Селски работи

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ljuboznatelna »

ln_none написа: Ное 6, '23, 13:41
Люб, тебе магнитните бури ли са те ударили не знам, ама какво за бога е това, може би отговор на въпроса "какво НЕ бихте насадили там" :lol:
Като имам декар и полвина двор, нужно ли е сички китки да са на едно място :hihihi:
Ха ха всички китки! :lol: :lol: :lol: Аз съм ги направила едрички да се видят, пък и няма как да ти сложа игликите, луковичните, теменужките, ирисите.... :D Даже сухоустойчиви гледах да са 😜 Като идеш пролетта в някой градински център, ще си говорим ;) Само цената е в състояние да спре един истински градинар! :D
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

libra написа: Ное 6, '23, 13:55 Aaa, ще чупиш малко от лилавата смокиня.
Да си захванеш ли? Няма проблем, като си тръгвам ще нарежа и ще ти пратя :daaa:
Миналата есен боднах един касис за проба и върви много добре, сега ще слагам още. А грозде имам, и асми, и лозе - цели 6 реда бяха :nod: ама ми се видя много това лозе и махнахме два реда, на тяхното място ще садя ябълки. В много лошо състояние е, толкова години нерязано и дори не е много ясно какви сортове има.

Честно, не мисля да садя много цветя :angel2: Надявам се оная първоначалната лакомия да съм я изживяла вече. Трето лято идвам, и чак тази година пренесох малко ириси от другото село. Останалото е което съседката чисти, казала съм й каквото цвете хвърля - да го хвърля в моя двор, щото ми е жал.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Селски работи

Мнение от libra »

Такава лилава смокиня видях в този край през септември и залепнах за нея. Плодовете й също бяха готини. Друг е въпросът, аз какво ще я правя в наше село. Но бих се радвала да пробвам с 2-3 резника. Първоначално с саксия.
Лозето, мисля, че може да се спаси с подходящо рязане и ако са хубави сортове. Гледала съм филми за невероятно стари лозови масиви и пак дават хубаво грозде.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Lalel4e »

ln_none написа: Ное 6, '23, 13:41 ...Люб, тебе магнитните бури ли са те ударили не знам, ама какво за бога е това, може би отговор на въпроса "какво НЕ бихте насадили там" :lol:
Да са зачервиш! Срам нямаш :aspm:
Очичките ми изтекоха по таз цветна лехичка на фона на старичкото селско!
Отивай да нижеш стихчета ти, стига за трънье си мислила, че съм ти докарала още 10 абоната и хората са във възторг, ама редичките свършват много бързо, а днешните младежи са ненаситни - не мож ги прекара с 13 гатанки!
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Разкайвам се за лошите си думи към лехичката! Казах ги, щото съм нескопосана градинарка и бездруго не мога да я постигна! :cry: :eeeh: :snif:
Абе, ще търся някоя роза да опълзява стената, но не е приоритетно. Както и канала на Леля Ти, Лече, казах ти - не се мори, не ми е важно хич :tzvetentze:

Поздрав с един селски хибискус :lol: така де, тиквискус ;) Люб гледа тиквички като тикви, пък аз тикви като тиквички :lol: И да ви кажа, зелените тикви цигулки минават в манджата за тиквички без никаква съществена разлика :daaa:

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Гео, граф »

Тук се е развила интересна дискусия и, Ноне, нямаш извинения да не спретнеш подобна красота - Люб винаги може да ти предложи стотина решения, с които да се справиш, ни съ оправдавай с мързела си :chokkkofa: :sgiggle: !

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Аа, в грешка си, Гео, мързелива никога съм твърдяла че съм, само некадърна :hihihi: Еми, не ми харесват такива шарении, пък убийте ме :lol:
Едно розе, както вика Люб - непреобладаващо, колкото да подчертае стената - ей това ми допада. Или нещо друго пълзящо? Сещам се за дива лоза, много я харесвам, но тя ще захлупи всичко. За нея имам други подходящи бараки. Клематисите ми се струват трудни за отглеждане. Абе розичка ще е, ама би било добре да не е много боцкава, че се ползва интензивно хамбара.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Гео, граф »

Добре де, не си мързелива, ама нямаше как да вържа смисъла на снимката по друг начин :scool:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Хихи, еми няма как да намериш снимка на некадърна котка ;) те всички са кадърници и умници :katerichka:

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ljuboznatelna »

На картинка може и да е плашещо, но в действителност така накуп няма как да се случи. Това са снимчици на реални растения в цъфтящият им период при добри грижи. Тези са сухоустойчиви и непретенциозни, като за градинари без мерак. След този мил отклик се връщам на предложението си за малините ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”