Подпорни стени

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Подпорни стени

Мнение от libra »

Taзи снимка ми бие на ЧХ,не се сещам за лилаво мини.Какви са й клоните-дебели като молив или като клечки за зъби?
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1440
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 329 пъти
Получил благодарност: 457 пъти

Re: Подпорни стени

Мнение от Ема »

Аз, без претенции за корифей в градинарството, а в розарството съвсем начинаещ, на пръв прочит бих направила следните промени:
На мястото на будлеята бих сложила Hydrangea Paniculata например “Vanille Fraise”.
Туята в края нека си расте, на нищо няма да пречи.
На мястото на Morsdag white бих сложила The Fairy, а на нейно място Pomponella.
Рапсодията май няма да се вдигне повече от 1,60, така че горе остава място за още нещо.
На мястото на хортензия номер 5, бих сложила примерно някакъв вечнозелен евонимус, за да не ти е съвсем голо там зимата.
И повече растения от типа на сапонарията, виж при разсадите на Миша.

Много ми харесва розово-синьо-лилавата гама и ще следя с интерес развитието :dovolen:
Deleted User 1445

Re: Подпорни стени

Мнение от Deleted User 1445 »

Аника, ако държиш на люляците, има компактни сортове, които не надминават метър, а са и повторно цъфтящи. Оформят хубаво, кълбовидно храстче. За тези двата гарантирам, слагам снимки от нета, че нямам достъп до моите.
Вероятно в пролетните поръчки ще могат да се намерят :daaa:
Syringa meyeri "PALIBIN"
Изображение
Syringa 'Bloomerang Pink Perfume
Изображение
Ема ти е дала хубаво предложение за хортензията, разгледай паникулатите.
https://www.google.bg/search?q=hydrange ... IQ_AUIBigB" onclick="window.open(this.href);return false;

А, намерих моя снимка в албумите, ето

Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Подпорни стени

Мнение от libra »

Тъкмо за тези люляци мислех,но не бях сигурна колко са високи.
Кажете и за мини будлеята,че за големи будлеи съм скептична.
Бръшлянът няма ли да е опасен /защото е инвазивен/
Хортензиите са много красив вариант
Deleted User 1445

Re: Подпорни стени

Мнение от Deleted User 1445 »

Либре, от мини будлеите, купени от Пландорекс, три различни вида, съм много доволна, но ги имаме отскоро и не знам как ще се държат през годините. Имат каскаден ефект, поне при мен, мисля, че в темата им бях пуснала снимки. Аника те също са вариант :daaa: Пак снимки от нета :angelche:
Изображение

Изображение
лалесъм

Re: Подпорни стени

Мнение от лалесъм »

Изображение
Изображение
Аника, за коя точно част от действителната снимка отговаря цветната ти схема? Едена в основата на първата стена ли го предвиждаш или в междинната тераса?
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

libra написа:Taзи снимка ми бие на ЧХ,не се сещам за лилаво мини.Какви са й клоните-дебели като молив или като клечки за зъби?
Ще ти я снимам утре
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

Ема написа:Аз, без претенции за корифей в градинарството, а в розарството съвсем начинаещ, на пръв прочит бих направила следните промени:
На мястото на будлеята бих сложила Hydrangea Paniculata например “Vanille Fraise”.
Туята в края нека си расте, на нищо няма да пречи.
На мястото на Morsdag white бих сложила The Fairy, а на нейно място Pomponella.
Рапсодията май няма да се вдигне повече от 1,60, така че горе остава място за още нещо.
На мястото на хортензия номер 5, бих сложила примерно някакъв вечнозелен евонимус, за да не ти е съвсем голо там зимата.
И повече растения от типа на сапонарията, виж при разсадите на Миша.

Много ми харесва розово-синьо-лилавата гама и ще следя с интерес развитието :dovolen:
Тоест: хортензията я местим на мястото на будлеята и слагаме Помпонела (много е хубава), вместо бялата
Ама така оставам без бяла. Ще рисувам варианти, мерси :) А за сапонария, флоксове, аубриета и др-имам ги предвид, да. С тях ще позапълня като видя напролет как изглеждат нещата
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

Nini написа:Аника, ако държиш на люляците, има компактни сортове, които не надминават метър, а са и повторно цъфтящи. Оформят хубаво, кълбовидно храстче. За тези двата гарантирам, слагам снимки от нета, че нямам достъп до моите.

Ема ти е дала хубаво предложение за хортензията, разгледай паникулатите.
Благодаря, Нини, люляците са много хубави, и като гледам твоя-си отговарят, ако няма и издънки-идеално. Иначе за растения, които правят много, четох някъде, че правиш легло от камъни, отдолу без, пълниш с пръст и садиш там, но не съм пробвала. Мисля бръшляна така да го сложа, че после да не се вайкам
А хортензия бях предвидила-да, но беше важно да подскажете вид, че аз съм малко овърлоудед с инфо, трудно се ориентирам все още. Иначе храсти-може сибирски дрян, може лигуструм (някой вече го предложи), в рисунката ми го няма и берберид тунбергии, червената смрадлика...чудя се още кое да, кое не
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

Тия будлеи са хубаво нещо, дали цъфтят дълго? А защо трябва да ми е мини, два метра няма ли да й стигнат, и надолу ще си виси...

Лаленце, катерливите рози да са долу-на кота 0 както й казват майсторите, а покривните и храстите-горе, между двете подпорни стени, което си е като голяма кашпа, там ще сложим капково напролет. Рисунката е и двете стени, гледани фронтално, както и в бъдеще ще ги гледаме. Има две линии-хоризонтални, те са ми стените. Розите, дето им се виждат стъблата-са за долу-катерачите
И както Либра предложи, от втората подпорна пак могат да се пуснат някакви видове, или малки храстчета.

Ето тука една друга снимка, дано да стане по-ясно, че ние още и строим
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”