Мини градинка :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Марта
Kъсо кафе
Мнения: 94
Регистриран на: Мар 16, '16, 20:25
Дал благодарност: 26 пъти

Re: Мини градинка :)

Мнение от Марта »

За цикламите е добре, когато е хладно, май и многото влага не им пречи много...виждала съм ги по коледа из градинките...е малко по-наюг бяха, но ... :dovolen: :stiskam:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Мини градинка :)

Мнение от renimoss »

Честити градинки! За сянката можеш да направиш страхотни класически комбинации от хости, хаконехлоа и някоя по-височко израстваща папрат за вертикален акцент (напр. Matteuccia). Добавяш шарени хойхери за цветен акцент и всички хълцат. Щом при теб е влажно, то папратите ще се чувстват идеално. Това, след като дървото престане да изпълнява функцията на катерушка, де ;) Ацерът какъв е? Какви са му листата есенно време?
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Мини градинка :)

Мнение от Тутти »

Спиреите понасят рязане и сгъстяват.Аз моите ги режа през три години и са много хубави.Режи смело.А градинката с ацера се е получила супер.Аз май имам същия ацер и през пролетта става червеникав.Има много красива свежа кора.Любимец.
РОУЗ

Re: Мини градинка :)

Мнение от РОУЗ »

При ацера можеш да сложиш някой и друг рододендрон, азалия ...за да допълниш идеята за японска градинка.
Аз онези бордюри отпред бих ги покрила с нещо - пълзящо иглолистно например, ако там е основното място за игра на децата, от гледна точка на безопасност.
Имам в двора една голяма череша, синът ми все по нея се катереше, а отдолу - подпорна стеничка с ръбести камъни и все ме беше шубе да не падне върху тях, та му насадих юниперуси да омекотяват падането. :lol:

В градинка 2 можеш по периферията да насадиш нещо пълзящо, висящо.
Как се казваше отнова светлозеленото, Калико го има, леле, и аз съвсем изкуфях, и аз го имам, но съвсем ми излезе от ума името?
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Мини градинка :)

Мнение от greeneyed »

Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
РОУЗ

Re: Мини градинка :)

Мнение от РОУЗ »

Да! Да! :ieeee:
Ама хубаво съм го обяснила :lol: , щом се сети!
Много ми е бавен нета на вилата, но ако намеря една зашеметяваща снимка в следващите часове, ще я пусна.
Ако успея, де.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Мини градинка :)

Мнение от ravik »

Марта написа:За цикламите е добре, когато е хладно, май и многото влага не им пречи много...виждала съм ги по коледа из градинките...е малко по-наюг бяха, но ... :dovolen: :stiskam:
Тук лятото е по-влажно, а зимата е по-мека - сняг няма. Вероятно затова ги садят масово. Ще видим колко ще издържат. :)
renimoss написа:Честити градинки! За сянката можеш да направиш страхотни класически комбинации от хости, хаконехлоа и някоя по-височко израстваща папрат за вертикален акцент (напр. Matteuccia). Добавяш шарени хойхери за цветен акцент и всички хълцат. Щом при теб е влажно, то папратите ще се чувстват идеално. Това, след като дървото престане да изпълнява функцията на катерушка, де ;) Ацерът какъв е? Какви са му листата есенно време?
Нещо такова си представям и аз, да. Но след 2-3 години. За момента няма смисъл. :)
Ацерът не знам какъв е, но много ми харесва. :liubov2: Когато си представях да имам двор, винаги съм си мислела, че е страхотно да имам ацер и декоративна лоза, която да става червена есенно време. Ацерът ни изненада пролетта като се облисти - преди това нямах представа какво дърво е, само знаех, че е червено от снимките в гугъл мапс. :lol: Декоративната лоза е превзела оградите в задния двор. :lol:

Значи още пролетта се облисти тъмно червен и цяло лято си остана тъмно червен. Чак сега, есента, листата започнаха да стават тъмно зелени. Снимах го - ако имаш идея...

Иначе малкият за отзад е acer palmatum dissectum - исках да е зелен и се надявам да е зелен и да не става червен.

Изображение

Изображение
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Мини градинка :)

Мнение от ravik »

Тутти написа:Спиреите понасят рязане и сгъстяват.Аз моите ги режа през три години и са много хубави.Режи смело.А градинката с ацера се е получила супер.Аз май имам същия ацер и през пролетта става червеникав.Има много красива свежа кора.Любимец.
Супер! Режа ги значи. :D
Моят мисля и се надявам да е зелен. И кората му е зеленикава. :)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Мини градинка :)

Мнение от ravik »

РОУЗ написа:При ацера можеш да сложиш някой и друг рододендрон, азалия ...за да допълниш идеята за японска градинка.
Аз онези бордюри отпред бих ги покрила с нещо - пълзящо иглолистно например, ако там е основното място за игра на децата, от гледна точка на безопасност.
Имам в двора една голяма череша, синът ми все по нея се катереше, а отдолу - подпорна стеничка с ръбести камъни и все ме беше шубе да не падне върху тях, та му насадих юниперуси да омекотяват падането. :lol:

В градинка 2 можеш по периферията да насадиш нещо пълзящо, висящо.
Как се казваше отнова светлозеленото, Калико го има, леле, и аз съвсем изкуфях, и аз го имам, но съвсем ми излезе от ума името?
Значи японска градинка, а? Брей, какъв съм градинар. :lol: :lol: :lol:

Съседката има рододендрон. Беше нацъфтял уникално пролетта - едни големи, розови топки - страхотен просто. Обаче само за две седмици пролетта, после зелено. :( Азалиите ги гледах в магазина, много ми харесват, обаче си мислех, че са стайни и няма да издържат навън? Или за някакви външни говориш? Ако тези стайните ще издържат, направо да се занасям още тази седмица до разсадника - много ги обичам. :liubov2:

За падането, бордюрите са далече, но големият камък е доста страшен. :( И каквото и да сложа, все си е камък... :(

Тази лизимахия е много красива. Аз все си мечтая да си наслагам едни падащи аубриети и да покрият всичко в цвят. Обаче малките минавайки, подръпват всичко стърчащо и не знам дали ще ги бъде засега...
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Мини градинка :)

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Лалетата са страхотни! :sheart: Дано да оживеят следващата пролет, нещастните... :snif:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”