Моята градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Моята градина

Мнение от mimivd »

Лили,създала си една сенчеста,прохладна и мнооого просторна градина!
Крайният резултат осмисля всички положени усилия.
Голямо браво!
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5063
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 294 пъти
Получил благодарност: 1380 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Изображение

Изображение

Благодаря за оценката - и аз много си харесвам градината, най-много защото зная какъв труд хвърлих. В двора никой не беше влизал 15 г., преди да го купя. Всичко правя съвсем сама .Сега през лятото търча по 2 пъти в седмицата преди работа /на 50 км разстояние/ да полея поне малко , защото водата е малко и не стига и едно хубаво поливане да се направи. Като капак само половината градина е сенчеста, другата е на южен скат, дето пече целодневно. Разкопаните тераски съм нарочила за рози, но изобщо не съм сигурна какво ще удържи на това слънце. За това вече ще питам хората с опит тук - бях си харесала ЧХ на Остин да си поръчам тая есен. А то май не остана много време за мислене.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4949
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 139 пъти
Получил благодарност: 74 пъти

Re: Моята градина

Мнение от къщичка »

Ау, и брезички има. Много ми хареса!
Време да релаксираш в градинката остава ли? (Кой пита само)
Има растения, които издържат пек и засушаване. При мен това са стипите, седумит нбе разни, с големи и малки листа, ехинацеите, котинуса също ми е облещен на пек и суша.
Общо взето декоративни треви има разкошни и даже толерират сушата.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Моята градина

Мнение от renimoss »

Аз пак се връщам в тази прекрасна градина под брезичките да си изпия второто кафе.
Забелязах много хубави чемшири и да те предупредя - следи ги много внимателно за гадните гъсеници, които ги унищожават масово. Не знам на каква надморска височина си, но в по-ниските части на България, че даже и Софийско, тези гадове нанасят ужасни поражения - бързо и качествено. Ако видиш изядени листа в основата и извътре - вземай спешни мерки.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5063
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 294 пъти
Получил благодарност: 1380 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Мдааа...за чемширите душата ме заболя, като видях в София как изрязаха и изхвърлиха големи дървета
Моите дървовидни чемшири /в София/ също хванаха гадната гъсеница, напръсках ги с подходящ коктейл и вече са зелени целите / с нови листа, старите ги изядоха/. До другата пролет няма да им личи .
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31743
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1112 пъти
Получил благодарност: 2711 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Мария Николова »

Добре дошла при нас, Лили! :tzvetoman: Поздравления за страхотното постижение!!! И за смелостта да направиш такава хубава градина на място без вода!
Как върви борбата с подземните гадове?
Виждам, че доста цветя успяват при теб. Ще виреят добре тези със свои "резервоари" - еремурус, който не обича водата и иска силен пек, може и 24 часа и пак няма да му е много; хемерокалиси - тези два вида са със сочни удебелени колкото молив корени - и особено ириси с големите им ризоми. :daaa: :daaa: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1323 пъти

Re: Моята градина

Мнение от маргото »

:sooo: Предчувствам красива градина! Добре дошла сред нас, Лили! Настанявай се удобно
и разказвай...показвай, знам, че има още... :daaa: Поздравления за успеха ти до тук, прекрасно е! :sclap:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Моята градина

Мнение от Димана »

Лили, имаш мнооого място да твориш. Добре си започнала, ще успееш. Щом толкова години си удържала... :tzvetentze:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5063
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 294 пъти
Получил благодарност: 1380 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Изображение

Хемерокалисите /може да не съм улучила подходящия вид/ , но не издържат на тая жега и суша.
От целия ми асортимент само салвиите , сантолините и лоницерите не се впечатляват от условията.
Мисля все пак да пробвам с рози - ще взема едно свредло и ще вкарам дренажни тръби с отвори на 50 см надолу, за да мога да напоявам корените. Почвата почти не попива - ако излея 2 кофи вода, втората изтича по наклона. Не съм сигурна , че няма да изгният корените обаче. Ще споделя след 2 г, освен ако някой няма по-добра идея към момента - ще се радвам да я чуя.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4397
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2256 пъти
Получил благодарност: 733 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Emilly1212 »

Лили, горската ти градина е много хубава! Харесва ми, изглежда чудесно. Поздравявам те за труда, който си вложила! :tzvetentze:

Моята е на южен склон, пече адски, нямам вода (освен от чешмата) и почвата е глина. Имам рози, които това лято издържаха на безмилостното слънце и съм много доволна от тях. Така че, и при теб ще растат рози.

Показвай още, очаквам с нетърпение.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”