от къде да купя овощни дръвчета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от polyabs »

От Ветрен дол си взех една Американска афъзка много едра, търсих я из цяла Бг и само там я открих, взех си и Абат фетел круша ... но са от есента и нямам впечатления. Говорих с тях по телефона, обясняват, коментират, много са коректни. Дойдоха по Еконт нормални и здрави дръвчета.
лалесъм

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от лалесъм »

Поли, много ти благодаря :tzvetentze: Само, където при теб е топличко, а при мен студено :snif:
Ава, щом ще ходите в този район доста разсадници ще може да обиколите :daaa:
https://www.google.bg/search?q=razsadni ... 0%BA%D0%BE&*" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Ава_и_мама »

Привет, Лаленце!
Ако знаеш как рия с копитца на едно място! Все едно ще ме водят в Париж! То в Братаница има 2 Разсадника, то Ветрен дол, то в Лесичово за лозници вкоренени, то рози да садя от форумни дружки!!! Как не съм тръгнала пеша по магистралата от нетърпение, нищо ,че съм шофьорка. А още колко малки разсадничета знам в околността!!! :tzvetentze:
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от wrong dreamer »

До Daniela Pargu -ако не ти е досадно, пиши повече за Гуми берито. Опита ли плода и какво е първото впечетление ? Аз изпуснах момента а сега вече няма. Георги не знае и кога ще внесе, а аз имам идеални условия и огромен мерак за това растение. Ще си намеря някак, но искам да питам някой който има и го е опитвал.
Другите неща ги познавам.
Благодаря.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Daniela Pargu »

От него плод не съм опитала и това ще стане-надявам се тази год. МНОГО издръжливо растение-преживя изскубване,окосяване,попарване,а сигурно и напишкване!
Визуално е скромно храстче,но ставало 2-3 метра!Насадено е до цъфтящи храсти /за красота/.Даде цвят-невзрачен,но го махнахме,за да се възстанови от издевателствата върху него!Не знаех как да го зазимя- постлах му стърготини.Сега се събуди от първите- по -свежо от есента !Листенца има вече!От отрязването клончетата са в една приятелка да ги вкорени-ще питам какво става!
Не ми е досадно-периодично ще те информирам- и ти като се сетиш-питай!При мен е студено ,дълбок сняг,слънце- харесва му. :ieeemyzh:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Daniela Pargu »

Авина мама, разказвай после за Па/зарджи/рижкото приключение!Каквото интересно видиш-мисли и за другите! :gush:
Води бележки!
Чакаме! :gush:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 395 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от zeleno »

Ава_и_мама и снимков материал , ако може
брях , направо съм за убиване :ufff:
до вчера местих дървета , че пак ме орат , а днес вече се чудя какви нови да си купя ...
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от wrong dreamer »

За Крушари - има доста недоволни. Твърдят, че сортовете не отговарят. Целта е да платите.
Може би е така, защото асортимента е огромен за размера и годините на разсадника, а всичко имат.
Мой приятел ме посъветва да не се ангажирам с тях, защото е купил тридесетина дръвчета от различни сортове, но те удивително си приличат. И това е преди година и половина. И аз му вярвам.
Това е само информация, а вие си решете.
Аватар
megi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1257
Регистриран на: Яну 16, '10, 15:35
Местоположение: Велико Търново

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от megi »

Много искам да си насъдя бадем и нар, обаче ме притеснява, че климата при нас не е подходящ за тях. Вие какво ще ме посъветвате? Има ли смисъл да пробвам? А може би има по-студоустойчеви видове :hmmm:
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от polyabs »

Бадемите нямат проблем със студа, а за нар ако е на завет и първите години се завива мисля че и той ще се стабилизира :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”