Подпорни стени

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Подпорни стени

Мнение от libra »

Мисля,че стените трябва целенасочено да се озеленят и оцветят,така че да станат едни цветни водопади пред погледа ви.Втората ще се закрие от растенията на терасата.Така ,че остава високата /първата.Тук Дал има много успешно озеленяване на висока подпорна стена .Виж темата за розите от 2013.Може и други идеи да ти харесат .
Струва ми се ,че терасата между двете подпори е доста широка и може да понесе голяма будлея.Но пак повтарям,че е по-досадна и от люляка .Много нараства и иска кастрене всяка година за да се поддържа .
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

Тя дал има много розови теми, ако говориш за тази-разкошни снимки
Обаче аз съм вече в депресия
Не мога да смеля толкова информация, айде, остинките са едни целите навъртяни като кълбета вътре, но...до там съм
Крокус запомних-бяла катерлива, ама те са хи-ля-ди

А иначе-да, нали това се опитвам-съвсем целенасочено и планирано да оцветя...уфф :oops:
Добре де, от всички рози, дето имате, изберете си три фаворита, които да стават или за горната, или за долу-равното, да направя пак някаква схемичка, и да видим...?
Другият вариант-засаждам едни кръгли туи, и толкоз с озеленяването, докато главата ми не смели всичко видяно
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Подпорни стени

Мнение от libra »

Да,много е информацията,за това моят съвет беше да си гледаш картинки зимата,а на пролет да си поръчаш от пролетните поръчки.Абсолютно нищо не губиш,И без друго,растенията спят зимата.
Това е темата,която имам предвид,но много снимки са изчезнали заради snimka.bg и това е голяма щета за форума :cry:
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... &start=435" onclick="window.open(this.href);return false;
За горната тераса ,освен Фаири,ти препоръчвам Francine Austin,Dinky,Red Balerina,Pomponela,Limoncello,Astronomia
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

Да, няма ги снимките

Благодаря ти :tzvetentze:

Са, 5 рози дето съм купила-все ще ги наместя, то нали освен тези стени, има и ограда :D там пък какво ще мисля...
Ама това е друга тема
stef
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Яну 4, '14, 17:20
Местоположение: Пловдив

Re: Подпорни стени

Мнение от stef »

Аз, препоръчвам и комбинация с ниски плачещи иглолистни! Успех! :stiskam: ;) :stiskam:
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

stef написа:Аз, препоръчвам и комбинация с ниски плачещи иглолистни! Успех! :stiskam: ;) :stiskam:
Благодаря :)
Не знам защо, плачещи иглолистни не харесвам, макар и да са интересни. Навяват ми мисли за нездрави някак, болнави, нещастни са ми. Да не вземе някой да се обиди, това са си някакви мои асоциации
stef
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Яну 4, '14, 17:20
Местоположение: Пловдив

Re: Подпорни стени

Мнение от stef »

Няма обидени! Успех! :stiskam:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Подпорни стени

Мнение от libra »

Eто албумите на Дал,има какво да се научи:
http://dalya.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Подпорни стени

Мнение от nadin »

Гледам терасите са ти на слънце .Така ли е?
Ако ще слагаш хортензии да са паникулати. Те само ще издържат на това слънце. Бръшлянът и дивата лоза не мисля че са подходящи дори и бавнорастящите с шарените листа.
Не може да буташ всичко между розите. Избери си едната тераса с рози и не слагай много неща между тях. Розите трудно се комбинират с други цветя.
Освен това внимавай с киселолюбивите растения. Хортензиите по принцип ги водят по киселолюбиви също и много от иглолистните, а розите понасят торф колкото да се структурира почвата, но не и киселата му реакция. Ако искаш рози и иглолистни за мен единствената по-смислена комбинация е някви високи колоновидни на заден план и ниски стелещи джуниперуси на преден между розите. Всички по-дребни растения след време ще се загубят между розите а и ще ти пречат при почистването, прекопаването и торенетео на лехите.
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1816
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Подпорни стени

Мнение от evelin_pas »

Ани, и да не забравиш лавандули и салвии. Те отлично се съчетават с розите :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”