Нашата градина .. или: наш сад

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

На всички дошли в нашата градина голямо: Добре дошли.! Някой път под чадъра ще спретна масичка с гощавки, поне на фото..Нашият чифлик труден за прескачане ей -така по пътя :доста от магистрала настрани е.. Нощем вият или чакали или вълци, доста е страшничко , ако е сам къщата и в края на село. :evil: . Но пък вчера до пътя пак един съселянни пусна понита си..Бих купила едно, но доста скъпо е :1000 лв, той предлага..Кенгуру и щрауси той не държи , иначе из селото бихме видяли разхождащии и тези животинки.. :D
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Есен, есен с меки стъпки влезе , пак започна в жълто да рисува нашата градина
Изображение ......
но не се предава лятото и добавя тук и там цветята..
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Връщаме се в града, магистрала Хемус. Снемах луната ,но не се получи :dovolen:
Изображение
elena kirilova

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от elena kirilova »

Алина,много ми харесва твоя чифлик
много простор,няма сбутани едно в друго растения..и портата е страхотна :dovolen:
жалко за възрастните хора ,все сами и все по оредяващи
това е нашата действителност за съжаление
дано вие като ходите там да успявате да донесете нещичко на тази баба
така ми домъчня
хляб да няма от къде да си купи,какво остава за друго :snif:

всичко,цялата съвкупност от емоция която ни поднесе в твоя дом ,ми донесе и на мен нещо специално
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Отговарям на въпросите
renimoss : Гроздето на 5 жилищен етаж..вече от 2000 година е там.. :dovolen:

Елена, не се беспокой за бабичката.Тя е печена жена, леко затворен тип..Роднините и посещават, но явно тя харесва своя начин на живот на отшелничката.При нея има огромно куче , немска овчарка, мъжка. Има висок дувал, та аз почти не я виждам, само когато тя изхвърля боклук. Щом навърши 92, значи не толкова е лош живота и..Нали?! :dovolen: Дай бог и ние толкова да живеем и можем даже градина да гледаме.. :stiskam: :dovolen:
Доматите чери още дават плодовете и цъфтят, само се засяват..Вкусни са..Садете ги, струва..
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от kim »

Alina, харесва ми твоята градина.Някак непретенциозна.
Ако ми беше наблизо щях да ти дойда на гости. :dovolen:
И на мен портата ми хареса много.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

kim написа:Alina, харесва ми твоята градина.Някак непретенциозна.
Ако ми беше наблизо щях да ти дойда на гости. :dovolen:
И на мен портата ми хареса много.
:dovolen: Градината още е в развитието..Цветята не показали своята хубост, дърветета плодни още по едно -две плодчета раждат..Но избрах естествен вид, видях на моята сънародничка в Франция, подобно нещо , имам предвид градината къщата и разбира се по-хубава ..и разбира се ,с дъха на Франция все-пак :D .
Просто ходим от дъжд на вятър..Съседът ни похвали :рядко идвате , а пък много успявате..Казвам му:Ако бих свършила поне половината ,от колко съм намислила , - цена на мен да няма.. :D Вчера варосах дърветата,копаех...изморих се ..ужОс..Но пък спах, като дете :D
Днес ходих из града да търся фолио за езерце..в автобуса една бабичка , натоварена с количка за зеленчуци, чула разговора ни за домати и селото.. :dovolen: Дала , миличката, съвет :Като копаем градината да наръсим с вар..http://www.sadovod-ogorodnik.ru/bg/izve ... znjam.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Каза, че няма да има петна по доматите и гъбични инфекции..Така ще направим, даже малко сяра ще поръся..http://cvetna-gradina.com/index.php?pag ... 1&Itemid=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Забравих да покажа альпиниума си с кактусите улични и седдум :
Изображение
И градински кълвач:
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от calico »

Алина, :liubov:
толкова мекота има в изказа ти, в реденето на думи, идват от сърцето ти и това си личи.
Всичко е така пасторално, просторно, красиво, просто любов.
Портата наистина е като от приказките, дуварите, тревичката, детелината, езерцето....

Щом ходите на 3-4 дни, снемай моля те, качвай тук снимките. Не каза има ли там място за преспиване, къща, или каквото и да е? Кладенец имате ли?
лятото наистина беше много сухо, при нас не валя над три месеца, нито една капка не падна, едва от две седмици е вече понапоено.

...и Алинка, онова с напуканата земя е царевица мила, не слънчоглед. :gush:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

calico написа:Алина, :liubov:
толкова мекота има в изказа ти, в реденето на думи, идват от сърцето ти и това си личи.
Всичко е така пасторално, просторно, красиво, просто любов.
Портата наистина е като от приказките, дуварите, тревичката, детелината, езерцето....

Щом ходите на 3-4 дни, снемай моля те, качвай тук снимките. Не каза има ли там място за преспиване, къща, или каквото и да е? Кладенец имате ли?
лятото наистина беше много сухо, при нас не валя над три месеца, нито една капка не падна, едва от две седмици е вече понапоено.

...и Алинка, онова с напуканата земя е царевица мила, не слънчоглед. :gush:
:D Имах и слънчоглед, написах за него, а сложих царевица..после не можах да променя..Слънчоглед беше даже ужасен отгоре, черни глави изсъхнали и увиснали..
Нямаме кладенец, тоест има , но далеч в градината, и откраднали му отгоре пръстените, дупка зияе..водата не хваната, тече подземна река в него..Къща имаме, непрекъснато в ремонт, съпруг почна да прави вече сам, и става бавно. Искам стаичка долу с печка за да палим в студеното. Горе има стая за преспиване, за лятото е идеална, но зима е студено. Къщата няма голям финес, и аз искам стил Прованс, но откъде да вземе старинни мебели, няма разпродажба, като в София на такива мебели,а няма да купувам антик за баснословни цени :D
Купихме къщата, вътре нямаше мебели, всичко откраднато, даже штепсели, включватели и т.н. само две табуретки , едната сега ще я подправя и ще боядисвам, ще сложа като масичка до пейката до езерцето. За сядане върху нея и дума не става :D
Аз почти не влизам в къщата, само в градината по цял ден, маса за ядене навън под чадъра..имаме лятна кухня.
Е, направих описанието.. :dovolen:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от tili »

Много приятно местенце си имате, Алина :) И разказ от сърце! Пускай повече снимки, изглежда много таинствено :angelche:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”