от къде да купя овощни дръвчета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5275
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Daniela Pargu »

Меги,този дребосъка съм го виждала в саксия-красота!И ражда едни дребосъчета! :ieeee:
А другия, ако се прояви,както пише за него/загубило му се е етикетчето зимата,та за името трябва да си видя тефтерите :hmmm: /ще е чудесно!Беше нещо по студоустойчиво,едър сладък сорт-израелски?!Тази гадна зима не съм го увивала и оцеля!Ще те държа в течение :daaa:
Аватар
megi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1257
Регистриран на: Яну 16, '10, 15:35
Местоположение: Велико Търново

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от megi »

ок :tzeluvka:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от venetka70 »

Преди седмица си купих от Таралас дърво нар. Ходих на място до разсадника, имаше и видове дето ги няма в сайта им описани. Той ми подбра един вид и аз уж запомних името му. Да, ама не. Забравих го. ММ ще ходи при тях утре и понеже помни от къде точно го взехме, а трябва и да купим още едно дръвче за съседката ще запише тоя път какъв вид е точно нара.
Таралас ми обясни първата една-две години да слагам защита на дръвчето, но само през януари месец, когато се очаква да е най-студено. Също така ми каза, че ще плододава, но е по-добре да има още едно дърво. Добре, че съседката се нави да си вземе и тя, та утре и нейното ще е засято. Надявам се това да е достатъчно за опрашването.

Мини нар имам от 2 години и през лятото направи много цветове, но задържа само 4 плодчета. На големина бяха малко по-едрички от топче за пинг-понг. Подарих ги на дъщерята на колежката ми. Нищо особено няма в отглеждането на мини нара. На големина сега е около 50 см в ширина и толкова във височина. Мисля, че саксията му вече е малка и съм приготвила по-голяма, но чакам по-хубаво време да настане та след присаждането директно навън да го изкарам.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5275
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Daniela Pargu »

Вени,пиши какъв е нара!Къде ще го садиш-че ако е за Пд- при нас няма да става :snif:
А минито зимата къде го зимуваш? :hmmm:
Аз мисля моето да го извадя от градината и да го сложа в саксия и лятото пак на двора...около другото дръвче-да се опрашват.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от venetka70 »

Daniela Pargu написа:Вени,пиши какъв е нара!
А минито зимата къде го зимуваш? :hmmm:
Аз мисля моето да го извадя от градината и да го сложа в саксия и лятото пак на двора...около другото дръвче-да се опрашват.
Тая година през зимата е на не толкова светло място, в килера, ама другаде няма къде да го сложа.
Аз нали миналата година голям срам брах заради тоя мини нар. Щото първата зима го прибрах в стаята ни за гости.
Па го поливах, па го обикалях, а то горкото растение му падат листата и това е. Реших, че съм го преполя и го засуших. Нъц, все падат проклетите листа. Бях го отписала.
През май месец отиваме на гости на Калико и тя изкарала един прекрасен мини нар навън. Жалвам се аз какво стана с моя, а някой в близост присъстваш ме сецва със следното твърдение- Вени, ми ще му падат листата зимата, как няма да падат. Нали е листопадно.
Умрях от срам от глупостта си. Прибрах се, полях го и го изнесох навън и те ти оживя, че и плодове роди.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от ivrabetsa »

megi написа:Благодаря, Поли :tzvetentze: Много се радвам! Значи ще пробвам, пък дано имам късмет и успех :nod:
Когато преди 20тина години живеех в Габрово в къща с двор,от семка случайно попаднала между стената на къщата и плочника изникна нар.Понеже изложението беше южно и заветно ,израстна голям храст,който не мръзнеше зимата.Отрупваше се с цвят но никога не върза плод.Предполагам,че ще го докараш до красив храст,но се съмнявам да го опиташ.Дано да греша!Успех!
Аватар
megi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1257
Регистриран на: Яну 16, '10, 15:35
Местоположение: Велико Търново

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от megi »

хахаха :lol:
Може и така да стане, но все пак ще пробвам :angelche:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5275
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Daniela Pargu »

Е, и до хубави храстчета да го докараме- лошо ли е ?Даже би било успех :stiskam: :lol: :lol:
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от ivrabetsa »

wrong dreamer написа:За Крушари - има доста недоволни. Твърдят, че сортовете не отговарят. Целта е да платите.
Може би е така, защото асортимента е огромен за размера и годините на разсадника, а всичко имат.
Мой приятел ме посъветва да не се ангажирам с тях, защото е купил тридесетина дръвчета от различни сортове, но те удивително си приличат. И това е преди година и половина. И аз му вярвам.
Това е само информация, а вие си решете.
Когато поисках информация за този разсадник тук,беше защото, като видях каква палитра сортове предлагат,ми светна някаква червена лампичка.Предположих,че някой вече или е бил там за да види,или вече бере плодове и знае какво е купил.Когато им се обадих,се оказа ,че почти всичко което ме интересува го нямат в момента,ама ако се обадя след няколко дни можело и да се намери. :mrgreen: Това ме отказа от поръчването при тях.Намерих нещата при други,които ми се видяха по сигурни.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от polyabs »

Нара е много красив и като цъфтеж, така че все ще ви радва :daaa: Но мисля че и там има по едроплоден, ашладисан,а от семка може би раждат доста по късно ....
За Крушаре, когато им звънях в ранна есен, също нямаха доста дръвчета, но споделиха че ги внасят от Турция, ли Гърция ли :hmmm: Но в последствие им пристигнаха, имат и собствена база и доста неща си правят и те. Интересуваше ме компотна праскова, но казаха че е скоро присадена да изчакам.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”