от къде да купя овощни дръвчета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 38 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от venetka70 »

Знаех си аз, че лично трябва да отида до разсадника на Таралас, ама като не съм открила още вариант да се мултиплицирам... Брех,това ли беще думата ???
ММ е купил на съседката нар, вид АКО 128 - едър бил като вид. А на въпроса дали видя какво ние си взехме, че купчинката с дръвчета беше зад тоя вид отговора гласеше- амиии, много беше наблъскано и не се виждаше. Та, имаме си нар без име. Това е. Дано някога да роди и да може да се разпознае.

Пък се чудя защо мислите, че няма да дават плод?? Лелята на ММ в Септември има едно нарово дърво незнайно от кога. Грижи за него никой не полага, а всяка година дава плодове. Кога повече, кога по-малко. Какво толкова да им е особеното в отглеждането?
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Daniela Pargu »

ООО, точно такова АКО :hihihi: е и моя!Как съм му забравила култовото име :glupav: !
С много хубави характеристики е !
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от wrong dreamer »

Това е най добрия израелски сорт. Едър, сладък и ароматен. От най добрите 10 нямам само него и "Хиджас". Е, ще си купя рано или късно. Моя любим е Sharp Velvet.
За Крушари - моя приятел ми разказа същото. Уж ги няма, а два дни по късно му ги изпраща. Ние трябва да внимаваме, все пак. Добросъвестноста не е национална добродетел.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Daniela Pargu »

wrong dreamer написа:Това е най добрия израелски сорт. Едър, сладък и ароматен. От най добрите 10 нямам само него и "Хиджас". Е, ще си купя рано или късно. Моя любим е Sharp Velvet.
За Крушари - моя приятел ми разказа същото. Уж ги няма, а два дни по късно му ги изпраща. Ние трябва да внимаваме, все пак. Добросъвестноста не е национална добродетел.
Извини ме,ама къде ги гледаш наровете?Имам предвид зимуването! :dovolen:
azalia
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Апр 9, '13, 15:42
Местоположение: Ахтопол,Стара Загора

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от azalia »

Всъщност нарът,макар и топлолюбив има много добра възстановителна способност/развиват се многобройни издънки/.Както и смокинята нарът се размножава чрез вкореняване на резници.Така че като си харесате сорт,резвате си клончета и ги вкоренявате.Вени нали ще ходиш в Узбекистан-там има много интересни сортове нар-та можеш да си вземеш/нали вече имаш кандидат да ти носи куфарите и саксиите :lol:
„Питате ме защо купувам ориз и цветя?
Купувам ориз, за да живея, а цветята – за да имам причина да живея.”
Конфуций
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от wrong dreamer »

Аз съм от Пловдив, но имам близо 7 дка до Катуница - на 5 км от Пловдив. Имам и двор в с. Стрелци - на 33км по посока Карлово. Там имам 3 нара - "Уондърфул", "Денто ди Кавальо" и "Россо Гиганте", а в Катуница съм до летище Пловдив и е страшно ветрище.
Там имам още 5, но често остават неопрашени, защото духа силен вятър и няма пчели.
Това става напролет. След това е О“К“, но е късно.
Обърнете по специално внимание на "Парфианка". Става 1,80 - 2 м, храст, много вкусни и ароматни плодове, устойчив на заболяване и засушаване....
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Daniela Pargu »

А от къде го взе този" Парфианка"? И как зимува?Твоите вече тръгнали ли са листенца?При мен късно се разлистват :snif:
azalia
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Апр 9, '13, 15:42
Местоположение: Ахтопол,Стара Загора

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от azalia »

Днес бях в опитната станция гр.Поморие д си поръчам смокините.Питах дали продават дръвчета на дребно.Казаха ми ,че есента ще има бадемови дръвчета.Ако някой се интересува по-назад съм написала тел.номер за връзка.Имат хубави сортове.
„Питате ме защо купувам ориз и цветя?
Купувам ориз, за да живея, а цветята – за да имам причина да живея.”
Конфуций
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 38 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от venetka70 »

azalia написа:Всъщност нарът,макар и топлолюбив има много добра възстановителна способност/развиват се многобройни издънки/.Както и смокинята нарът се размножава чрез вкореняване на резници.Така че като си харесате сорт,резвате си клончета и ги вкоренявате.Вени нали ще ходиш в Узбекистан-там има много интересни сортове нар-та можеш да си вземеш/нали вече имаш кандидат да ти носи куфарите и саксиите :lol:
Зачетох се назад в темата и сега видях мнението на Azalia за наровете. Не знаех, че могат да се прихващат от резници.
Непременно ще си нарежа клончета, ако видя нарови дръвчета в Узбекистан. Само да видя какви са им законите, че да не ме приберат за нещо такова на топло.
Аз от Бангладеш влачих какво ли не, що от Узбекистан да не опитам. Ееее, всичко бенгалско уморих, ама нали опитах.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от wrong dreamer »

Нара е от Таралас, но сега няма .Имам поотворени връхни пъпки, но е рано.
Миналата година падна един киселинен дъжд и ми изсуши 5-6 стотин растения. Всички се възстановиха, но хвърлиха листа и клонки, та после отново. Не се отрази на плода, но се отрази на ръста и прираста. От160см нарове, сега са 70 см. Поне са живи.
Един сорт десертно грозде, напълно устойчив на заболяване, почти безсмъртен, беше жестоко поразен и сега е на същия размер, сякаш не е минала една година. Дано не дава господ да се случи отново. :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”