Градината на Ема.

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15921
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 901 пъти
Получил благодарност: 1777 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Гео, граф »

''Днеска го сАди, утре го кОпа'' - това е велико :lol: :lol: :lol: !!! За другите не знам, но аз приемам тази фраза за свой девиз в градинарството :nod: :angelche: !!!

................................................

''тези рози, от които имам цели 5 броя :ufff: (кой нормален човек си купува пет еднакви рози)'' - Мила Еми, познавам човек с прилична градина, в която има поне двайсетина рози. Всич-ки-те са Gloria Dei :mrgreen:

................................................

Ха сега добре дошла и от мен :tzvetentze: ! Ти си мъжко момиче със силно развито чувство за естетика, имаш чудесна градина - овладяна и сдържана - нещо, което много малко от съфорумците успяват да постигнат. Радвай се на постигнатото и внимавай с розите, че тази болест е много прилепчива, да не съжаляваш после за моравите с жълтурчета :swait: :swink: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на Ема.

Мнение от Noel »

Здравей,Ема! :gush:
Човешко представяне-дълбоко,разтърсващо,искрено....Малко хора са ме докосвали така на Прима Виста...Приех те безрезервно! Между редовете пламти душа.Красива,осмислена и мека.Благодаря ти,че дойде при нас! За градината-градината е нашето отражение.Като всичко до което се докосваме.Но тя е видима за околните.Нашата душа на показ.Няма рецепти.Има само това,което ти отразяваш отвътре-навън.Местене,пренареждане,искане...също като в живота.Ако сме в период на покой всичко е приемливо.Започнем ли да "живеем",мигом имаме потребност и от разместване.Моята градина е дива и хаотична.Такава е и вътрешната ми вселена.Природна и необуздана.Колкото пъти съм решавала да копирам идея,толкова пъти е била нехаресвана само след дни.Прави Твоята градина!Отдай и се с любов!Градината това си ти! Дано не съм прозвучала философски :stiskam: Просто е споделяне на вече извървяно.Ще те чета с интерес :dovolen: Добре дошла!
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31762
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1121 пъти
Получил благодарност: 2742 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Мария Николова »

В различни години поръчвам все един сорт , например ехинацеи. Това лято цъфтя "сикрет афер" на 2 различни възрасти (големина на туфичката).
Нормално е и 5 еднакви рози. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15921
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 901 пъти
Получил благодарност: 1777 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Гео, граф »

Великата фраза на комшията ти вече е в подписа ми, Еми :D (дано не ме съди за плагиатство :angelche: )
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2777
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от desi_slava »

Привет и от мен,Ема! :tzvetentze:
Попаднала си на точното място - уверявам те! :daaa:
Добре си ни дошла! :tzeluvka:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4950
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 139 пъти
Получил благодарност: 74 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от къщичка »

Здравей,Ема!
Първо ми направи впечатление името ти. Като от приказките!
Имам спомен от реставриращата тема от бг мам, че имаш страхотни творения!
Съжалявам за тъжните моменти, които разказа, но и мен ме докосна както точно се е изразила Ноелка.
Нашата къща също имаше вид на вила от соца, това лято правихме генерален ремонт и се помъчих малко да разчупя вида и, но смятам, че не успях много. Скоро ще покажа в моята тема. Имам още планове, но тази година няма да успея. Може би ако ни покажеш снимка бихме дали някакви идеи. Някои неща се постигат и с малко средства, пиша в случай, че финансите са ограничени.
Показвай ни още, моля, сигурна съм че е интересно при теб.
Поздрави!
Аватар
Julieta7777
Кана кафе
Мнения: 538
Регистриран на: Май 27, '14, 10:42
Местоположение: София - Княжево

Re: Градината на Ема.

Мнение от Julieta7777 »

О, Ема, прегръщам те за добре дошла тук!!!!
:liubov: :liubov: :liubov:

Представяне като на истински човек - с болките и радостите, с надеждите и кроежите!!!! Впечатли ме и зарадва, че още един Човек-градинар е вече сред нас.
Мърдане няма, форумът ще стане част от периода ти - период на съзидание и осмисляне, на творчество и розииии... :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Много от нещата, които чета са част от моя подход - полянката, оградата, но със схемите и препоръките не се справям. Не мога да копирам, обичам хаотично и интуитивно да подхождам.
Искам цветни петна, ароматни храсти и простор. Малко прекалих за 8 години, но скоро ще започна преподреждане, точно като теб. Само дето не обичам да местя. Нооо, ще се науча, това явно е част от играта!!! ;)

Още веднъж, добре дошла! Мноого ти се радвам и дано има повече снимки, за да нагласим картинката в главите си. Това, което виждам много ми допада и ще очаквам нови и нови ъгълчета, петна и успехи в изучаване на практическото градинарстване!!!!

:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4950
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 139 пъти
Получил благодарност: 74 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от къщичка »

Ема, пишеш, че имаш албумче, може ли линк?
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от сюзан »

Здравей и добре дошла, Ема.
Много ти е хубава градинката, а и къщата доколкото се вижда. Чудни кътчета си показала на снимките. Любопитна съм да видя и твоите творения вътре в къщата.
Аз, също като теб, дълго четах темите във форума преди да се регистрирам. Сега просто не мога да се откъсна. Влезе ми под кожата и не прескачам ден без да препускам по темите, но трудно се насмогва.
Атмосферата тук е неописуема. Доброжелателство, топлота, единомислие и много, много повече...
С две думи попаднала си на точното място!
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2230
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1449 пъти
Получил благодарност: 601 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от daneda »

Добре дошла и от мен, Ема! Трогна ме твоята история и се радвам, че си намерила сили да продължиш! Тук ще ти хареса и ще бъдеш сред свои хора! :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”