Зефирантес

Публикувай отговор
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Зефирантес

Мнение от vodo-leika »

Виола, приказен е! И снимката е страхотна! :tzvetentze:
denitsavm

Re: Зефирантес

Мнение от denitsavm »

Ето го и моят Habrantus robustus е това:
Изображение
Изображение
Аватар
Julie
Кафе с мляко
Мнения: 239
Регистриран на: Дек 3, '09, 21:53

Re: Зефирантес

Мнение от Julie »

И още малко от мен
Изображение
Изображение
Аватар
leti_at
Кана кафе
Мнения: 507
Регистриран на: Май 22, '10, 00:00
Местоположение: Plovdiv

Re: Зефирантес

Мнение от leti_at »

Да ви споделя-имам розов зефирантес от близо 4 години. Засаден ми е на двора :nod: .
Расте си, цъфти си и се множи чудесно.Единствено аз му преча, че като взема да плевя тревите напролет и току отскубвам и по някое негово листо..въобще много съм лоша към това цвете..пък то си вирее..
Истината е,че като ми дадоха луковички от него,нямах къде да ги насадя..пък и зимата все се чудя как да си събера всички саксийки в тясната къща..и го бучнах директно в земята...викам си ако оцелее-оцелее ..и то вече 3-4 та зима оцелява :daaa: .
http://letiat.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Зефирантес

Мнение от vodo-leika »

Ох, много е хубаво това цветенце! Дано и моето някога цъфне! :| :evil:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10043
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 642 пъти
Получил благодарност: 1135 пъти

Re: Зефирантес

Мнение от greeneyed »

leti_at написа:, Засаден ми е на двора :nod: .
Расте си, цъфти си и се множи чудесно, :daaa: .
Моите 10 луковички в сандъче измръзнаха при едно късно застудяване през март. Останаха 2 бр, които тази година не цъфнаха, явно са мънички още. Ако имах повече, бих оставила половината в градината. Засега ще отложа този експеримент за другата есен. В Пловдив климатът е друг, при мен зимата е дълга. :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Зефирантес

Мнение от johnstalker »

А нашите в момента цъфтят за втори път тази година. :daaa:
denitsavm

Re: Зефирантес

Мнение от denitsavm »

Аз пък ще взема да пробвам с двора :nod: , честно казано им се ядосах :evil: /всяка луковичка цъфти по веднъж и за 3 дни. А аз ги лигавя с торене и ги държа на перваза. Пък и имам цели 3 саксии с общо около 30 луковици. Та напролет част от тях ще ги бучна в градината и никакво вадене :mrgreen:
Аватар
politod
Виенско кафе
Мнения: 309
Регистриран на: Фев 2, '10, 15:02
Местоположение: София, кв. Сухата река

Re: Зефирантес

Мнение от politod »

:dovolen: И аз да попитам :oops:
Подариха ми 5 луковички розов и жълт зефирантес :ieeemyzh: , нямам идея :idea: , коя - какъв цвят е :hmmmmmm:
Веднага ги боднах в саксия, стояха на слънчево място на балкона(южно изложение), изкараха много листа и......... :hmmm: , до сега, само това :hmmm: :|, цвят - цъ :snif:
Прочетох, че трябва да се зазимяват, т.е. да се извадят луковичките от земята :hmmm: :?: Трябва ли да отрежа листата и кога :?: Моля за съвет, не бих искала да ги загубя :ufff: :snif:
http://politod.snimka.bg/flowers/cvetya.864082" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Зефирантес

Мнение от denitsavm »

Част от моите сега цъфтят. Садих ги поетапно, уж за да цъфтят поетапно, но това няма нищо общо - тези сега са от първите засадени, а пък последно садените, цъфнаха първи. На някои почват да им жълтеят листата. Смятам да ги зазимя като захладнее трайно - октомври, ноември
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”