Нашата градина .. или: наш сад

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Светката »

Alina какво ще кажеш за тая мелодийка а?
Тя е поздрав за теб! :dovolen:
[video][/video]
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

:dovolen: Релаксираща музика..
Изображение
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от маргото »

Алина за японска градина е нужна вода, мостчета, каменни фенери, вази, скали. Ако липсват водни елементи, водата може да се изрази
с камъчета, пясък. До градината е добре да водят пътеки с каменни плочи с неправилна форма. При този тип градина трябва да бъде
ограничен достъпа на много външни погледи, тя е известна със своите успокояващи способности. Всичко при нея трябва да бъде изработено
с много прецизност по отношение на баланс и симетрия. За нея са характерни бамбука, японския клен, папрати, азалия, рододендрон, спирея,
японска дюля, декоративна вишна, цъфтящи лиани. Топиарните форми са типични, също да има и вечно зелени, за да е красива градината и
през зимата. Японската градина не е за разходки, а място за уединена почивка, за усамотение и успокоение. Доминиращо е вечно зеленото дърво,
чакълена пътечка може да води до обикновена каменна пейка, зад която расте нисък декоративен храст. Фенера е добре да се постави на брега
на езерото, или до мостчето. Характерни са хостите и астилбето, японска хортензия, като цветовете трябва да са във форма на петна с преливащи
се тонове. Облика на японската градина се определя от зелените тонове на листата на храстите и сивия цвят на естествените камъни. Тя е своеобразна,
може да е каменна, бедна откъм цветове или пейзажна, където има много цветове, а също и смесена. В нея трябва да преобладават трите стихии -
камъни, вода и растения. Камъните отъждествяват планините, канарите, водата / пясъкът я заменя понякога/ това са реките, ручеите, езерата. А
композиции от дребни на ръст растения /и с причудливи форми/ представляват горите. Камъните означават сила и устойчивост, подредени несиметрично,
Тяхната неподвижност излъчва покой. С времето се покриват с мъхове и лишеи, което ги прави по-живи. Водата е най-подвижната стихия, символ на живота
и жизнената енергия. Тя определя характера и настроението на градината. Боровете са символ на дълговечност, кленовете на мъдрост, с елегантна
скромност е и бамбука, любими са и вечно зелените изалеи, камелии и магнолии. Избягват се цъфтящи едногодишни, може да се засаждат божури,
ириси, храсти с червени плодове - джел, глог. Например през пролетта градината ще изглежда романтично, потънала в багрите на цъфтящи рододендрони.
Топлината на лятото ще се почувства чрез зрелите вишни и сливи, есента ще е в пламъци от листата на кленовете, а зимата голите клони ще са като
дантела на студеното небе. Така през всяко годишно време ще привлича внимание. Пътеките са лъкатушни, обикновено каменни. Елементите не бива
да са равни по размер и никога да не се подреждат паралелно. Трябва да има и празно пространство, което да внушава безкрайността, дълбочината на
света, повече свобода и изцяло да се отърсиш от земното.
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Марго, не мога да направя японската ми градинка уединено.. :snif:
И така фенера..(сигурно ще го състаря, като състаряват мебелите :dovolen: .. така че това е началната му фаза..)
Изображение

Сладкият хубав Буда с усмивка на Джаконда
Изображение

А в хола ни буйно почна да цъфти хибискус..Купих го с име, а табелката се загуби.Хибискус Хикс.
Изображение
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от маргото »

Алина, :tzeluvka: но това е предназначението на този вид градина... Поне насади някакви цъфтящи храсти
или бамбук от към входа на градината. А не на всеки влязъл, да му се насочва погледа направо там.
Така, и всеки почиващ си там, ще се чувства по-спокоен...Разрови се в Гугъл, може да ти хареса някоя идея.
Буда наистина е хубав! :daaa:
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

