Градината на Ема.

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от lenuza73 »

:potekoha: :potekoha: :potekoha: Е ако на това му казваш ,че имаш нужда от уроци по снимане.... :svekurva: ми,ти си професионалист бе момиче...Разходих се из къщата ти,разгледах и градината.Наистина не харесваш шареното.Градината е от ония" зелените" от които лъха спокойствие и тишина.А къщата...ех ,къщата.Естет си,харесваш изчистените неща.Мернах добре реставрирани мебели. Просто думи нямам :nod:
Ами аз не намерих и една забележка :daaa: Браво !! По скоро ние можем да научим нещо от теб :hihihi:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градината на Ема.

Мнение от tili »

Повечето неща, които си мисля са казани от съфорумчаните :) От себе си добавям, че артистичен, скулпторски и колекционерски дух витае в тази "селска" къща. :angelche:
Добре дошла, Ема и от мен! :tzvetentze:
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от elmaz »

Уникално! :shock:
Каквото и да кажа, ще е малко.
Не знам с какво се занимаваш, но имаш златни ръце!
Добре дошла! :tzvetentze:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Градината на Ема.

Мнение от liubami »

Добре дошла Ема,толкова много ми хареса албума ти,възхитена съм! Радвам се когато срещна талантливи ,артистични и интелигентни хора като теб.
Добре дошла! :tzvetentze:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1440
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 329 пъти
Получил благодарност: 457 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Ема »

Благодаря ви, цветни феички :tzeluvka: :tzvetentze:

Ленузке, нямам никакви познания във фотографията, снимам по усет. Много ми иска да мина един фотографски курс, някой ден :)

А сега някой няма ли да се изкаже за подредбата на розите. Може би не се четат надписите. Да ги опиша и така.
От ляво на дясно
Айсберг
Вестерланд
Айсберга май ще се окаже флорибунда и може и да го оставя, но Вестерланда ще махна
После следват:
1. Пашмина
2. Херцогиня Кристиана
3. Еден - на арка
4. Елф - на арка
Арката ще е обща.
5. Артемис, а в краката му
6. Хайди Клум
7. Дарби, там след време една магнолия ще му прави лека сянка
8. съвсем в ъгъла Помпонела
На късата страна на правоъгълника нагоре:
9. над Помпонелата по стената и нагоре към елата Нахема
10. пред елата Ловли Грийн
11. пред кариоптериса червеният неизвестен ЧХ (те са всъщност две)
12. отзад на стената Симпатия (там малко ще разчистя, че сега е джунгла)
Обратно по втората дълга страна на правоъгълника:
13. Принцеса Кентска
14. до нея Чипъндейл
И на двете ще им мисле някакви подпори
15. пред тях Бургунди Айс
После там има едно Файри
По-нататък при групата с туята, където има още едно Файри, отпред
16. Лавендер Айс
И на края катарач, който аз мисля, че е
17. Щедрият градинар

Кажете, как ви се струва, има ли някакви фрапантни грешки, разминавания във форма и големина на розите.
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от lenuza73 »

Ема аз не съм най -най сред розарите но да ти кажа...Елф не е за арка,той е с твърди изправени шишове,най много една метална решетка да му сложиш след втората година нищо не му тряба ,височината му при мен е 1,70/съдейки по моят ръст/ . Херцогиня Кристияна е някъде сама или нещо по тъмно за компания.Тя гони 1,50 няма нищо вярно в хелпмито.Аз я наредих за бордюр а тя е върлина всъщност.
Помпонелата иска много място,след 3-4 години ще скрие половината Нахема ,както си го описала Нахема да е зад Помпонелата по стената.
Принцеса на Кент е Остинка /те имат специфичен,широк и разпилян храст/
Чипъндейл /Тантау/не му трябва никаква опора...това ми е най стегнатият и прибран храст който не надвишава метър при мен ,вече 3 години
Бургундито ако не му наложиш някакво добро стригане ще надмине Чипъндейл по ръст
Лавендера е хубаво да му намериш друга компания вместо файрито,което става огромно след някоя и друга година.
Изобщо според мен малко трябва да разместиш някои цъфки... По описанието което си дала само с това мога да помогна .Повечето от тия рози ги имам .Добре е първо да разгледаш какви са им данните /ръст,височина,цвят/ ето тук https://www.helpmefind.com/rose/plants.php и тогава да прегрупираш тези които мислиш да садиш в група.

