Пилешка супа за душата

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от Deleted User 2919 »

Е, прегледах филм..Нещо в мен се събуди невярващо..Отначало отнесох към жената със странното име Ramtha , лице с пластични операции..После реших да проверя, а откъде тя взе своя псевдоним..Намерих:
//Училище Ramtha е на Просвещението (RSE) е американска духовна секта близо селски град на Yelm, Вашингтон //
Ето и за филма, същия май, пишат(превод от английски от Гугъл):
<< През 2004 г. трима членове на RSE произведени спорен филм, който комбинира документални интервюта и измислен разказ да постулира съществуването на връзка между науката и духовността, наречен What the Bleep Do We Know!?.!? , Филмът е бил критикуван от научната общност [19] [20] [21] [22] поради погрешно представяне на квантовата физика , и ненужна връзка към съзнание . [20] The American Chemical Society преглед лидер критикува филма като "псевдонаучни документална драма", казва "Сред по-странни твърдения са, че хората могат да пътуват назад във времето, и че материята е всъщност мисленe >>

Понеже аз не обичам сектите , всякакви, и доверявам само на чистата наука..то смятам, че този филм опасно да гледат хора, които са доверчиви и податливи са на чуждото влияние.
Последно промяна от Deleted User 2919 на Яну 31, '17, 13:54, променено общо 2 пъти.
лалесъм

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от лалесъм »

serena написа:Седем милиарда са много от гледна точка на това, че са неравномерно разпределени и в някои места размножаването е безконтролно и безотговорно, без мисъл какво ще стане с децата. Иначе ако площите и ресурсите, използвани в животновъдството, се пренасочат за производство на растителна храна, земята може да изхранва и повече, но не е само в това въпросът. Ние сме като паразити, които изсмукват ресурсите... и когато те свършат, после какво?...
Трябва да има контрол над размножаването на някои места? И някой трябва да наложи този контрол? А пишем за ненасилие.
Lois

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от Lois »

Ами определено трябва контрол.
Ако няма самоконтрол, то има механизми за наложен. Ей китайците как се справиха, сега чак са изпаднали в обратния проблем.
Аз съм го решила тоя въпрос - едно дете стига :angelche:
От друга страна по света още се обсъжда забраната на аборти, което според мен е най-висшата форма на лицемерие.
лалесъм

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от лалесъм »

О, тогава може би трябва да благодарим за СПИН и за още куп други хубавинки направени от човекът за "благото" на човечеството :hmmmmmm:
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от serena »

лалесъм написа:Трябва да има контрол над размножаването на някои места? И някой трябва да наложи този контрол? А пишем за ненасилие.
И каква връзка има това с насилието? Насилие е, ако бъдат убивани деца, защото са се родили много. Самите хора, които създават деца, трябва да си наложат такъв контрол. За мен е безотговорно и дори престъпно (спрямо децата) да ги раждаш едно след друго десетина-петнайсет, без да можеш да им осигуриш сносен живот, да живеете в бидонвили и гета, да не ходят на училище, да затъват в престъпна среда. Ами как е в нашите цигански квартали, как е в огромните гета в Индия, как е из Африка, Мексико, Рио, въобще навсякъде по света... Светът не е само т. нар. "цивилизовано" общество от икономически развитите държави, има милиони, за които насъщната храна и питейна вода е проблем всеки един ден.
А подтикването към такъв самоконтрол става чрез поне някакво основно образование и приучване към труд, повдигане малко на икономическата база, за да има основа да се работи и в духовната сфера, да започнат хората да мислят не само за себе си, а и за последствията от действията си, за децата, които ще останат след тях. Няма как да си особено възвишен, да мислиш по проблемите на света и съществуването ни и да развиеш по-широк светоглед, ако ти се налага да мислиш за физическото си оцеляване всеки ден.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от serena »

лалесъм написа:О, тогава може би трябва да благодарим за СПИН и за още куп други хубавинки направени от човекът за "благото" на човечеството :hmmmmmm:
В тази връзка може да благодариш за "прекрасната" и "качествена" храна, с която всеки ден се тъпчат повечето хора, без дори да се замислят, и която им докарва куп болести, заради които стават най-редовни клиенти на фармацевтичната мафия, а има и доста, които си отиват от тоя свят рано-рано. Това отнема доста повече човешки животи от СПИН :hmmmmmm: :hmmmmmm:
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Lois

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от Lois »

лалесъм написа:О, тогава може би трябва да благодарим за СПИН и за още куп други хубавинки направени от човекът за "благото" на човечеството :hmmmmmm:
И аз не разбрах какво точно имаш предвид със спина. Сега да не решим, че всички болести са измислени от човека за да се бори с човечеството?
От друга страна, от катастрофи загиват доста повече хора, отколкото умират от спин май. И автомобилите ли да наречем дяволско изобретение?

Тая студена зима май много лошо ни влияе :)
лалесъм

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от лалесъм »

Казвам, че когато духът се пусне от бутилката, дори с най-добри намерения, нещата много често излизат извън КОНТРОЛ.
Добре сте се сетила за храната, фармацията, автомобилите... А колко още има :daaa:
пп Казват, че децата в Индия са много по-спокойни, уравновесени и щастливи. Няма защо да ги мерим с нашите аршини :liubov2:
Lois

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от Lois »

Е няма как да се върнем в средновековието :)
Но ни трябва по-умно (и по-малко алчно) управление. В глобален аспект.
РОУЗ

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от РОУЗ »

Малко ми е абстрактна темата на моменти, но лека-полека я изсърбах. ;)
Земният ни живот може пък да ни е даден точно за почивка, за кеф, а не да си блъскаме главите с въпроса "кой съм", а и еднозначен отговор
ще донесе ли щастие, покой, душевен мир?
Днес съм разплакано дете, утре - жизнерадостно момиче, тъжна, радостна, спокойна, гневна, здрава, болна, нещастна, щастлива, безгрижна или отчаяна..., отговорът всеки ден е различен. Това догма ли е, защо познатите неща са догми, а по-малко познатите да приемаме за висшата истина?
Когато четох "Тибетска книга за живота и смъртта" бях твърде млада, тъжна и объркана, изчетох доста литература, търсейки обяснение, успокоение, бях съкрушена от смъртта на майка си, пък източните философии , както и всичко останало, което погълнах за няколко месеца, прераждания, карми, кратък земен миг, единствено като подготовка за смъртта и отвъдното... може би тогава, в онзи момент, съм имала нужда от тях, защото познатото не ми стигаше, за да се справя с болката.
Но сега, като се връщам назад, ако тогава имах градина, сигурно нямаше да имам необходимост да изчета толкова много тухли и да търся в тях отговори и решение на душевните си терзания, помъдрях за десетина години с лопатата :lol: , като загубя роза, на нейно място садя друга роза, загубена любов се лекува с нова любов, загубена радост - с нова радост и ...такива работи, искам да кажа за себе си, че когато съм залитала по разни учения, е било винаги в моменти, когато не съм била щастлива, в опити да компенсирам.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”