маргото написа:Алина, :tzeluvka: но това е предназначението на този вид градина... Поне насади някакви цъфтящи храсти
или бамбук от към входа на градината. А не на всеки влязъл, да му се насочва погледа направо там.
Така, и всеки почиващ си там, ще се чувства по-спокоен...Разрови се в Гугъл, може да ти хареса някоя идея.
Буда наистина е хубав! :daaa:
Маргооо, душичка чиста. Всичко е засадено. Но е още малко.., Магнолия Грандифлора също там, до оградата....Магнолия Джени там , където се разклонява пътечката..Там са родендроните..Там са всичките растения, които харесах..Но бамбук може би ще сложа на края.ще допълня картинката.. За Будата: ..вероятно той ще остане в града ..когато ще се роди от глина друг :dovolen: от моите ръце, :dovolen: Когато влизаш, то тази градинка отляво, ще бъде зад метличена хортензия и листопаден рододендрон.. ... :dovolen: На пролет розата , която е много красива ще бъде на друго място, ще сложа по-близо до къщата или там , където ще правим барбекю..Къщата още е в ремонт..което много дразнящо, но какво да правя..:.( Съседката донесе на мен червени божури, които растат до селото в гората..Даже за тях още не намерих място в тази градинка, сложих ги временно на друго място. Вероятно по-добре да правя снимки после, отколкото да разказвам,демек, какво и как ще бъде.. :dovolen:
Ти стана моята онлайн-приятелка вече..даже не очаквах това :dovolen:
:tzvetentze:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от маргото »

Е, това е вече друго! Ами така кажи,...Да те не навивам повече. :lol: Знаех си, че щом си го решила
ще е както трябва... Ще се радвам да я видя готова! Ти се справяш с доста мъжки задачи - езерце,
сега буда...Поздравления! :sclap:
незабравка

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от незабравка »

И на мене ми се върти в главата една японска градина-малък кът по-скоро.в един сенчест ъгъл в разсадника.
Алина как ще го ваем Буда от глина ?Трябва да се изпече след това.Аз на млади години съм се занимавала с глина,имаше един дядо грънчар в село Звездица,той ми печеше нещата в неговата пещ.Другия вариант е да се издяла от камък,имам познати художници каменоделци,ама сигурно ще искат майка си и баща си-много скъпо се работи камъка.! :|
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7305
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 755 пъти
Получил благодарност: 1391 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от ljuboznatelna »

Много се радвам, че ни показваш най-после градината си! :tzvetentze: Още от портата се усеща руския дух :dovolen: Имаш разкошни кътчета! Представям си, колко е трудно да се обгрижва градина на километри от дома, вие сте герои, момичета!
Ще преместя темата в Нашите албуми. Аз не чета всички теми редовно, затова има един бутон над мненията, като обърнат с върха надолу триъгълник, с удивителна в него. Като се задържи стрелката на мишката върху него, изписва Докладвай. Това е начинът да се информира модератор. Цъкате там и пишете за какво става въпрос :)
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

:D Споко, ljuboznatelna, за последен път бях на Почетната Дъска в 10 клас.. :D А на темата й все едно къде се намира.. :dovolen: Нали тя е тема и нищо повече :dovolen:
Марго, май ти си права, трябва на японското вода..Може би тоз фенер ще оставя , като фенер Торо..(самотен фенер в градинатаТōрō (яп. 灯籠 или 灯篭, 灯楼 корзина света, башня света) Торо може да бъде и бял цвят..така че и пак е по-малко работа.. :dovolen:

До езерцето ми ще сложа поусукан фенер..над него здравата трябва да се потрудя..Даже и по-добре тоз вариант, защото розата няма да се мести и ще остане в самотното японско кътче, а япона градина ще бъде до езерцето, хем именно там е моето уединеното място за съзерцание и мълчание....Там има фенерче, но от солей..
Незабравка, глина смятам да взема тази , която втвердява се сама..Тя е за деца, но какво пък, ще свърши работата..Сега двуума колко ми трябва.. Но трябва ми сив цвят, а има само бял..Нещо сивкаво трябва да вмъкна, но пък химически състав ще се промени и може или не еластична да стане, или пък няма да се втвърдява, а затова не бързам да я купувам. А като дойде въхновението , то и за няколко часа ще стане .. :dovolen:
:tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”