Нашата градина .. или: наш сад

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Паяжина под портата на съседите
Изображение

Не всичките хризантеми са цъфнали, и какво чакат? :hmmm: Обещаят студове или на тях им трябва студеното?

Изображение
Изображение
Изображение
Днес калинките с хиляди облепиха трите слънчеви стени на къщата, търсят укритие за зимата....Аз се печалих през лятото, демек, къде са калинките..Значи, моята градина е чиста от химията, калинките не живеят там, където прекаляват с химията..Калинките са дошли и веднага белокрилките изчезнаха, явно калинките добре пирували са.. :daaa: Една калинка дойде с нас в града, съпруг шегува:"Тази явно иска да стане гражданка :dovolen: ..отвори прозореца по пътя вече на влизането в града и тя изфърча..
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Само половината от ягоди успях да засадя..другата следващата седмица.Засадих розата на Кайра и резниците.Chandos Beauty толкова е ароматна и красива..!!!! Дано да се прихване :stiskam: Заложих резниците от кръглите туи. Резник от Picea glauca "Daisy's White прихвана , но от трите един (печалька), върху Билбок -резник падна дюля и го уничтожи :snif: Така че, резултатите ми по прихващането на резниците са доста скромни ..
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Съсед гледа градината на ирландеца, дойде за рибките за да сложи в езерцето на ирландеца, той, ирландеца, следваща седмица пристига.., дадох му 7 рибки-бебета, две вече имат украса на възрастни, едната е златиста, другата е на петна като кои, , а 5 още са тъмни с маскировочни дрешки..
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от ivanina »

Алинка , много хубаво и цветно е при теб! :daaa:
Недей да ги оплакваш хризантемите, те си знаят от какво се нуждаят за да цъфнат.
И не се плаши, студът дето го обещават няма да е при теб.
Вие, черноморието сте със имунитет срещу студове, да му мислим ние - хората от сушата. :eeeh:
А какво стана с езерцето с рибките?...работи ли се още по проекта , или отпадна като идея?
Тази година, аз съм много зле с градината , всъщност полагам бавно и полека щрихите в цветната си картина и напролет
може би ще дръпна покривалото от нея и ще покажа цялостната си "творба"! :mrgreen:
Есента е в разгара си, сипят се жълти и сухи листа върху моравата в градината,
а аз вървя ли вървя.... и щастливо шомуркам из тях с правата лопата, търсейки място за дупка на поредната си китка! :twisted:
Цветарството е щастлива лудост, и искам да остана вечно в това състояние! :liubov2:
Бъди щастлива и ти! :tzeluvka:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Иванина, езерцето направих на две части,разделени са с мостче, в едната половина са коите..две огромни "кита" В другата половина са малките рибки, забравих, или шубункин или комета :hmmm: , те са родителите на около стотина деца..Едната шубункин(или комета) е златиста, а другата на петна, приличат на кои, само, че са по.малки..и по-пъргави. Децата рибки много ядат, познават ме по гласа..идвата да се хранят, като виждат и чуват. Коите се крият, много са дебели и големи..котките ги оплашили, защото пробвали да ги ловят..
Горе-долу се вежда езерцето на тази снимка, но не снимах изцяло..
Изображение
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Ето част от градината
Изображение

До укрепителната стена розите :отдясно е Дюрер, отляво е Александра
Изображение
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Това е малината Руски богатырь, клонки й пълзят по старата слива, около 2, 5 м са.. :dovolen: Плодовете са едри, , като лешник..От Кундев поръчах
Изображение
На снимката малинките ги пообрах малко :dovolen: .., на вкус са сладко -кисели, кисело съвсем леко, едва се чувства..
Последно промяна от Deleted User 2919 на Окт 19, '18, 21:32, променено общо 1 път.
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Най-малката ми третата полянка
Юниперсчета Тедди и кипарисовик Булевард, отляво е роза Дарби

Изображение
Тук се вижда част на езерцето с коите, но ацерчето на Тишо е вече засадено в почвата , там където стои саксията..езерцето е периода на доработване.. :dovolen: още засадих юниперус, здравец и една трева от Миша..
Изображение
Забравих..акорус сладък е от Любознателна..вече има и за двата езерца..
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Делосперма сега расте при мен навсякъде, където е сухо, даже в дупката на камък смятам да засадя тази скромна красавица, защото дупката вечно се запълва с листа и кал, а делосперма ще краси камъка..
Изображение
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Търся речните миди за почистване на водата в езерце..
Anodonta
Изображение

(Planorbis corneus)
Изображение
и тази:
(Viviparus viviparus)
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”