п,п Не пропускай Белведере,Бременските музиканти,Августа Луис,Мариятерезия..изобщо разгледай розите на Тантау.Това за мен поне са едни от най цъфтежните ,стегнати и прилично високи рози .Не,че няма и други ,но тях можеш да подредиш в група като няма да те притеснява ,че ще си пречат една друга след време
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на Ема.

Мнение от Tanet »

Ема, имаш чудесна градина като фон за рози, но според мен ще е най-добре да си направиш групички с по 2-3 рози от един вид като еднородни петна. Тутти има успешен опит в това почерпи опит от нея.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 578
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Ема.

Мнение от ili.ko »

Благодаря ти Ема,имам разни идеи в главата и благодарение на теб ми се изясниха :tzvetentze: .Относно розите имам ги повечето и при мен са втора ,трета година така че мога да дал лека насока.Еден и Елф и при мен са на арка с контролираща резитба и огъване на младите клони ще ги подведеш по арката,но трябва да е стабилна защото са тежки и мощни рози.Другата композиция с Прицеса Александра,Бургунди и Чипъндейл малко ме смущава,бургундито си става около 1.50м висока и разпиляна роза не е за отпред,за да я поддържаш ниска си иска доста рязане според мен ще е по добре да ги размениш с Хайди Клум.Хайди е ниска и стегната роза и като форма на розетката повече подхожда на Принцесата,поне при мен е така.Дано съм ти била поне малко полезна :tzeluvka:
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1440
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 329 пъти
Получил благодарност: 457 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Ема »

Много ми помагате, момичета :tzvetentze:

Това за Херцогинята ме изненада много, представях си малко, компактно храстче.
Това, че Елфа е с твърди изправени шишове ме устройва всъщност. Той ще е до единия крак на арката, а другият крак и свода ще останат за Едена, да си се шири.
Преди малко купих арката. Всъщност арка или пергола се води, не знам. Но не е малка, мисля, че ще им стигне.
Помпонелата си я представям в ъгъла, където може да се провеси над подпорната стена, слънцето ще я дърпа надолу. Ще я мисля още.
Чипъндейла отпада за там. Него вече го местя 4 пъти (засега само мислено :lol: ) То и малко пресилено я поръчах тази рози, така или иначе не виждах място за нея, но ми се стори кощунство да я нямам.
Бургундито ще го изместя тогава наляво. Там сега растат четири лавровишни и на техния фон ще се откроява добре.
Там също има и една смокиня. Ще трябва да я махам някой ден. Тя мръзне всяка зима до корен. Но пустия му мерак да имам всичко.
И маслина садих, и после я кОпах...измръзнала :ufff:
А Хайдито и Кентска няма ли да се слеят цветово :hmmm:
За други рози засега не искам да мисля :mrgreen: да видим с тези дали ще се справя.

Ще пусна и другата част от градината, но се надявам още някой да се включи с мнение за тази :stiskam: .
Ето че макар и да съм гледала размерите и формата, пак не съм се ориентирала добре.
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Ема.

Мнение от Звездичка »

Не се кахъри, Ема :tzvetentze: ето, че покрай теб и аз научих нещо ново за херцогинята и при дадените размери в хелп ми съм я изтипосала на преден план.
Разгледах къщата. Великолепна е! Имаш изключителен усет за естетика :sbow: Същевременно си отговорих на въпроса, защо си решила да заложиш на бледи нюанси. С удоволствие ще следя развитието на тази градина :daaa:
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”