Нашето любимо място - Emilly1212

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1308 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от мечтица »

Любима градина с прекрасна гледка,само като гледам тази панорама и бялата оградка и забравям за умора. :liubov:
Еми,не можах да пиша по рано,влизам набързо,гледам вълшебните ви градини и се зареждам с енергия. :daaa:
Благодаря за тази вълшебна,зелена красота :gush:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2087 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Оленка, мила, :liubov: благодаря ти, че си била тук, в моята градинка! Гледката на живо е още по-завладяваща, но се радвам, че всички вие улавяте красотата на природата и през снимките!
Радвам се, че имам с кого да споделя това - всички сте прекрасни и невероятни, и аз много ви ценя и обичам! :tzvetentze:

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Lalel4e »

Вашето любимо място е и наше любимо място!
:tzvetoman: :tzvetoman: :tzvetoman: :tzvetoman: :tzvetoman:
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 200 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Ехаа, какво впечатляващо място и градина :wooow2:
Отскоро съм във форума, но се записвам да се наслаждавам на красотите ви!!
Бъдете здрави! :tzvetoman:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2087 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Lalel4e написа: Май 12, '21, 08:51 Вашето любимо място е и наше любимо място!
:tzvetoman: :tzvetoman: :tzvetoman: :tzvetoman: :tzvetoman:
Лече :gush: :gush: :gush:
Sofiya Stoicheva написа: Сеп 9, '21, 16:57 Ехаа, какво впечатляващо място и градина :wooow2:
Отскоро съм във форума, но се записвам да се наслаждавам на красотите ви!!
Бъдете здрави! :tzvetoman:
Благодаря ти за хубавите думи, и добре дошла при нас! :tzvetentze:

Най-накрая довършихме ремонта на бялата ограда. :ieeemyzh: Сменихме и входната врата. Дълго мечтани.... :dovolen: Остава и външната част-ограда до входната врата. Реших да променя градинката почти изцяло. В момента са останали само розите, вече години наред виждам, че всичко останало едва живее през лятото. Ще заложа на повече луковици, защото при мен най-хубаво е през пролетта. Нямам поливна система и засега не е на дневен ред.
Да сме живи и здрави, ще показвам какво съм направила.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2087 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Отдавна не съм писала в темата, но нямам нищо интересно за показване.
Сега обаче искам съвет и моля за мнение. Направихме оградата, за която дълго мечтаех. Ще ви я покажа, изградена от бетонни блокчета и след това шпаклована с бяла шпакловка. ММ съжалява, че ме е послушал да я шпаклова, според него е трябвало да си остане само на бетонни блокчета. И това, защото като заваля дъжд, напръска бялото и стана малко гадно ;) Чувствам се виновна, че го накарах да я шпаклова, но мисля, че така е по-хубаво. Как обаче това бяло да се задържи бяло, както гледах на стотици картинки в Пинтерест ?!?

Не е довършена, това е само една ръка шпакловка.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2698
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от marillia »

Толкова красиво е станало! ❤
Не мога да дам съвет. Само ще ти кажа, че ако го оставиш на бетонни тухли, ще ти вади очите :dovolen:
При мен е така и, честно казано, не ми харесва.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Тутти »

Много красиво е с тази шпакловка. И при нас много се цапаше и ние я напляскахме с фасадна мазилка. Това се отнася за плътния дувар, Но пък оградата, която е с подобни метални платна като вашата си стои на шпакловка и ние вече й свикнахме, не е грозно. Ако е на циментови блокчета, ще е значително по-зле, така че успокой се и се чувствай невинна. Супер е.
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1147
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 721 пъти
Получил благодарност: 914 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от borislava.kirilova »

Емили, облицовайте основата с камъни, за колоните както решите. Ако всичко е камъни може и да стане много утежнена за гледане. В момента има голям избор, както като цвят и вид, така и дали да са естествени форми или отрязани. Освен естетична функция, хубавото е, че са чудесна изолация, може да ги измиеш, и няма да ти вадят очите. :dovolen:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Breda »

Емили,от няколко години ползваме продуктите на Vivechrom. Засега сме използвали интериорните бои висок клас и тези за бетон.Изключително качество,абсолютно отговарят на описанието.Ползваме Ултра Резист,направо имам чувството,че е вечна тази боя.,всеки лев си струва.Имат и фасадни бои,от приятели чувам превъзходни отзиви,скоро ще пребоядисаме къщата с Термоеластик,но на теб тя не ти е нужна,по-скоро нещо здраво и миещо се,
https://www.decor-dimotika.bg/products/ ... ecryl-eco/

https://www.decor-dimotika.bg/products/fasadni-boi/
Човекът,от когото поръчвам тук е много компетентен и любезен ,би могъл да те посъветва.

или тук също има и други бои висок клас,вероятно и съвет,от тях нямам отзиви,но те имат по-голям асортимент като че ли
http://polihrom-bg.com/%D0%BA%D0%B0%D1% ... vivechrom/


А,ако решите да боядисвате с каквато и да е боя ,задължително,ама задължително използвайте поне качествен грунд! Ако е с висок клас боя ,използвайте на същата марка,те хората си пращатзаедно с боята.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”