Моята градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5058
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1347 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

благодаря на всички за хубавите думи :ssun:
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1440
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 334 пъти
Получил благодарност: 457 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Ема »

С позволението на Лили споделям снимки от нейната градина от вчера.

Макар че съм била вече там, вчера отново това място ме омагьоса, наистина там има магия.

Не градината е в гората, а гората е в градината...толкова нереално приказно е с тези огромни борове, а освен тях и голяма бреза, и голям орех и всичко е сгушено в прегръдките на тези големи дървета, и всяко цветенце, всяко растение си е намерило мястото, и наистина сякаш природата го е създала, невероятно ти е, че човешка ръка може да създаде толкова красота. А за разнообразието от видове едва ли има нужда да споменавам, всички знаем какъв богат асортимент притежава Лили. Още толкова много неща искам да кажа, но за съжаление нямам дар словото на поет, за да опиша с думи чувствата си...Лили, обичам те :sbear: :sbear:

https://photos.app.goo.gl/4LVZSsjgn6oMFGfaA
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5058
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1347 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

и малко макроси - за разнообразие
3 любими сорта колеуси
Изображение

Изображение

Изображение
хортензии, кукуряк, хойхера
Изображение
прекрасна и толкова нежна цъфнала филипендула / в действителност е съвсем жълта , но снимката на сянка я е изкарала зеленикава
Изображение
ипомея - любимите ми сладки картофи :D - не е болничка , но е в сянката на една аяния , която е напаст невъзможна и в момента всичко около нея е засипано с цветен прашец и прецъфтелите цветове
Изображение

Изображение
астилбе
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5151
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 237 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Моята градина

Мнение от mileni »

Лили, нямам дар слово.
Прекрасна градина и много грижливо отгледани растения, мога само да се възхищавам.
А колеусите ти са огън.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4448
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2190 пъти
Получил благодарност: 1010 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Polin »

Лили, аз съм так :woooow: :chchaa: :o
Такова разнообразие от красоти има само в твоята градина :daaa: Хортензиите, кукуряка, ...всичко до най-малката тревичка е просто страхотно.... :sheart: :sheart: :sheart:
Поздравления :gush:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5058
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1347 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Polin написа: Юни 24, '23, 15:58 Лили, аз съм так :woooow: :chchaa: :o
Такова разнообразие от красоти има само в твоята градина :daaa: Хортензиите, кукуряка, ...всичко до най-малката тревичка е просто страхотно.... :sheart: :sheart: :sheart:
Ооо..има го разнообразието в много градини, просто мен сега ме е хванала тръпката да се похваля :lol:
Всички знаем от форумните поръчки колко много и прекрасни растения са влезли в градините ни.
А от кукуряка събрах узрели семена тази година - дано поникнат, да има за повече хора. Този сорт наистина има уникални листа.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2890
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1361 пъти
Получил благодарност: 1379 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Клеър »

Ех , викам си само да видя какво е снимала Ема , няма да пиша нищо , ама направо и завидях яростно , че е била там .

Обаче съм забелязала , как един собственик ( от тези с истинските градини- творения ) снима винаги , почти винаги от негов любим ъгъл , а когато гост представи картини от неговата гледна точка , се откриват още безброй въодушевяващи композиции , които твореца е нарисувал , а после сякъш не ги вижда .
Лили , покани още гости , искаме още горски вълшебства .

Прекрасно , наистина вълнуващо прекрасно !
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2254 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Моята градина

Мнение от pepelqshka71 »

Лилко, аз само мога да ти се поклоня :worship: :worship: :worship:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5058
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1347 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Клеър написа: Юни 24, '23, 17:16 ...Обаче съм забелязала , как един собственик ( от тези с истинските градини- творения ) снима винаги , почти винаги от негов любим ъгъл , а когато гост представи картини от неговата гледна точка , се откриват още безброй въодушевяващи композиции , които твореца е нарисувал , а после сякъш не ги вижда .
Така е - и аз си го мислех. Много си харесвам и обичам градината, гората , пилетата, но се хващам , че цял ден съм броила на пръсти задачите за работа , а не съм видяла много от детайлите, които са ме интересували. И в никакъв случай не хълцам по градината като Ема. Но пък ми се подкосиха краката в нейната градина - защото е неочаквано, ново и всичко ти се вижда супер невероятно. Очевидно свежият поглед открива нови неща, с които човек е свикнал и не забелязва.
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Моята градина

Мнение от flora »

Да разкажа и аз за моите впечатления от магичната горска градина на Лили. Аз не бях я виждала на живо и така бях запленена, че направих само 2 снимки. Добре, че Ема е снимала. Аз просто се наслаждавах на естествената красота, която Лили е постигнала и се възхищавах на труда, който е вложила, за да бъде градината и такава. Винаги с удоволствие съм гледала снимките от градината ѝ, била съм и в 'градската' ѝ градина, но в "горската", на място е съвсем различно...Минаваш и виждаш интересни растения после се връщаш и откриваш, че има и други, които първия път не си забелязал, а после пак...И нямаше нито една наръфана от охлюви хоста! Розите ѝ цъфтяха като за рекламен каталог, особено Чинко. А един клен (7-8 снимка от Ема) беше направо приказен с играта на слънцето в листата му. На снимките даже не може да се види колко беше красив на живо. Берберисите се надпреварваха кой да е по-красив и бухнал...Признавам си - не харесвам особено пъстролистни растения, а бербериси - никак, обаче сега ще търся и такива. В градината на Лили видях колко могат да са красиви. И още нещо - въпреки разнообразието и изобилието от растения градината на Лили не е претрупана, а толкова хармонична, че като погледна колко поръчки е организирала и колко много растения има се чудя как е постигнала този баланс... Посещението в градината и беше истинско удоволствие.
Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”