Селски работи

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1069
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 475 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Хей, здравейте :dovolen: При нас вече се запролети и се събудиха кокичетата и нонетата :D

Изображение

Kaira, благодаря! Най-прекрасната година пожелавам и на теб :tzvetentze:

Гео, цяла зима нарочно не гледах и не мислих градини, че много бързо ме хващат нервите, като трябва да чакам. Та сега, вместо да съм си планирала и измислила всичко ще си истерясвам с чиста съвест :lol:

Тази зима предложи доста нетипични изживявания за местната флора и фауна, та ще видим от есенните садежи какво е оцеляло, какво не... но отсега съм намислила попълзновение до разсадника в Кресна и поръчка на още храсти - чудесни съседи имаме, не се оплаквам хич, ама аз съм си темерут висша класа и имам нужда да не виждам никого в 99% от времето. Оградите ни са мрежа, но ако тръгнем да правим каквато и да е плътна преграда отляво ще сенчим на съседите, което няма да ги зарадва, затова мисля яко захрастяване да направим, включително с вечнозелени, включително иглолистни :hmmm:

Иначе по другите задачки - хрумна ми гениална идея за "нящото" - ако си спомняте, един бетонен контейнер, дето имам - реших да го правя езерце, или по-скоро цистерна ли да го нарека, абе ще го доиззидам и ще го пълня с вода по някакъв естетичен начин :lol:

А коткарника уж го почистих от луковици есента, ама пак си има тук-там. Засях го с лимец и бяла детелина вчера, да има какво да си пасат децата.

Изображение
Малката Ида

Re: Селски работи

Мнение от Малката Ида »

Ех,че е цъфнала последната смимка :tzvetoman:... И аз искам...ама не :ufff: два дена сняг вали :svekurva:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1069
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 475 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Спокойно, от сигурен източник знам, че пролетта няма да подмине никого и тая година ;)

Орязах розата - как ви се струва? Че пак съм чела-недочела. Махнах "моливите", махнах дългите леторасли, ама не разбрах как да махна вдървените части, като те всички разклонения в основата си са вдървени :hmmm:

Изображение

Ходих на инспекция и видях от новите луковички, че има вече избили минзухарчета :ieeee:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15896
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 888 пъти
Получил благодарност: 1761 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Гео, граф »

Колко висока става тази роза лятос, Ноне? Ако не е някоя катерлива, малко си я фризирала, още си требе. Мериш педя, педя и половина от кота нула и режеш под 45* на 2 см над спяща пъпка. Ето ти да четеш за домашно, Блу се е пънала цяла тема да прави по въпроса :daaa:. В нейния материал има подробности и за вдървесинените части и за всичко. Като увеличих снимката ти, видях много ясно една - най в дясно, по-къса с 2/3 от останалите. Мисля че тя е стар клон, който трябва да се махне. Като срежеш и вътре е кафеникаво, значи е вдървесинено :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1069
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 475 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Аз я четох малко тази тема, ако и да не ми стана ясно нищо от "флорибунда", "грандифлора" и "рамблери" :lol: По метода на изключването реших, че моята е "чаен хибрид", ама дали е, дали не е... Лятото беше надминала асмата, но е с прави стъбла, не е пълзяща.

Проблемът е, че всичките й стъбла без едно са като това вляво, демек стари. А едното беше някакъв безкрайно дълъг леторасъл, който отрязах ниско.

Изображение
Lois

Re: Селски работи

Мнение от Lois »

Вдървесинените стебла - с трионче ;)
Нямаш ли лятна снимка на тая роза, цъфнала?
Аз имам един чх, тъмно червен, по структура прилича на твоята, есен е над асмата.
Режа я като теб, но мисля тази година малко повече, да се подмлади :D
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1069
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 475 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Lois, ама то нищо няма да остане, ако ги отрежа :hmmmmmm:

Лоша си, обаче - как ме накара да ровя из летни снимки, сега ще има да си въздишам цяла вечер ;)

Изображение

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15896
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 888 пъти
Получил благодарност: 1761 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Гео, граф »

На Кралица Бети (Елизабет де) ми прилича. Имах я, стигаше 2,5/3 метра като ей тъй на. Много цъфтелива, няма мана, няма ръжда, здраво растение. Обаче аз не я харесвах с тоя промит цвят и я подарих. Ако е тя, можеш да я кълцаш както ти скимне, пак ще стане 3 метра. Питай чичо Гоошо, виж Изображения и сравни :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Lois

Re: Селски работи

Мнение от Lois »

Лоша, лоша, колко да съм лоша? :lol:
И аз си гледам градината на снимки :hihihi:
Та не е като моята, щото е розова, но определено си е от едрите чх, дето вярно вари ги-печи ги, гонят 2-3 метра.
Ами не знам, не ги режи всичките стебла, махни само една част, тя наистина ще си избие.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1069
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 475 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Май ще я оставя така засега - да видя как ще я кара. Щом деяни на рязане и догодина може да я довърша.

Днеска бяхме в разсадника. Има от вечнозелените туи различни, кипарис, лъжекипарис (каква е разликата, че не ми стана ясно?), хвойна сабина. От цъфтящите храсти има майски сняг, форзиция, червен дрян, дървовидна ружа, японска дюля, люляк, лабурнум. Лигуструм и розмарин.

Много ми е трудно с вечнозелените, да си ги представям в комбинация с други растения. Уж гледах снимки, но все са някакви по-формални градини. Не ми харесва изобщо нареждането на туи в редичка, а общо взето само с това го свързвам. Хареса ми синьото лъжекипарисче. Мисля за склона между първа и втора тераса че може да вземем една стелеща хвойна, хем ще върви комплект с елхичката, хем да държи пръстта.

Люляци имам и съм набоцкала издънки навсякъде, така че тях ги изключвам. Японската дюля също, че много бавно расте, макар че чичото там като ми показа какви дюли е отгледал за две години става пределно ясно, че проблемът е в мен, а не в тях :dovolen:

Червения дрян много ни хареса, дори и гол е красив :lol: И другите цъфтящи мисля от всички да вземем.

Изобщо, ако някой има съвети за даване - сега е моментът ;) Основната цел е да се зашумим покрай оградите, без да засенчваме съседите твърде много. Отляво е много сухо и слънчево, а отдясно - сухо и сенчесто (под асма). Все се каня някаква схема да направя, че да ви улесня, ама кога ще сколасам...

А, и за на пътя пред къщата ми трябва нещо, има свободно място помежду двете порти, дето се утепало за някой храст. Ама да не го гризе добитъка.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”