че жените сте станали с една по-малко... но пък мъжете са станали с един повече!

Изображение

Да ви е жив здрав Калоян! Да го топли обичта на батковците, тати и мама!
Ще чакаме редовно да четем колко хубаво е на Улица 5, №21! :angelche: :liubov: :tzeluvka:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от clock »

Радостче :gush: усмихна ме, като видях темата ти, като те четях и гледах снимките ти. Липсваше ни. Винаги си толкова усмихната и позитивна, а знаеш, на това човек насищане няма. Мислих, че си изоставила форума заради фейсбук, а то си имало сериозна причина за това ;) Да са ти живи и здрави и четирите момчета! Най - голямото трябва най - много да те слуша! :D Обичайте се, миличка, подкрепяйте се и се разбирайте. От това по - голямо щастие няма.
А мама.... Мама сега има възможност да ти даде цялата подкрепа и помощ, която не е успяла да ти даде досега. Сигурна съм ще я усетиш. В земният си живот човек има безкрайно много ограничения. Напускайки го душата става свободна от тях и нищо не я ограничава да помага и закриля хората, които е обичала.
И плановете ти ми харесват. Живот без бързане, без спешности. Децата, цветята, красотата, децата, цветята, красотата - да са ти на дневен ред. И радостта от мига.

Гушкам те. Много се разбърборих. Сега като си тук ще е лесно. А във форума - по - светло! :tzeluvka:
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5031
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 897 пъти
Получил благодарност: 1623 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от мечтица »

За много години, мила Радост! :tzvetentze:
Навлажних си очите от радост и тъга за теб.
И аз загубих татко навръх Коледа, прегръщам те силно. :gush: :gush: :gush:
Но това малкото бонбонче такова щастие,да е жив и здрав Калоян!
И другите момчета,възхищатавам ти се :liubov: :sbow:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 380
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 156 пъти
Получил благодарност: 379 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Добър ден, прекрасни момичета! Напълните и очите и душата ми! Вече няколко пъти ви препрочитам и размишлавам над казаното от вас. Винаги съм смятала, че децата са продължението на родителите си - онова, доброто и чистото продължение. Смятам да съхраня и продължа всичко, което получих от мама. Прави сте, че нашият земен свят силно ни ограничава, а полетът на душата е безкраен.
Именно заради физическите ограничения (почти 4 килограмово бебе и болки в кръста) пролетните снимки от градинката ми са в оскъдно количество, за сметка на тревата.
Изображение

Изображение
Както навсякъде, така и при нас топлото време излъга много рано овошките. После сланите унищожиха всеки завръз, та много плодове дори не успяхме да ги опитаме.
Изображение
Започнах да поставям сандъчета с теменужки, парички и невен по первазите на прозорците през зимата. Доста трудно успявам да опазя красотите от котаците - много им харесва да спят върху цветните облаци.
Изображение
Луковичните не се плашат от сланата. Само от котаците и Славчо.
Изображение
Този сладур дойде удома точно на 8 март. Уж беше подарък за мен, но се оказа спасението за децата през двумесечната карантина и спасението на коледната украса (луканките и филетата) от котаците.
Изображение

Изображение
През 2019 си купих камелия, висока цяла педя. Много и хареса моята градинка и за едно лято стана около 80 см. Даже миналата пролет ме зарадва с цят. Това лято не успя да заложи цветни пъпки, но поне доста избуя на височина и ширина.
Изображение

Изображение
Ето това червено анемоне беше атракциона за децата. Те упорито твърдяха, че е мак.
Изображение
Частта с Великден и козунаците ще я оставя за утре.
Цветен ден, цветенца!
До скоро! 💞
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1325 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от маргото »

:shi: Радост! :wooow2: Каква прекрасна причина за дългото отсъствие! Дай боже всекиму такава радост! :stiskam: Излъчваш толкова спокойствие и топлота! :sclap: на теб! Много ти се радвам! :tzeluvka:
Наистина човек трябва да се ориентира и сведе приятелския кръг до минимум. Не всеки може да бъде наречен "приятел", и не защото мразиш другите, а защото трябва преди всичко
да уважаваш себе си! Желая ти прекрасна семейна атмосфера, която да те зарежда положително ежедневно! :daaa: Бъдете здрави и сплотени! :D
Радвай се на децата си :sheart: докато растат, тези моменти са безценни, и неповторими! Пропускането им, си е чиста загуба! Живей за мига! Изображение
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 380
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 156 пъти
Получил благодарност: 379 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Добра вечер,цветенца!
Добра вечер, Марго!
Много, много ти благодаря за милите думички! 💞
Бързам да показвам ретроспекцията, че орхидеите, бегониите и сентполиите в стаите набират скорост. Надявам се скоро снегът да охлади устрема на пролетниците навън.
Ето така си караме ние карантината. Отказах се голям фен на глухарчетата и не пропускам повод да ги снимам. А в комбинацията с това лазерно синьо са ми слабост.
Изображение
Козунакът втаса перфектно. Толкова перфектно, колкото и аз самата бях. Този беше с диаметър около 40см и пълнеж от домашно сладко от боровинки.

Изображение
Естествено не пропуснахме да наснимаме и пиленцата, и другите пиленца. И всички пиленца бяха щастливи и никой не пострада по време на снимките.

Изображение

Изображение

Изображение
Игликите се събират на големи жълти облаци.

Изображение
А ето така чакахме Калоян, картофите и граха. Марулите отидоха при кокошките за да освободят място на пипера.
Изображение

Цветна вечер, цветенца!
До скоро!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5720
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1922 пъти
Получил благодарност: 2216 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Тутти »

Радост, момичетата всичко са казали, аз само ще добавя че се радвам да те срещам отново тук, и да те поздравя за раждането на Калоян. Да сте много щастливи и здрави, а майка ти винаги ще е в сърцата ви. Вярвам, че близките, които сме изпратили, винаги са някъде около нас.
:liubov:
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 380
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 156 пъти
Получил благодарност: 379 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Добра вечер, цветенца!
Ех, Тути, така хубаво го каза - мама е усещане. Зная го, но пак ми се иска да се сгуша като мокро пиле под крилото на квачката. Искам да чуя гласа и, да и разкажа нещо дребно... Ами казвам си го. Ей така, в нищото, и май малко ми олеква.

Изображение

Темата за щастието ми е много интересна, особено сега, когато съм се заринала с книги по психология и педагогика. И понеже май годините ми идват в повече ми е нужно време за размисли над прочетеното.

Изображение

Щастието - това е съвкупност от сбъднати мечти. За Коледа си поръчах ето това дълго мечтано подаръче. И като видове цветя си е мое, и като колорит, и като техника.

Изображение

Преди дни преподавателската по педагогика ни пита за техниките, които използваме за по-ефективно запомняне. Не ми беше удобно да и кажа за плетенето и бродирането. Като видя нещо, което съм работила преди и веднага си спомням много случки в детайли от времето на изработката.

Изображение

И така, докато чакам снега, си мечтая за пролет и божури. Радвам се на този мъник.
Изображение
В очакване съм и на едрите фалчета.
Изображение
Цветна вечер, цветенца!
До скоро!
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от clock »

Радостче, тук сме, на балкона, и четем, и на снимките се радваме :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”